takže pre všetkých nadšencov jedna nepriaznivá skúsenosť z dnešného pojazdu...
na treťom úseku po prejazde cez potôčik sme natrafili na zátarasy na chodníku v úseku, ktorý ide cez starú oboru. boli tam naukladané drevá a kusy hrdzavého pletiva. všetko sme upratali ale zátarasy pokračovali aj ďalej po prekrížení lesnej cesty smerom k modrej tz a dokonca bolo aj lístie nahrabané nazad na chodník. aj tieto zátarasy sme upratali a vtedy sme stretli dvoch poľovníkov, ktorým sa naše jazdenie veľmi nepáčilo. pôvodcami prekážok na traili boli samozrejme oni. skúsili sme s nimi hodiť reč, ale veľmi úspešní sme neboli. chcel by som vás teda upozorniť na tento problém, aby ste neboli prekvapení.

Prílohy:

Komentár súboru: zátarasy za križovatkou trailu s lesnou cestou smerom k modrej tz
DSC02567_gs.JPG
DSC02567_gs.JPG 354.54 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: zátarasy z dreva v starej obore
DSC02566_gs.JPG
DSC02566_gs.JPG 352.42 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: drevo a staré pletivo na chodníku v starej obore
DSC02565_gs.JPG
DSC02565_gs.JPG 378.96 KiB thumb_up0thumb_down

01.05.2010 - 18:08:27
00
ešte by som dodal, že títo dvaja páni boli členmi poľovnej stráže (minimálne jeden z nich) a mali pri sebe pušky (čo zo zákona mať môžu). celé to skončilo tak, že nás poslali jazdiť po lesnej ceste, tj kúsok hore na modrú tz a tak ďalej... každopádne to bolo v rámci ich právomoci, takže by som chcel poprosiť prípadných hrdinov, aby podobných prípadoch veľmi nevystrkovali ramená, cieľom je vzájomné spolužitie v lese a jeho spoločné využívanie. prípadné roztržky by myslím neprospeli ani jednej strane, ale viac by ublížili bajkerom.
01.05.2010 - 18:49:59
00
pokial boli z lesnej stráže a majú psychotest na zbraň tak by som im ju rovno nechal odobrať.. a rovno podal sťažnosť alebo oznámenie alebo čo za pokus o ublíženie na zdraví, ohrozovanie alebo niečo, lebo nič iné tie dráty a drevá na ceste nemajú v pláne spôsobovať..
určite nieje normálne ťahať drevo na chodníky, to si nemajú šancu nijako obhájiť.. už ich treba pri tom len natočiť, odfotiť alebo rovno dostať priznanie..
01.05.2010 - 18:57:20
00
miro, boli z poľovnej stráže, títo môžu nosiť po lese pušku, lesná stráž je niečo trošku iné a pušku nenosí...
01.05.2010 - 19:03:25
00
To od kial boli, na veci co napisal miro nic nemeni.
Ak mali pusky, mali by mat aj zbrojny pas. Ak maju zbrojne pasy, museli robit psychotesty. Ak presli psychotestami, taketo veci by nemali byt schopni robit. Ak robia teaketo veci, nemali by mat zbrojne pasy.
01.05.2010 - 19:14:42
00
Minulu sobotu som sa previezol po singlaci a v prvej casti (routnda-kacin) bol rovnako cez cestu natiahnuty stromcek/konar hruby asi ako ruka. Pilka-nozik a pomoc jedneho kolegu to dali do poriadku. Myslim si, ze podobne situacie sa budu vyskystovat az kym sa riadne neoznaci. Mozno by bolo dobre potom poslat oznam lokalnemu polovnemu zdruzeniu s kopiami vsetkych povoleni.
Zdar.
01.05.2010 - 19:31:59
00
Dajte si to už konečne označit ten singltrek.Nech je každému jasné o čo ide.Keď to bude oficiálne zlegalizované tak nebude problém.

poľovná stráž,porybná stráž...Nikto nemá čo ničiť čo je legálne vybudované pokiaľ vám tento trail lesy povolili vybudovať.
01.05.2010 - 19:48:23
00
Problém bude stále. Tak ako mne nikto nezakáže jazdiť po rôznych chodníčkoch, tak my nikomu nezakážeme, aby napr. kládol takéto prekážky. Nejaké "C" je argument? Podľa mňa ani omylom! Až keď začnú ľudia rozmýšľať, potom sa veci pohnú správnym smerom. Možno...
01.05.2010 - 19:51:48
00
Samozrejme,že je to podstané ,aby tento trail bol označený po celej dížke a keď ho niekto bude takýmto spôsobom ničiť tak môžeš oficiálne podať sťažnosť.
Poľovná stráž su dobrovolníci v prenajatých revíroch ktorí musia mať skúšky,povolenia na výkon.
Nemôžu ničiť niečo čo je legálne so všetkými povoleniami vybudované...
Takže si to začnite vo vlastnom záujme značiť a nie donekonečna predlžovať trail.
01.05.2010 - 20:02:28
00
presne tak, triki dobre píše. problém je presne ten, že trail nie je zatiaľ vyznačený. žiaľ sme to ešte nestihli/zanedbali. na začiatku sme nedokázali povedať, či je lepšie najprv trail vyčistiť a potom vyznačiť, alebo najprv vyznačiť...
01.05.2010 - 20:08:57
00
Keď to označené bude, tak sa je čím oháňať, ale ako som napísal, nikoho "C" nezastaví v takomto počínaní, pokiaľ sa mu bude zdať "správne".
01.05.2010 - 20:10:11
00
No asi ste to mali značiť súbežne s budovaním toho trailu...
Po označení sú argumenty na vašej strane pretože týto ľudia by už ničili majetok mestských,prípadne štátnych lesov a kedže majú revír v prenájme tak to bude mať dôsledky len pre nich a aj trestnoprávne.
Neviem ako to máte dohodnuté so vstupom turistov na tento trail,ale aj tí by tam mali mať vzhľadom na bezpečnosť vstup zakázaný,prípadne len na vlastné riziko.
Takto by ste to mali mať označené aj pre turistov kvoli vzájomnej bezpečnosti.
01.05.2010 - 20:20:08
00
mar_tin: singlac je povoleny, polovnik nie je lesna straz a NEMA pravomoci nikoho vyhanat. Su rovnako najomnici v lese ako napriklad my. Ak sa s nimi stretnem ja, mozno dostanu po papuli, a pusky im rovno zoberiem. Ovsem vzhladom na Laca radsej to necham tak a teda tam ani jazdit nebudem :)

triki: znacenie ma svoje zadrhely :)
01.05.2010 - 20:49:04
00
Je to tak sú to obyčajní poľovníci a tí nemajú právomoc ti určovať kadiaľ sa môžeš pohybovať.Toto je kompetencia výhradne lesnej stráže.Poľovná stráž môže kontrolovať prenajatý revír kvôli pytliakom...

btw:lto,keď sa budeš chcet ísť s týmito buranmi naťahovať stáčí keď dáš dopredu vedieť... 8)
ja sa totižto strašne rád "naťahujem"... :punch:
01.05.2010 - 20:54:38
00
Minulu sobotu som sa previezol po singlaci a v prvej casti (routnda-kacin) bol rovnako cez cestu natiahnuty stromcek/konar hruby asi ako ruka. Pilka-nozik a pomoc jedneho kolegu to dali do poriadku.

Pozdravujem. Ten kolega som bol ja. Už som si tiež zaobstaral nožík s pílkou. :rofl:
01.05.2010 - 22:27:42
00
keyboard_arrow_up