ja som netrúbil, nejak túto funkciu auta nevyužívam, často narobí viac škody než úžitku..
zaradiť sa keď už mali vyššiu rýchlosť? to už bolo neskoro, okrem toho bez toho aby vás niekto "pustil" sa nezaradíte..
a malému daj za ucho, 1. za helmu a za 2. kvoli tej jazde..
15.03.2011 - 08:24:30
00
Keby vodiči obiehali cyklistov vo vedľajšom pruhu, nemali by cyklisti tendenciu jazdiť vedľa seba. V AUT sa to stáva minimálne, na Slovensku je to bohužial bežné a potom ešte trúbia, včera, keď som išiel na tréning, jeden chu* ma obehol tak blýzko, že som sa videl na obrubníku a to bolo len 300m od domu!! Takže buď sa znormálnia vodiči, alebo sa budú cyklisti brániť tým, že budú jazdiť dvojmo, alebo viac v strede ;)
15.03.2011 - 10:57:32
01
to včera bola čisto cyklo chyba.. rovnaký názor inak koluje aj medzi vodičmi, buď prestaneme jazdiť jak idioti alebo na nás serú.. |(
pre mňa je doležité že sa snažím jazdiť v rámci slušných možností na biku aj v aute..

v rakúsku napr nieje problém aby sa za tebou auto ťahalo aj kilometer 20km/h kým može bezpečne predbehnúť, na slovensku napr ale cyklista neskutočne panikári prečo zaním stále idem..
15.03.2011 - 11:44:44
00
no inak viete ako spoznate ze sa blizite do okresu liptovsky mikulas ? ked na vas zacnu z nicoho nic vytrubovat :rofl: toto pozorujem uz dlho a pritom vo vela pripadoch je cesta uplne volna cize obist ma nie je vobec ziadny problem ...
15.03.2011 - 11:52:47
00
Ak vidite auto s poznavacou znackou SB tak budte v strehu!
15.03.2011 - 11:59:26
00
To platí ale aj pre EVČ ako MA, DS, KN a pod.
15.03.2011 - 12:20:58
00
DS je ultra.. tam treba dávať bacha nech ste akokolvek vonku (bike, auto, pešo, loď..)
15.03.2011 - 12:27:36
00
No pekne. Potom sa Tmax cuduje preco mame my "uvedomeli" cyklisti take nizke priemerne rychlosti. Uz minule som mu to chcel napisat, ale kusol som si do jazyka. Teraz sa to ukazalo v plnej krase. Kym sa dopravim do lesa/prace/hradzu musim sa prestrikovat celym mestom, chodnickami, kde sa pohybuje spusta ludi/aut a tomu aj prisposobujem svoju rychlost. Takze priemerka z celeho vyjazdu je ovplyvnena aj tymito okolnostami.
Valit si to hlava nehlava sa moze velmi rychlo vypomstit. Radsej davam bacha, mal som uz 3 kolizie s autami, ktore mi nedali prednost (resp. ma ignorovali). Nastastie skody neboli velke. Kluckovat pomedzi auta by ma ani vo sne nenapadlo. Nijaky vodic sa totiz nepozera permanentne do oboch spatnych zrkadiel...

Miro: s DS mam teda kopec skusenosti, kedze byvam kapanek juznejsie :tmi:
15.03.2011 - 12:29:01
00
V BA sa mi moc nestáva, že by po mne trúbili. Iné je to, keď sa vyberiem do okolitých okresov ako MA, PK, SC, DS prípadne GA. Tam sa už nájdu tupóni, ktorý si niečo dokazujú. Cyklistov úplne ignorujú a nepríčetne vytrubujú, kde na to nie je ani dôvod. Navyše sú stále presvedčený, že cyklista je dedo idúci do krčmy alebo babka z kostola na starej rozheganej ukrajine s rýchlosťou slimáka. Vôbec nevedia odhadnúť, že cyklista na cestnom bicykli je podstatne rýchlejší, takže dobiehanie, obiehanie je oveľa dlhší proces a to si neuvedomujú. Najhoršie je, keď si myslia, že stihnú odbočiť do vedľajšej ulice pričom križujú dráhu cyklistu a spôsobujú im tak dosť nebezpečné situácie.
15.03.2011 - 12:37:11
00
Najhoršie je, keď si myslia, že stihnú odbočiť do vedľajšej ulice pričom križujú dráhu cyklistu a spôsobujú im tak dosť nebezpečné situácie.


toto "milujem" by som najradsej vtedy vrazdil. Predbehnu a potom tesne zabocia vpravo. A teba donutia prudko brzdit. :punch:
15.03.2011 - 12:41:42
00
No mne sa stalo u nás v KE, že som išiel po ceste asi 35-40km/h a magor ktorý stal na kraji cesty v protismere sa rozhodol otočiť a vôbec mu nevadilo že tam prechádzam :@ . Hneď som šiel na brzdy, zastal som mu pri okne a opýtal sa ho, či je normálny. On ma odbil s tým, že tam mám chodník a či má zavolať Políciu, zostal som zarazený nad tou aroganciou. Poriadne som som mu ponadával :swear: a išiel ďalej. Po 50tich metroch ma dobehol, zatrúbil a ukázal mi, že tam je chodník. Nechápem, prečo nemohol počkať nejakých 5 sekúnd kým prejdem.
15.03.2011 - 13:03:29
00
cyklochodník alebo chodník (pre chodcov)?
15.03.2011 - 13:31:48
00
Cyklochodník, som si vedomí toho, že som mal ísť po cyklochodníku, lenže ten s obľubou využívajú mamičky s kočiarmi a chodci. Myslím si, že keby bol viac ohľaduplný, tak by som mu až tak nezavadzial.
15.03.2011 - 13:44:46
00
Kym sa dopravim do lesa/prace/hradzu musim sa prestrikovat celym mestom, chodnickami, kde sa pohybuje spusta ludi/aut a tomu aj prisposobujem svoju rychlost.

Aj ja ju prispôsobujem. Kým sa mocem po týchto blbých cestách, snažím sa ich prejsť čo najrýchlejšie a čím skôr byť "v kľude", napr. na tej hrádzi, v Rakúsku, kde zvesím nohy. Pokiaľ idem sám alebo ma druhý hecujú...
15.03.2011 - 14:04:56
00
Siel som s partakom na trening v KE smer jahodna a za nami auto vytrubuje ze mame ist na cyklochodnik.Ukazal som mu ci mu nej....e a poslal som ho do riti nech nas obehne a neotravuje.Normalne nas chcel sundat kluckovanim.Cyklochodnik je pre deti a nie pre trenujucich cyklistov!
15.03.2011 - 14:06:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up