Konecne som sa SR Suntour-ky XCP75 Lockout zbavil. Kupil som Manitou AXEL Comp a som maximalne spokojny. Takto by mala vidla podla mojich predstav pracovat. Navyse je o cca 1 kilogram lahsia.
17.07.2004 - 10:19:04
00
Akoze pohrat s tou Suntourkou XC60 co tam treba robit ? A este ta Merida 590ka kolko vazi nevies ? Lebo vyrobca neudava
Dik
18.07.2004 - 22:51:33
00
NO ja mam Kalahari 580 model 2001 a teraz som tam hodil XCP75LO a pekne sa rozchodila na maratone v Zlatej bani nato ze jazdila prvykrat teren tak som spokojny celkom afkt.Povodne som mal RST Capa ale toto je ovela lepsie aj zdvih celkom stacil len to chcelo stlacit samotny slmic bez pruziny par krat na doraz abezalo to pekne aj zdvih som zmenil z80na 100 a vyzera to tiez kool je ok za tie 3100 love aj ked moj bike teraz vazi 14Kg (do placu)na zaciatku totiz vazilo nejakych 11+ ale ked som si dal nove zadne kolo ss tazkym rafom aj vypletom a este tazsimi plastami tzak ..skoda ale ja ho odlahcim hehe(zn.Flexa)
19.07.2004 - 21:48:58
00
Pocuj SiFon, co to mas za XCP75LO, ked mala povodne zdvih 80, ved ona ma zdvih len 75 a ked hovoris, ze si si ho zmenil, tak daj navod ako na to a vyskusam to aj ja... dik
19.07.2004 - 22:41:24
00
zvecsil by som zdvih aj na XC60 ?
20.07.2004 - 18:43:23
00
Nazdarte takze XCP 75LO ma standardne 80 len ono to stlacis assi len 75 ked sa pozries niekde na stranke tak uvidis ze ona ma normalne 80 len ta bez LO ma len 75mm.Ten zdvih tam ti staci vybrat taku tu dorazovu podlozku ked rozoberies vidlu tak to len treba stiahnut so spruzinovej nohy.Ked mate manual(da sa stiahnut) tak sa kuknite je to 11 a ma to nazov bottom stoper a este by pomohlo aj skratenie negativnej pruziny ale nenasiel som taku co bi mi pasovala takze to az potom ale teraz ide v pohode kto je nejaky mechanik alebo ma v garazi taky brajgel a "falatky! aut ako my tak si poradi.Ale ide aj o to ci chcete mat iba maku vidlu a aby brala vsetky nerovnosti aj tie vecsie alebo chcete z nou jazdit aj zjazy lebo ak ju spravite aby brala neroovnosi (cize bude makka) tak s nou nemozete zjadovat lebo vam ju to doklepe az na doraz takze ja ju mam tak na maksie ale este sa pohram takze uvidim skuste sa pohrat vibrat nejaku zvisnu podlozku alebo nieco ono sa daju stvarat divi s tymi vidlami sak jak som us pisal jak som preoperoval moju staru RST takze vela zdaru
20.07.2004 - 22:33:45
00
A este k tomu zdvihu to je normalne oficialne aj udavane v tabulkach ze je mozne zmenit.Tam je pisame ze 80(100moznych) ale tiez som este nepocul ani necital origos navod na menenie toho zdvihu len tak som narychlo cital niekde na nejakej ceskej stranke to s tou podlozkou dorazovou
20.07.2004 - 22:38:54
00
No ta gila ma vecsi zdvih tak asi skor lebo ta sunturka ma len 75 a tych urcite neda takze ti ostane nejakych 60 ked ..
ale rst maju slabe puzdra ja som za dva roky jemneho jazdenia tak vyklepal svoju rst ze teraz assi celkom kape a umjera ale radsej tu rst assi zober aj koli tomu zdvihu aj koli cene potom ked neskor kupis novu vidlu tak budes mat vjac love aj ked je pravda ze vahovo sa neda porovnavat ta sunturka je ovela lahsia ma myslim hlinikovy krk ked je to ta co myslim.



Nazdar, daval si menit tie puzdra, lebo ja ich mam v prdeli a nevem ich kde zohnat a aka cena?
19.02.2010 - 11:42:46
00
Caute, potrebujem surne poradit ohladom vidly RST Gila. Priatelka ju ma na bajku, viem, neni to ziadna slava. Ale ma to byt odpruzena vidla a ti kreteni tam davaju taku pruzinu, ze aj 80kg chlap ma problem ju stlacit dole. A to som uz zistoval oficialne, ze neda sa pruzina vymenit za maksiu, lebo vraj ta vnutri uz je makka....kokso, chcem vidiet tu tvrdu. Akokolvek, proste ta vidla nesplna ucel odpruzenia, lebo sa stale tvari ako tvrda. Neviete mi poradit, kde sa daju kupit maksie pruziny? Vraj v TN je nejaky chlapik, ktory kedysi robil pruziny na objednavku. Kupovat novu vidlu za 200eur nechcem zase.
Dikes
10.05.2010 - 10:48:08
00
aká je to presne verzia? Má 2 pružiny, alebo len jednu + mechanické/hydraulické zamykanie? Inak nová vidlica by priniesla nie len o dosť lepší chod, ale aj o dosť nižšiu hmotnosť a vyššiu tuhosť ;) 200e sa môže zdať ako veľa, ale naozaj sa to oplatí pokiaľ sa na tom bicykli jazdí častejšie :) Prinajhoršom sa dajú schopné vidlice nájsť aj bazárové, alebo nové okolo 100 eur ako RS Tora, Suntour Epicon... Inak aký je to presne bicykel?
10.05.2010 - 12:32:56
00
cav radsej kup niečo iné ako ti tu radi patrikl. Gila bu stále iba Gilou.
10.05.2010 - 14:14:07
00
Kamos ma Gilu TnL a naozaj je moc tvrda, to je nejake zvlastne vobec nepruzi, skoro nic. Ja mam o triedu nizsiu Capu ML a ta chodi ovela lepsie ako ta gila, normalne mi pruzi ide pekne do zdvihu skoro plneho a pri naraze aj plny som zazil, ale ta gila ide 2cm a dalej moc tazko a ked sa podari trochu ju stlacit tak hned kope, co moja Capa sa vracia ovela lepsie, to je zvlastne cela Gila, ze obe su od RST a ovela lepsia je ta moja o triedu nizsia Capa.
19.05.2010 - 00:15:43
00
Cawte chcel by som sa opytat ci mi nemozte poradit niaku vidlu na author dexter09-
mam tam RST gila(100mm) :( ,a ci by sa tam dala dat aj vecsia.dikyyy
19.05.2010 - 19:03:11
00
Čím väčšia tým lepšia,nie? :lol: Myslím,že ti viacej vadí to,že nemá normálny chod ako to,že má len 100mm zdvihu ;) Kúp niečo z toho,čo radil patrikl :) Epicon tam sadne - dá sa upraviť aj na 120mm jednoduchou úpravou :wasntme:
19.05.2010 - 19:13:24
00
na co ti je vacsia?? ...skor by som povedal ze potrebujes vidlicu.. a nie gillu
19.05.2010 - 19:15:17
00
keyboard_arrow_up