v rakúsku napr nieje problém aby sa za tebou auto ťahalo aj kilometer 20km/h kým može bezpečne predbehnúť, na slovensku napr ale cyklista neskutočne panikári prečo zaním stále idem..


Aj v Taliansku je cyklista pán. :y: Ale kým mi to znalí pomerov povedali, to bolo stresu! :lol: Hore kopcom na Elbe ma obchádzal nákladiak, taký obrovský, že koleso som mala ešte cez pol metra nad sebou. :^) Ťahala som sa až temer do jarku, ale obluda nákladiak ma obchádzal na vyše metra, až tak, že vytlačil oproťajšieho miestneho skútristu až na trávu. :lol: Ten mu len hrozil päsťou a reval za ním, že "kretííííno". :lol: Takže v Taliansku netreba liezť do jarku. Tam dokonca zatrúbia, keď idú cyklistu predbiehať. :bow: Ale tiež ma na to museli znalí upozorniť, že keď furt trúbia, že to im nezavadziam, ale to ma takto upozorňujú, že sú za mnou a idú ma predbiehať. ;)
15.03.2011 - 15:12:26
00
ak je cyklochodník máte ísť po ňom! a o deťoch a tréningistoch? ehm nebuď smiešny..
15.03.2011 - 15:35:17
00
ak je cyklochodník máte ísť po ňom! a o deťoch a tréningistoch? ehm nebuď smiešny..


no napriklad v nedalekej dedinke od kosic, vo valalikoch je na oboch stranach cesty cyklochodnik, ktory je polovickou chodnika pre pesich. ten chodnik pre pesich je taky uzky, ze ak idu dvaja vedla seba, tak jeden nan musi zasahovat.

navyse pred kazdym piatym dvorom parkuje auto cez sirku celeho "cyklochodnika", cca kazdy piaty stlp verejneho sovetlenia je osadeny v strede cyklochodnika a to tak, ze bicykl;om sa da obijst len po casti pre pesich. nehovoriac o tom, ze samotne teleso cyklochodnika je nepodarena dlazba, ktora si sem-tam uz pekne sadla, najazdy do dvorov su riesene aby bolo dobre pre auta ludi, co vchadzaju do domov a tak su to vlnky, na ktorych sa jazdi neprijemne i na horskom biku, cestacik je na tom chodniku nemyslitelny.

navyse cyklochodnik je velmi blizko dvorov a samotnych pesich na chodniku, kde s apohybuje vela deti, cize inak ako rychlost chodze pri detskej nevyspytatelnosti neprichadza do uvahy. takisto na cyklochodniku treba davat prednost vsetkemu, co ide z bocnych aj do bocnych uliciek, cize na kazdej krizovatke sa ide na brzdy a treba sa znova rozbiehat kvoli neprehladnosti krizovatiek vsaka vysokym plotom...

ano, na mnohych miestach cyklochodniky pouzivam, ale casto bud nie su dostupne, alebo su v stave, v ktorom sa po nich neda jazdit, resp. je to nebezpecne pre cyklistov, chodcov aj auta... bicykle patria na cesty a jediny problem je v arogantnych vodicoch, ci aut, alebo byciklov... ze sa budeme tlacit na chodnikoch s chodcami nikomu nijako nepomoze. vzajomny respekt ano.

PS: som za spolocne chodniky, ale ak nie je vzajomny respekt a chodniky su v dezolatnom stave, je casto bezpecnejsie jazdit po ceste, po ktorej bicykle jazdili v ovela hojnejsej miere este pred samotnymi autami.
15.03.2011 - 16:19:20
00
CraObs keď chodím na cestu tak je mi lepšie ísť po ceste, lebo na tej zámkovej dlžbe sa mi nejde najideálnejšie na slickoch :D a aj tak vyjdem na ceste, ale keď chodím do lesa, tak idem pekne po cyklochodníku
15.03.2011 - 16:42:03
00
Aj v Taliansku je cyklista pán...


