ad cyklochodníky: viem že sú dezolátne a obsadené kočíkmi.. lenže ak raz cyklochodník je tak máme jazdiť po ňom (častokrát bohužial)

no len neviem naco mi je potom cestak,ked si budem prdkat po cyklochodniku a obchadzat vsetky jamy,kociky,korculiarov atd.... je to tu cele na hlavu,na cyklistu sa tu vobec nemysli :( a k soferom sa vobec nevyjadrujem,to je jedna bezohladna banda,cest výnimkam....a zabudla som na vodicov MHD v BA,to je kategoria sama o sebe.....
kazdy vodic kym dostane vodicak,by mal aspon pol roka jazdit po cestach na bajku,aby pochopil ako sa citime,ked nas ohrozuju a nerespektuju :o
INK DAVAM DO POZORNOSTI,TENTO PIATOK 25.3.2011 18.00 namestie SNP
Bratislavská bicyklová jazda. Prechádzať budeme určite cez tieto miesta (pripojiť sa môžete aj tu): Námestie SNP, Justičný palác (cca 18:15), Dulovo námestie (cca 18:25), Eurovea – námestie (cca 18:50), Hviezdoslavovo námestie (cca 19:00). Presná trasa bude dohodnutá pred štartom podľa záujmu. viac info na www.criticalmass.sk www.criticalmassbratislava.sk
24.03.2011 - 10:16:45
00
som nechapal odkial sa mohlo zjavit auto pri krajnici ked tam boli vselijake mozne znacky,oznacenia,zakazy, zavory....

S tymto sa stretavam prakticky kazdy den ked idem autom, ze nejake hovado potrebuje za kazdu cenu predbehnut kolonu, alebo iny dovod,takze bud krajnicou, alebo BUS pruhom, samozrejme, ze na to dupne, keby mohli (najazdove obrubniky) tak verim, ze to budu robit aj skrze chodniky... Sa citim ohrozeny ako sofer auta ,nieto este nieco ine :( v Bratislave som neustale v ohrozeni aj ako chodec na chodniku, pretoze neustale po chodnikoch lozia auta, povetsine kvoli parkovaniu,a bohuzial si takito soferi casto neuvedomuju, ze proste chodca z auta velmi casto ani neuvidia, uz z principu...potom to konci ako minule v pesej zone v Starom meste, kde dodavka pri cuvani niekoho zabila.
24.03.2011 - 10:33:43
00
Vcera som absolvoval prvy trening na letnaku a skoro som ho zrusil.Siel som s vetrom cca 40km/h a pred odbocku ma predbehol jeden ch...j a strhol volant do prava pretoze chcel odbocit.Nieco neskutocne s tymi debilmi!Nemohol pockat par sekund ale musel ma pred odbocovanim urobit.
24.03.2011 - 13:15:28
00
nj, toto ma najviac vytaca na tych posahancoch s volantom v ruke. Za kazdu cenu si dokazovat, ze je v aute rychlejsi a pan sveta. Skoda reci, vzdy pri zmienke o tychto manevroch sa iba rozculim.
24.03.2011 - 13:26:40
00
Ja som tak vletel do Avii a poviem vam vyklepany som bol riadne . Brzdy som mal stlacene nadoraz a trafil som už v smyku do predneho kolesa este ze nepokracoval vjazde dalej inac by ma presiel okrem odrenin nic vaznejsie . Takyto ***** zas jazdia vo Velkej Lomnici
24.03.2011 - 14:22:28
00
Ja zase nenavidim keď auto obehuje kamión a oproti nemu ide cyklista.Ale to sa asi nestava len tu v Nitre ale asi aj na celom slovensku.Vtedy mam chut mu opluvat celne sklo na aute. :@
27.03.2011 - 11:35:39
00
Učinnejší by bol bidon, len škoda že ten príde na rozum až ked zistíš,že si to prežil! :lol: :whew:
27.03.2011 - 15:32:40
00
ad cyklochodníky: viem že sú dezolátne a obsadené kočíkmi.. lenže ak raz cyklochodník je tak máme jazdiť po ňom (častokrát bohužial)


No, toto je také ošemetné. Poviné jazdenie po cyklochodníku nie je v zákone o premávke explicitne ustanovené, tam sa píše iba "Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov", čo znamená, že vlastne by to nemalo byť povinné. Avšak povinnosť je ustanovená v nejakých vysvetlivkách nejakej vyhlášky, trvalo mi asi hodinu, kým som to našiel. Ale keďže sa na to zákon nejako odvoláva, tak je to záväzné a teda keď veľmi detailne tie zákony študuješ, tak tam nájdeš povinnú jazdu po cyklocestičke. Pochybujem však, že by o tom vedel policajt, čo ma bude kontrolovať... počkajme si na precedens.

