Zdravim,

Zvazujem kupu bicykla, nieco na rekreacne jazdenie, vacsinou jemny teren sem tam downhill, v podstate bike na vsetko, ale viac do terenu. Mam zaujem o nejaky lacnejsi fullsuspension, HT velmi nie aj ked z toho co citam je asi lepsie kuspit kvalitnejsi HT ako lacne fulko.

Mam moznost kupit novy giant pistol 1 2006 za 475 eur tak sa chcem spytat ci zato ten bike stoji. Oplati sa kupotovat starsi model alebo radsej zainvestovat do drahsieho novsieho modelu.

Rad by som si uz uzil komfort fullsuspension preto nechcem HT, a samozrejme neviem ako ma to chyti a preto nechcem kupovat zbytocne drahy bike.

Tu je linka na ten giant pistol: http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/mountain/747/24148/?collections_id=1

Vopred vdaka za odpoved
23.05.2010 - 17:39:05
00
Oplati sa kupit toto fulko za 475 eur? uplne novy

pomozte prosim s vyberom je to dost surne, za taku cenu asi lepsie fulko nezozeniem alebo ano?

http://www.giant-bicycles.com/en-us/bikes/mountain/747/24148/?collections_id=1
23.05.2010 - 23:07:53
00
či sa to oplatí cenovo neviem ale čo sa týka rámu dizajnovo je to jeden skvost :lol: hlavne tá zadná stavba + uchytenie tlmiča.na toľkú krásu na jednom bajku sa ani merida nechytá heh
23.05.2010 - 23:23:27
00
ani ja nemozem povedat ze sa mi paci, ale momentalne rozhoduje kvalita za rozumnu cenu, chcem fulko a viac ako 500 nechcem utratit, a mongoose otero sa mi velmi nechce kupovat
23.05.2010 - 23:54:28
00
či sa to oplatí cenovo neviem ale čo sa týka rámu dizajnovo je to jeden skvost :lol: hlavne tá zadná stavba + uchytenie tlmiča.na toľkú krásu na jednom bajku sa ani merida nechytá heh

bez prepakovania je zadna stavba odpružená lepšie, resp. tlmič má veľkú citlivosť... o dizajne si treba spraviť vlastný názor...
__
EDIT:
viď => Koko**ky Tlmená Motorka


Naposledy upravil Hosť dňa 24.05.2010 - 16:19:24, celkovo upravené 1 krát.

24.05.2010 - 15:27:58
00
Nesúhlasím, pákový pomer je tam stále nejaký a skôr závisí od pomeru zdvihu k pomeru zdvihu tlmiča ako od toho či je to prepakované alebo nie (opticky - v skutočnosti je prepákované vzadu asi všetko). Toto je však už teória teoretická, sú tam ďaľšie vplyvy od konštrukcie systému až po nastavenie kompresia u tlmiča.

Nový FS za 500,- € bude stále o ničom. V bazáre sa už dá na niečo lepšie naraziť, tam je zas otáznik nad stavom biku.

Takže ak chceš FS došetri ešte 500,- € a potom sa da hovoriť o kvalite. ;)
24.05.2010 - 15:54:46
00
za 500€ by si mal v pohode HT
24.05.2010 - 16:45:08
00
Vdaka za odpovede.

ten bike je v akcii (-64%), povodna cena (pravdepodobne vtedy ked isiel do predaja) 1333 eur, a aj ked ide o starsi model (2006) jeho vybava podla mna zdaleka prevysuje cenu 500 eur.

Z vasich komentarov mi pride ze ste si ani poriadne nepozreli jeho vybavu

Viem ze za 500 by som mal dobry HT ale ja HT nechcem, chcem fullko, a ked sa vyskytla takato zaujimava akcia rad by som ju vyuzil, ak je to samozrejme dobra kupa, preto by som sa rad obratil na niekoho kto by zhodnotil jeho komponenty. Ak sa to neoplati tak to radsej nasetrim na nejake fullko za 800, ale podla mna je tento bike porovnatelny s bicyklami v tejto cenovej hladine.


Pripajam aj info o biku:

Frame & Fork
Frame Construction - TIG-welded
Frame Tubing Material - ALUXX aluminum
Fork Brand & Model - Rock Shox TORA 302 U-Turn, 85 - 130mm adjustable travel
Fork Material - Aluminum/magnesium, single crown
Rear Shock - Fox Vanilla Coil R, 4" travel

Components
Component Group - Mountain Mix
Brakeset - Hayes Sole XC brakes, Hayes Sole XC levers
Shift Levers - Shimano Deore
Front Derailleur - Shimano Deore, clamp-on
Rear Derailleur - Shimano Deore
Crankset - Truvativ Isoflow, 22/32/42 teeth
Pedals - Platform
Bottom Bracket - Cartridge
BB Shell Width - Unspecified
Rear Cogs - 9-speed, 11 - 34 teeth
Chain - KMC, 1/2 x 3/32"
Seatpost - Aluminum micro-adjust
Saddle - WTB Pure V Comp
Handlebar - Aluminum
Handlebar Extensions - Unspecified
Handlebar Stem - Aluminum threadless
Headset - 1 1/8" integrated

