ja vzdy v dialke zazriem cyklistu tak nahodim tempo uplne sa znicim aby som ho dohnal ;) a ked som vedla neho jeto cigan na eske :^) tak musim znova zamakat aby som nesiel vedla neho
12.04.2010 - 14:13:21
00
Sak aj Ty by si tak makal, keby Ta nahanal majitel tej Esky :rofl: :rofl: :rofl:
12.04.2010 - 14:40:00
00
v piatok ma skoro zrazilo auto, ktore sa rozhodlo odbocit do prava, keby som akurat nekukal na kluky tak by som si nevsimol kapotu pri mne a nespravil by som klucku...
Za mnou siel kamos, takze bud vodic nedaval pozor a nevidel ma ked sa chystal odbocit, alebo chcel este predbehnut kamosa a pred nim zabocit a zaroven ho zblokovat, avsak som sa mu tam zjavil ja.
04.05.2010 - 09:09:58
00
Mňa dnes skoro sundal v kruháči pri Vajnoroch jeden týpek na približovadle C3.
Pako, ktorého vôbec netankovalo, že pri výjazde z kruhového objazdu treba dávať prednosť aj cyklistovi, ktorý v kruháči pokračuje až k ďalšiemu výjazdu.
06.05.2010 - 20:02:45
00
jfab !
Sak Ty musis mat mozog zeleny, ako ten Tvoj krokodyl :fubar:
Preco sa sem seru policajti ? :puke: Ktori namiesto toho, aby nas chranili pred arogantnymi sofermi, cituju tu zakony z Léta páně, ked sa este chodilo na kravach.
Nevykonatelne :n: , nezmyselne :n: a nebezpecne :n: !
Nenecham sa vytlacit z cesty a zabit, len preto aby som nejaky ten nezmyselny zakon nahodou neporusil. :shake:


jaaaj boze zase mudrc...mal by si dakovat, ze robi to co robi za tu almuznu :bow:
06.05.2010 - 20:56:45
00
Mňa dnes skoro sundal v kruháči pri Vajnoroch....


...ja tade tiez jazdim, a davam bacha na auta v kruhaci, v opacnom pripade mam pripravene tretry na upravu laku na kapote.....
09.05.2010 - 14:27:14
00
Mozno sa Vam tiez nepaci, aky maly odstup od cyklistu si nechava vacsina vodicov. :@ Nemyslim si, ze to robia naschval |( , ale bohuzial vacsina vodicov nikdy na bicykli nejazdila a nevedia, ake je to neprijemne.
Osvedcil sa mi jeden na prvy pohlad drsny sposob, ako to eliminovat. Ked ma obieha auto, a lizne ma o 20 cisel, automaticky vidi v spetaku moj prostrednik :rock: :devil: . Bohuzial neda sa mu povedat: "Prepacte, ale neslo by to trochu ohladuplnejsie?" Preto neslusne gesto.
Ked je v kolone prvy, ti ostatni vidia, ze sa to cyklistovi ASI nepaci a VZDY idu odo mna o meter dalej. :clap: :clap: :clap:
Uz sa stalo, ze "ukrivdeny" vodic :angel: zastavil a vtedy treba pouzit jasny argument. Nech si zoberie bicykel a ide si to vyskusat. :!: Prestane zurit na cyklistov.
Robit frajera :fubar: obklopeny deformacnymi zonami, airbagmi, napinacmi pasov vie kazdy ....
Samozrejme sa to neda pouzit, ked je cesta obojstranne plna.
No a kruhace sa osvedcili jazdit po strede. Jednak auto v nom NEJDE rychlejsie ako bicykel a ked si to nejaky miestny hnup :fubar: reze hlava nehlava :punch: , je to o hubu. :puke:
Hned za kruhacom sa treba pratat doprava a uvolnit cestu :lol:
09.06.2010 - 14:30:16
00
Viac studuj ako vymyslaj.

Zakon 8/2009, §55, ods. 1
Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici vozovky.


Na margo tohoto by som pouzil oblubenu vetu policajtov. Ucastnik premavky musi prisposobit jazdu povahe vozovky a inym faktorom. Takze ako je znama kvalita ciest na SK, jazda po krajnici na bicykli moze byt nebezpecna kvoli dieram, kde cyklistovi hrozi pad, tak preventivne idem radsej pol metra od krajnice. Ked sa musim vyhnut diere, smerom do cesty je to mala vychylka a neohrozim tolko auta a este mam moznost pripadne spravit vlnu smerom ku krajnici. Inak bodaj by tu boli take cyklocesty ako napriklad v rakusku, rad by som potom prenechal hoci aj celu krajnicu autam
09.06.2010 - 16:03:10
00
kedy by sa podla mna cyklista mal drzat od pravej krajnice dalej pre jeho vlastne dobro:
- ak ide pomaly po ostrych pravotocivych zakrutach zvacsa do kopca (aby ho vodic nevidel az na poslednu chvilu)
- ak ide vyssou rychlostou v lavotocivych zakrutach zvacsa dolu kopcom, aby sa mohol naklonit na stranu
- ak ide vyssou rychlostou ako 40km/h v obci a cca 60-70km/h mimo, vtedy totizto mnohi vodici, najme ti s dlhsimi supravami maju pocit, ze bycikel stoji a ked idu o 10-20km/h rychlejsie, ze ho mozu strihnut hned ako ho obidu prvou napravou z piatich...