Vec sa však má tak, že by jazda po cyklocestičke mala byť dobrovoľná. Keď idem do roboty na bicykli a ponáhľam sa alebo keď trénujem na cesťáku, tak chcem ísť medzi autami - je to rýchlejšie a v mnohých prípadoch aj bezpečnejšie (najmä ak je široká krajnica, ak je na cyklocestičke plno detí a pomalých jazdcov a pod.) . Keď idem s dcérou alebo keď sa uťahaný vraciam na biku z túry, tak rád zvolím cyklocestičku a nemusím sa starať o autá...
27.03.2011 - 15:41:36
00
Keď idem s dcérou alebo keď sa uťahaný vraciam na biku z túry, tak rád zvolím cyklocestičku a nemusím sa starať o autá...



no neviem ale tu sú cyklocestičky spravené tak že sa o autá treba starať oveľa viac lebo každých 100m treba dávať prednosť... o kočíkoch a deťoch začínať nebudem, proste keď si chcem oddýchnuť idem po ceste :lol:
27.03.2011 - 19:42:10
00
tak aby mi nebolo luto,ze som uz davno nemala koliziu s autom,v sobotu doobeda pri Technopole,stoji auto na krajnici,rozdeloval nas este jedenm pruh a zenska sa zacala rozbiehat...som myslela ,ze sa zaraduje do pruhu smerom dopredu,zle kdeze!!!!! krava si to sinula kzizom cez vsetky ciary,aby sa otocila...vyhla som sa len tak-tak,presla som do protismeru,az celkom k zastavke a tak sme sa minuli.sa cudujem ze mam este hlas,ako som vrestala na celu ulicu...
no a takychto zazitkov mam neurekom,az si niekedy myslim,ze ci nie je chyba vo mne,ale to je samozrejme blbost....
28.03.2011 - 10:03:12
00
Nechcem to tu spamovať, ale komu záleží na zlepšení podmienok pre bicyklovanie po cestách, tak podpíšte hromadnú cyklopripomienku k novele zákon 8/2009 o premávke na pozemných komunikáciách, ktorá sa snaží dostať do zákona niektoré veci na uľahčenie a zlepšenie bicyklovania.

Podpísať môžete tu:

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=527440

A ak sa Vám dá, tak to pošlite aj svojim známym a kamrátom skrátka šírte ďalej... na podpisy sú už iba dva dni, potrebujeme 500 podpisov, aby sa s tými nápadmi ministerstvo muselo zaoberať a chýba ešte nejakých 200 podpisov alebo tak nejako. Díky.
28.03.2011 - 10:20:31
00
podpisane,odoslane a poslane aj dalsim 100 cyklistom a vyhodene na FB :)
28.03.2011 - 15:50:32
00
podpisane...pridam moju skusenost, minuly rok v novembri sme si dali s kamaratom Izom vyjazd cez Stupavu do Lozorna atd, tahal som spicu, v Stupave na hlavnej ceste za krizovatkou pri kostole nas predbiehala Octavia so znackou MA a ked bola meter predomnou, sofer si zmyslel ze zastavi na park. mieste pri ceste, tak bez blinkra odbocil krizom pred nas a prudko zabrzdil... valili sme to asi 28, zacal som brzdit a videl som sa v nom, kolega to necakal a brzdil neskor takze do mna narazil co som necakal ja a obaja sme padli, on na chodnik , ja na cestu za auto a kukal som mu do vyfuku... stane sa... ale nasere ze sofer aj s rodinou sedel v aute, iba kukal a nevystupil, normalny clovek sa opyta ci sme v poriadku, on tam sedel a ked so podisiel k okienku a spustil som sprsku stavnatych slov, este sa zlakol a zaltlacil gombik :D . Dali sme asi 70 km, a ked som prisiel domov, ruku som od bolesti nevytiahol z rukava.. do nemocnice...a zlomene zapestie...
28.03.2011 - 16:32:18
00
PODPÍSANE!!! dúfam že to vyjde a držim :y: :y: :y: :y:
28.03.2011 - 17:43:32
00
Učinnejší by bol bidon, len škoda že ten príde na rozum až ked zistíš,že si to prežil! :lol: :whew:

a čo tak pumpička? :D pokial ju máš na ráme tak no problem :lol:
28.03.2011 - 17:54:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up