Musím potvrdit, po Elbe som bol nadšený, radost chodit pocestách, ako spominas ked trubia tak upozornuju napr. som si to v neprehladnych zakrutach vsimol vela, alebo casto sa tavalo ze trubenim "zdravili" ked nás obehli a boli uz dalej.

taliansko je raj pre cyklistiku. ale samozrejme aj tu sa nájdu výnimky, ale veľmi zdriedkavo.
15.03.2011 - 16:48:29
00
Mirec prevez sa po cyklochodniku vo Vrakuni a hned zmenis nazor. Tiez po nom nejazdim. Kopec pesich, psov, parkujucich aut, permanentne kluckovanie medzi kandelabre a v neposlednom rade neustale krizovanie ciest pre auta. Dakujem neprosim. Nech sa na nich vozia deticky s mamickami.
15.03.2011 - 18:18:10
00
Miro je po nedeli akýsi nasrdený. :lol:
15.03.2011 - 18:48:13
00
Tomáš a sa mu čuduješ?Ešte ti to mierne napisal.To máš taký problém z Dlhých dielov zbehuť poza Lidl na tu cestu čo ide k vysokej škole (v rámci trenungu tam máš aj kopček) a potom pokračovať dalej poza školu tam na nadchod čo vyústi pri botanickej záhrade a tade po chodniku zbehbuť pod most Lafrancony a tade ťahať dalej na hradzu či už do Rakuska alebo Gabčikova?
Neboj raz ťa to takto prestane baviť. naďabiš na nejakého vyholenca (samozrejme,že ti to neprajem) a potom sa len budeš pozerať a nepomôže ti ani svätená voda.Vždy a za každých okoloností sa vyhýbam cestam kde je rušný provoz pokial sa dá aj s tým,že to mám o niečo dalej možno nepohodlnejšie.Buď rád,že si nenedabil na mňa ale na Mira.
15.03.2011 - 19:00:33
00
:y: tadial chodievam aj ja, ked idem tym smerom. Po hlavnej som este nikdy nesiel prave kvoli premavke.
15.03.2011 - 19:06:18
00
Áno, robí mi to problém. Len vo výnimočných prípadoch jazdím tak, ako si napísal. Inak to istí Karloveská oboma smermi. S premávkou tam problém nemám absolútne žiadny. Určite si nebudem vymýšľať, ak napíšem, že takto pomedzi autá som kľučkoval 2./3. raz v živote. Hore Karloveskou sa pekne ešte dá potrénovať ku koncu výjazdu, je to taký tiahli, hoci mierny kopček. Ale OK, som neohľaduplný pirát...
15.03.2011 - 19:18:27
00
Keby sedlaci z Druzby nerozbijali flase pred Casey aj by som chodil po chodniku :!:
chodim tade tiez normalne po ceste, kukam po autach a naznacujem ( :fubar: :finger: ),
staci trocha predvidat, jasne ze ked vidim blodcku v SUV tak sa jej nepletiem do cesty.
No a minule ma vytrubili policajti na prazdnej ceste pri Riverparku, mali 2 volne pruhy a aj tak si neodpustili...
15.03.2011 - 19:24:36
00
Tomáš keď ti to robí problém tak sorry ignoruj čo som ti napisal.(aj 2-3 krát je vela niekedy k nešťastiu stačí aj 1x) k tejto téme som skončil
15.03.2011 - 19:25:56
00
Ja jazdim skoro v sterede cesty lebo v okoli rajca nie su okraje vozovky a ked su tak sama diera.A nech trubia ja sa aj tak neuhnem...
15.03.2011 - 19:48:57
00
Aj v Taliansku je cyklista pán.
... kým sa nenájde nejaký sfetovaný cudzinec, čo trafí balík trénujúcich cyklistov a potom si vyryje do dverí 8 krížikov
15.03.2011 - 20:09:10
00
... kým sa nenájde nejaký sfetovaný cudzinec, čo trafí balík trénujúcich cyklistov a potom si vyryje do dverí 8 krížikov


Ten bol tuším, ale Maročan. Takže v tomto sú Taliani nevinne.
15.03.2011 - 20:25:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up