ak sa da a su podmienky, drzim sa pravej krajnice, ak na nej nie je bordel idem aj napravo od ciary. ak ale idem na uzkej ceste a oproti vidim kamion/autobus a za mnou sa uz nieco "chysta" tak po obzreti a zhodnoteni situacie sa vysuvam aby som si zabral pruh. jednoducho si beriem svoj u polovicku cesty, kedy je to nevyhnutne. ked ma niekto velmi nutne potrebuje protizakonne obiehat, tak nech si posluzi v protismere a nech riskuje svoj zivot a nie moj. nepotrebujem sa nikomu pomstit, ani nejazdim stredom cesty z trucu/naschval, ale osvedcilo sa mi to.

na druhej strane by si mnohi cyklisti v skupinkach mohli uvedomit, ze ak idu predpisovo za sebou dvadsiati, tak su casto nepredbehnutelni pre nakladiaky a podobne stroje s nizsou akceleraciou najma do kopcov. vsetko je to o logike, na obidvoch stranach su blbci, co je ale problem, ze blbec na bicykli ublizi najma sebe, blbec v plechovke vacsinou ostatnym :(
10.06.2010 - 16:22:28
00
na druhej strane by si mnohi cyklisti v skupinkach mohli uvedomit, ze ak idu predpisovo za sebou dvadsiati, tak su casto nepredbehnutelni pre nakladiaky a podobne stroje s nizsou akceleraciou najma do kopcov. (

To by si mali uvedomiť najmä naši zákonodarcovia... Prečo v Rakúsku (tiež členská krajina EU) môžu ísť cyklisti pri tréningových jazdách na pretekárskych bicykloch (definovaný max. váhou 12 kg a max. šírkou ráfika 23 mm) po cestách v skupine (dvojičky, trojičky, lajna), nie ako husi za sebou? Tí vodiči, ktorí na to majú, vedia predbehnúť skupinu. Tí, ktorí na to nemajú, sa vlečú za skupinou. Tí, ktorí na to nemajú si trúfnu predbiehať zástup cyklistov a v prípade núdze ich pošlú do priekopy... Skupinu nie, lebo to by museli pri predbiehaní vybočiť do protismeru. Jedno, či je to pomalý náklaďák alebo vodič-začiatočník.
Jednoduchá logika... A funguje.

V sobotu máme možnosť zmeniť logické myslenie nášho zákonodarného zboru. Je dosť čo naprávať. Okrem cestného zákona napríklad aj lesný zákon...
10.06.2010 - 21:50:54
00
To by si mali uvedomiť najmä naši zákonodarcovia... Prečo v Rakúsku (tiež členská krajina EU) môžu ísť cyklisti pri tréningových jazdách na pretekárskych bicykloch (definovaný max. váhou 12 kg a max. šírkou ráfika 23 mm) po cestách v skupine (dvojičky, trojičky, lajna), nie ako husi za sebou?


podla mna na to uz teraz existuje legalna moznost. ked ide balik dve lajny vedla seba a v kuse sa strieda, tak je to v podstate predbiehanie. predbiehajuci cyklista neprejde stredovu ciaru, cize tak moze robit i pri plnej ciare. samozrejme vacsinou taky problem nemam, ale ked ide skupinka na cestakoch, tak urcite na rovinke neidu 15km/h. ja som vravel najma o rekreacnejsich skupinkach pocas presunov i roznych inych akciach, ale inak plny suhlas a ti rakusaci to maju pekne osetrene a jak vravis logicky. no ja sa nebojim ani tak postihov od policie skor reakcii niektorych nasich vodicov.
10.06.2010 - 22:15:55
00
To by si mali uvedomiť najmä naši zákonodarcovia... V sobotu máme možnosť zmeniť logické myslenie nášho zákonodarného zboru. Je dosť čo naprávať. Okrem cestného zákona napríklad aj lesný zákon...

este pridam zakon o ochrane prirody z r. 2002 tusim ktory jazdenie po malych karpatoch limituje podstatne viac ako lesny zakon, aj ked to bolo inou garniturou schvalene, myslim ze rovnako hlupe
a pre ziletkarov - ako jazdim tento rok, tak je asi 100nasobne viac kamionov co idu cez dediny aby sa vyhli mytu, a veru sa citim 100x ohrozenejsi od nich, uz tu skutocne nie je kde v klude jazdit:(
10.06.2010 - 22:27:07
00
JoKo ma pravdu :nod:
V sobotu treba nahradit :ninja: arogantnych futbalistov :fubar: boxeristov :punch: a alkoholikov :puke: inymi a podstatne inteligentnejsimi ludmi !!!
Aj ked si myslim, ze aj doba najslavnejsieho cyklistu-politika uz pominula. :?:
Preto citujem: Nevy*ebte sa na to !!!
11.06.2010 - 08:05:07
00
Dnes som mal zasa peknu skusenost z cyklistom alá dom- krčma. typek si to vali dedinou samozrejme stredom cesty a v momente ako som pri krajnici prechadzal okolo neho sa nahle rozhodol ze uz je vlastne pri dome a zatocil to do prava a pekne mi skrizil cestu. este stastie ze som mal ruky na pakach a nesiel velmi rychlo lebo keby som skoncil v tom betonovom jarku asi by dedo az vytriezvel keby som mu jednu natiahol teda ak by som vladal po tom pade vstat.neviem preco takyto ludia jazdia na bicykloch a preco nejdu radsej do krčmy pesi.cely tyzden cobola ta policajna akcia na cyklistov som ani jedneho nevidel ze by dajakeho cyklistu zastavili.
13.06.2010 - 18:32:08
00
oni mali akciu v horach , preto neboli na cestach lebo vedia ze horske bicykle predsa nebudu jazdit po ceste :D
14.06.2010 - 07:53:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up