heh keď tak nad tým uvažujem asi by vŕtačku opravili asi tak ako tovar v akcií kúp jedno a druhé máš za korunu, prípadne kúpiš TV a máš k tomu napr telefón zadarmo.. telefón aj tú korunovú vec do servisu priniesť možeš, ale štandartný postup je neopravitelná závada vrátime vám peniaze (buď korunu alebo nič)

s týmto som sa osobne už stretol, konkrétne ten telefón a akcia 1+1 pri topánkach.. rovno pri kúpe mi to oznámila predavačka, nech tam tenisky ani nenosím ak sa pokazia..
28.04.2010 - 00:12:17
00
nikdy som ziadne papiere nevypisoval a som fakt zvedavy u koho by som si uplatnoval zaruku na priklepovu vrtacku z Brezna...

na lampárni?
Občiansky zákonník:
§ 619, ods. 1: Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má predaná vec pri prevzatí kupujúcim...
§ 619, ods. 2: Ak nejde o veci, ktoré sa rýchlo kazia, alebo o použité veci, zodpovedá predávajúci za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí veci v záručnej dobe (záruka)

§ 620, ods. 1: Záručná doba je 24 mesiacov.
§ 620, ods. 4: Na žiadosť kupujúceho je predávajúci povinný poskytnúť záruku písomnou formou (záručný list). Ak to povaha veci umožňuje, postačí namiesto záručného listu vydať doklad o kúpe.

§ 621: Záručné doby začínajú plynúť od prevzatia veci kupujúcim.

§ 625: Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho, u ktorého bola vec kúpená. Ak je však v záručnom liste uvedený iný podnikateľ určený na opravu, ktorý je v mieste predávajúceho alebo v mieste pre kupujúceho bližšom, uplatní kupujúci právo na opravu u podnikateľa určeného na vykonanie záručnej opravy. Podnikateľ určený na opravu je povinný opravu vykonať v lehote dohodnutej pri predaji veci medzi predávajúcim a kupujúcim.


Problematiku záruky rieši Občiansky zákonník - avšak len pri kúpe tovaru.. A keďže nie si kupujúci, tak len na tej lampárni. Ale možno by prípadnú záručnú opravu vedel vybaviť organizátor so sponzorom. Len pre ich dobbré meno. Ale právny nárok na to nie je.

A zase som premúdrelý...
28.04.2010 - 21:02:20
00
takze so mnou premudrelo suhlasis a nesuhlasis s tym co napisal Rasto. ok.
28.04.2010 - 22:23:56
00
Výhru ako byt, auto by som určite zdanila, pretože by to bol môj majetok, no ceny ako výhra bicykla v tombole, dovolenka, nie, nakoľko to môžem niekomu darovať a ja z toho nebudem mať žiaden úžitok ;) môj názor.

to by si každý tak rád vymyslel čo si nechal a čo daroval )) (aj byt sa dá darovať aj auto) ale daň platíš (teda mali by sme všetci platiť) podľa zákona o daniach (aj z výhry) a nie podľa toho ako ti to vyhovuje alebo ako sa ti páči alebo ako si si zmyslela :P
28.04.2010 - 22:41:18
00
coco, o.i. som účtovníčka a viem čo sa má a čo nie ;) len som napísala svoj názor.. (priznala som, že bicykel a dovolenku by som nezdanila)
29.04.2010 - 15:54:18
00
BTW, kamos co minuly rok vyhral na fatranskom maratone hlavnu cenu, ktoru som za neho preberal (karbonoveho Genesisa na XTcku) dostal od organzatorov doklady a nasledne ho zdanil ;-)
29.04.2010 - 21:57:23
00
keyboard_arrow_up