link neviem.. ja som tam bol osobne.. sme tam boli na vystave a prechadzkou v meste som videl tabulu cannondale takze som tam naklusal :D kusok od pratra to bolo..

a neboj univegu ti sledujem, ale lopaty oni maju dovazane, a tvoja univega by ich asi moc netrapila kedze bola dost jazdena.. a niesu to kamarati len ich poznam.. :evil:
08.12.2006 - 23:09:59
00
Chces kupit cannon koli leftyne? Mal som moznost ju vyskusat a nejak extra ma nenadchla...a kupovat tak skaredy bike koli v podstate obycajnej vidlici :)) Snob , snob, snob, snob:)


Podla mna clovek co ma v dnesnej dobe Cannona uz nie je snob. Biky tejto znacky maju rovnaku cenu ako ostatne zavedene znacky. Mam pocit ze Spesly su dost predrazene. Nech zije Cannondale. Aj ja som mal moznost vyskusat ten bajk, o ktorom hovoril Dijck, konkretne Prophet 1000. Lefty - nekonecne tuha vidla s neopisatelnym chodom. Bike ako celok na mna neskutocne zaposobil. Stacilo zabrat do pedalov a bike vypalil vpred ako raketa (a to jazdim hardtail). Nuz keby som mal $$$ nevaham.
09.12.2006 - 17:27:30
00
Podla mna clovek co ma v dnesnej dobe Cannona uz nie je snob. Biky tejto znacky maju rovnaku cenu ako ostatne zavedene znacky. Mam pocit ze Spesly su dost predrazene. Nech zije Cannondale. Aj ja som mal moznost vyskusat ten bajk, o ktorom hovoril Dijck, konkretne Prophet 1000. Lefty - nekonecne tuha vidla s neopisatelnym chodom. Bike ako celok na mna neskutocne zaposobil. Stacilo zabrat do pedalov a bike vypalil vpred ako raketa (a to jazdim hardtail). Nuz keby som mal $$$ nevaham.


a jazdil si aj na nejakom inom bajku v tej cene???
09.12.2006 - 18:36:47
00
Persing, ta lefty bola uplne obycajna normalna tuha vidlica-akakolvek kvalitna pruzinova vidlica s pevnou osou sa jej vyrovna. Chod mala specificky, ale nemozem povedat zeby sa mi to zvlast pacilo:) Ked si mal moznost ju vyskusat-na porovnanie dlhodobo jazdou si mal len svoju-MZ Comp a mal si v nej este obe pruziny takze samozrejme lefty sa ti musela zdat ako z neba. A kedze ta poznam, viem, ze by si za cannondale zapredal aj svoju dusu tak si jasny:)))) O 2 roky najneskor cakam spravu: AP: Cannondale moved whole frame production and bike completion to Hong Kong. No more handmade in US and A:)


PS: novy slogan cannondale: CANNONDALE, most overestimated bikes! :)
greets
09.12.2006 - 19:55:09
00
Mam taky pocit ze karbonove casti na Rush sa uz na tajvane robia ale Lefty sa aj mne zda z teleskopickych vidlic najlepsia(aj ked som ju skusal len na par metroch) kvoli loziskam. Dost ludom sa nepaci a hovoria, ze to ma nejaky kovovy chod alebo co, ale to su hovadiny.
10.12.2006 - 09:23:29
00
Persing, ta lefty bola uplne obycajna normalna tuha vidlica-akakolvek kvalitna pruzinova vidlica s pevnou osou sa jej vyrovna. Chod mala specificky, ale nemozem povedat zeby sa mi to zvlast pacilo:) Ked si mal moznost ju vyskusat-na porovnanie dlhodobo jazdou si mal len svoju-MZ Comp a mal si v nej este obe pruziny takze samozrejme lefty sa ti musela zdat ako z neba. A kedze ta poznam, viem, ze by si za cannondale zapredal aj svoju dusu tak si jasny:)))) O 2 roky najneskor cakam spravu: AP: Cannondale moved whole frame production and bike completion to Hong Kong. No more handmade in US and A:)