Wheels
Hubs - Front: Formula DC20, Rear: Formula DC22
Rims - Alex DP-20
Tires - Front: 26 x 2.10" Kenda Blue Groove, Rear: 26 x 2.10" Kenda Nevagal
Spoke Brand - Stainless steel
Spoke Nipples - Unspecified
24.05.2010 - 19:34:17
00
Ja to zhrniem takto. Za tú cenu je to vo fajn výbave, a ak chceš vyslovene FS a nedáš viac ako 500,- € tak do toho choď.
Je to starý model a to doóóosť ale za tie peniaze je to jedno. Za tých 1300,- € by ho nikto nikdy v živote nekupil a zrejme je problém predať ho aj podriadne pod cenu. Ale ak chceš počuť toto: tak áno za tie peniaze FS v lepšej výbave nezoženieš. ;)
25.05.2010 - 10:25:18
00
Vdaka za odpoved Lapierre, no vec sa ma tak ze momentalne nedam (nemozem dat) za bike viac ako 500, mne to prislo ako fakt dobra ponuka na tu vybavu, a vlastne len koli tomu ho chcem kupit. Bude to moj prvy bike, iba s tym zacinam, a chcem vediet ci sa tomu budem naplno venovat, rad by som preto nieco lacnejsie, a vsetky ostatne fullka v cenovej hladine 500 eur, ako napriklad mongoose otero mi pridu o hodne horsie. Ten giant vyzera ze nieco aj znesie. Viem ze by som mal ist do kvalitnejsieho HT ale ten nechcem.

Este nadnim stale rozmyslam, pretoze neviem ci sa tam da menit zadny tlmic za akykolvek iny, pretoze ked som si ten original tlmic nasiel tak je tam napisane ze je urceny iba pre tento bike.
Tu je ukazka: http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=31756
25.05.2010 - 11:50:26
00
Áno, tlmič bude problém. Ale pri biku do 500,- € asi aj tak nenájdeš nič konkurencieschopné. Ak Ťa to chytí nebudeš chcieť maniť tlmič ale časom celý bike. ;)
Takže ak chceš FS za 500 asi nič lepšie nenájdeš.
25.05.2010 - 11:55:56
00
Vdaka este si to premyslim :)
25.05.2010 - 16:38:09
00
ja len jednu vec,aby náhodou nedošlo k omylu....čo na tom plánuješ jazdiť?
25.05.2010 - 16:41:59
00
v podstate bike na vsetko, rekreacne jazdenie, prevazne na lesne cesty, nejaky ten downhill.

Ja som vychadzal hlavne z toho ze moj kamos si kupil meridu (AM 400 D 08, v povodnej vybave za 700+ eur, teraz je sice na stranke za 615 ale vraj znizili vybavu), ktora ma v podstate podobnu vybavu, az na tie brzdy ktore su na tomto mechanicke, a dokonca vravel ze ta predna vidla je este lepsia ako na jeho, este aj nastavovatelna od 85mm do 130mm.

Neviem ja sa v tom velmi nevyznam, hlavne neviem aky je tam velky rozdiel kedze ide o dost stary model.

Hlavne rozhodovalo pri vybere to ze je to novy bike, dobra znacka, podla mna celkom kvalitna vybava (na biky v tejro cenovej hladine) a v pohode cena. Ked sa pozriem na mongoose otero comp 09 ktory stoji rovnako (na velosprinte je zlacneny na 479), tak mi pride ze jeho vybava je podstatne horsia a ze znesie menej.

Nechcem s nim robit nejake super extremne veci, ale samozrejme nechcem nic co hned rozpadne. Preto myslim ze je lepsie kupit v podstate starsi model ktory vsak vtedy nepartil do najnizsej kategorie.

No tak este poradte ako to ma plusy/minusy respektive nejake ine navrhy na ine biky v ak sa s nim nejake daju rovnat. Rad by som pocul aj ake mate vyhrady voci nemu, co by mohlo byt jeho slabym clankom a podobne. Respektive ku ktorym bikom do akej cenovej hladiny by ste ho zaradili.

Vdaka za akekolvek dalsie info :) ...je to moj prvy bike nerad by som zainvestoval zle, ak sa to neoplati radsej pockam este rok, dva a potom kupim nieco lepsie ked si to budem moct dovolit, ale uz som sa tesil ze by som si ho v lete uzil :)
25.05.2010 - 17:41:29
00
ok,ja len som sa zlakol,či nie si (pardon za výraz) nejaký kinder DH rider.......
je to OK :y:
25.05.2010 - 17:51:28
00
keyboard_arrow_up