PS: novy slogan cannondale: CANNONDALE, most overestimated bikes! :)
greets


Ano, mas pravdu, ze som az po usi zazraty do Cannondalu. Ano, mas pravdu, ze v tom case som jazdil MZ Comp. Ale mal som moznost vyskusat tvoj Pike a Feriho Nixona (oboje len skusmo). Viem ze to mozno nie je bohvie co, ale Lefty ma proste uchvatila. Je mi v podstate jedno co si ostatni ludia o Lefty myslia. S Lefty byvaju problemy rovnako ako s Foxami, Macochami, Manituovkami atd. Ale aj ak si myslim ze na XC a All mountain neexistuje lepsia vidla. A neverim ze by Cannondale presunul vyrobu al ramov do Azie, ked maju zvladnutu technologiu spracovania hlinika. S hlinikom robia najdlhsie zo vsetkych, a to proste ostatny vyrobcovia nemozu dobehnut. Howgh.
10.12.2006 - 22:37:06
00
dobehnut nie...ale predbehnut mozno hej :lol: ...uvedom si ze tato znacka bola pred casom na kolenach co urcite konkurencia za ten cas zurocila! ...ale aj tak Cannondale stale zostava v popredi a osobne sa mi tieto biky pacia...
11.12.2006 - 08:47:36
00
Neviem, mne sa tie biky nejak nepozdavaju, ale najviac tie vidly :roll: a mozno este aj tie tlmice, ale take robia aj iny vyrobcovia, takze to by sa celkom dalo, ale tie vidly ee :wink:
11.12.2006 - 13:14:01
00
biky su to super, to bez debaty. Cannon je ikona, ale nie je to nic pre moju penazenku.
11.12.2006 - 13:42:41
00
no cannony su super, a nenormalne sa mi pacia, s lefty na cele.. skor je problem prave to ze je to ikona, a podla mna uz dost umelo udrziavana.. cena cannondalov je taka ista ako u ostatnych bikov s porovnatelnou vybavou, akurat sa u nas nejako nepredavaju a nevozia a to je cele..
v lefty vidim jediny problem a to je nekompatibilita a ziadny vyber kolies/nabojov..
11.12.2006 - 13:53:54
00
no, mozno cena v zahranici. U nas stoji napr. taky rush 400 70 klatov. Mam podozrenie, ze za tu sumu by som uz nasiel nieco lepsie ako R7 comp, deore a X-7 :D
11.12.2006 - 14:44:07
00
Persing, ta lefty bola uplne obycajna normalna tuha vidlica-akakolvek kvalitna pruzinova vidlica s pevnou osou sa jej vyrovna.

a cim ? hmotnostou ? chodom ? zasadny rozdiel medzi Leftynou a ostatnymi vidlami nie je v tom, ze Lefty ma jednu noha a ostatne dve ale v tom, ze Leftyna sa pohybuje na valivych loziskach, kdezto ostatne vidly sa iba zasuvaju do seba a trenie/kontaktna plocha je stokrat vacsia, co sa tyka chodu, tazko to definovat ale je neskutocne citliva a pritom neodskakuje, jednoducho ked som na tom biku siel do zakrut alebo cez kameniste useky, tak to bolo o niecom uplne inom
Chod mala specificky, ale nemozem povedat zeby sa mi to zvlast pacilo:) Ked si mal moznost ju vyskusat-na porovnanie dlhodobo jazdou si mal len svoju-MZ Comp a mal si v nej este obe pruziny takze samozrejme lefty sa ti musela zdat ako z neba. A kedze ta poznam, viem, ze by si za cannondale zapredal aj svoju dusu tak si jasny:)))) O 2 roky najneskor cakam spravu: AP: Cannondale moved whole frame production and bike completion to Hong Kong. No more handmade in US and A:)


PS: novy slogan cannondale: CANNONDALE, most overestimated bikes! :)
greets

mne je sumifuk ze ci sa cannondale vyraba v USA alebo v Zakopanom, podstatne su vlastnosti toho stroja a kostry, ak zostanu zachovane, neni o com...

a co sa snobizmu tyka, iste Cannondale je kvazi snobska znacka, ale nie kvoli cenam, ale skor kvoli chybajucej dodavatelskej zakladni, trosku hlupej politike predaja (biky v Europe su pausalne drazsie ako v USA) a hlavne kvoli tomu, ze Cannondale sa oficialne neda kupit na nete.

co sa Lefty tyka, este odporucam stranku

http://www.golefty.com/

kolonku Action gallery a videa co su tam :)
11.12.2006 - 15:12:08
00
no cannony su super, a nenormalne sa mi pacia, s lefty na cele.. skor je problem prave to ze je to ikona, a podla mna uz dost umelo udrziavana.. cena cannondalov je taka ista ako u ostatnych bikov s porovnatelnou vybavou, akurat sa u nas nejako nepredavaju a nevozia a to je cele..
v lefty vidim jediny problem a to je nekompatibilita a ziadny vyber kolies/nabojov..


ale zas defekt predneho kolesa opravis bez toho aby si ho daval dole :)
11.12.2006 - 15:14:23
00
to sa da aj na normalnej vidle :)
11.12.2006 - 15:35:22
00
to sa da aj na normalnej vidle :)


no dobre, ale plast dole nedas na normalnej vidle bez toho aby si koleso nevyberal :)

na druhej strane, je dost velky problem centrovat koleso s takym nabojom
11.12.2006 - 15:51:48
00
keyboard_arrow_up