včera obedujúc, sediac v tráve, zbadal som ho, ako poletuje z kvetu na kvet a bez toho aby si sadol cical šťavu dlhým sosákom
kolibrik???

Vacsinou si ludia mylia s kolibrikom Lisaja marinkoveho, ale hento vyzera inak. Co je to za zvera?

je to fotene mobilom :( nic ine som nemal :(((

A co to je? Podla bledej skvrny v zadnej casti tej hnedej skvrny tipujem srnku. :D


Naposledy upravil shmirgel dňa 31.05.2010 - 17:01:19, celkovo upravené 1 krát.

31.05.2010 - 16:59:22
00
a čo to je? lebo z tohto fakt neni šanca :lol:
je to fotene mobilom :( nic ine som nemal :(((
31.05.2010 - 17:00:10
00
je to jelen ale mlady myslel som ze toto bude vidiet ale mylil som sa :D :D :D :D :D
31.05.2010 - 17:04:49
00
:D
kolibrik je vtak a na slovensku nezije, ak sa nemylim
hento je hmyz

hejhej, toto je hmyz, ale mal rovnaku taktiku ako kolibrik, visel na kridlach v lufte a sosal :)

Vacsinou si ludia mylia s kolibrikom Lisaja marinkoveho, ale hento vyzera inak. Co je to za zvera?

ved ano, lisaja som uz videl v akcii, toto je nejaky novy model asi.
inac, stretol som vcera aj jazveca (prvy krat v zivote), ale kazdy pohyb ho vyrusil, tak sa nedostane do galerie, nahanat som ho nechcel....
31.05.2010 - 19:44:37
00
kolibrík je vták a tieto vtáčiky z čeľade kolibríkovité žijú v južnej a latinskej amerike.toto čo je na janovej foto by mal byť hmyz - motýľ.tu je niečo o takých podobných:
http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=1122
na pereši pri košiciach som párkrát pozoroval aj lišaja aj niečo podobné ale o dosť väčšie.jeden chodil sosať kvety podvečer a druhý tesne po zotmení ale na terase svietilo svetlo.snažil som sa to chytiť do sieťky ale je to veľmi obozretné a rýchle tak sa mi to nepodarilo.možno našťastie aby som tomu náhodou nechtiac neublížil.niekde som o tom kolibríkovitom hmyze čítal že k nám čoraz častejšie preniká z juhu keďže naše pásmo sa vplyvom globálneho oteplovania postupne mení z mierneho na subtropické.

jano kde si videl jazveca?jednu noru som si všimol nad perešom v lese nad otočkou autobusu smerom na lorinčík.veľkosťou to bolo na jazveca ale aj keď som sa ho pred časom snažil vystriehnuť veľakrát nikdy som nemal to šťastie.
31.05.2010 - 20:18:58
00
coco, keby si nenapisal, ze si sa TO snazil chytit do sietky, ale je TO velmi obozretne, tak by som Ti povedal, kde som jazveca stretol.
ale takto, nehnevaj sa na mna, nepoviem.
31.05.2010 - 20:58:18
00
ja som napísal aj toto: možno našťastie aby som tomu náhodou nechtiac neublížil.ja som chcel len zistiť čo to je lebo som také niečo vtedy videl prvýkrát.v žiadnom prípade som tomu tvorovi nechcel ublížiť ani ho vysušiť a strčiť pod sklo a ani ho vypchať.akurát by som mu asi spôsobil traumu tak som to po chvíli nechal tak..a veď nemusíš napísať aj keď jazveca by som sa určite nesnažil ani chytiť..zaujalo ma to len preto že jazveca vo voľnej prírode by som rád videl na vlastné oči.tak ako aj vlka a medveďa.rysa som už videl ale iba raz.
inak ten motýľ keď videl sieťku mierne poodletel a potom smerom na mňa spravil nálet a je to dosť rýchly motýľ až som sa zľakol že ma to chce pichnúť alebo kusnúť.to je tak keď vidíš niečo také prvýkrát a nevieš čo to je.potom som ho už len pozoroval ale keď som prišiel cca na meter tak poodletel.
31.05.2010 - 21:20:38
00
coco: ty si videl wlka a medveda iba raz v zivote??? :rofl: :saplieskamdokolien: :hug:
01.06.2010 - 16:18:14
00
lisaj nam chodieval pravidelne sosat muskaty na okne.. kazdy den o cca tom istom case
01.06.2010 - 19:07:58
00
mastodont: by ma zaujímalo kolko si ich stretol ty :P
01.06.2010 - 19:17:43
00
on ma vlka stale po vyjazde :) tak sa s nim casto stretava :D
01.06.2010 - 22:33:11
00
mastodont: nepleť to :) písal som že rysa som videl vo voľnej prírode iba raz.medveďa a vlka zatiaľ nie.

craobs: ono to mastodont napísal humorne.on totiž má prezývku maco a jeden náš spoločný kamarát má prezývku vlčko.inak obaja majú radi prírodu.jeden si kúpil psa a týra ho v paneláku a druhý kántri ryby v potokoch riekach aj jazerách :lol:
02.06.2010 - 10:19:08
00
a mám ju :o konečne som objavil salamandru aj v okolí Medzilaboriec keď som po nej už dlho pátral, pred 2 týždňami som jednu našiel zrazenú na ceste od močiara :sweat:,...táto mi normálne spríjemnila záver dňa..len bola mladá a veľmi živá - nechcela sa veľmi fotiť..ale krásna je, pátral som popri tom potoku aj po ďalších exemplároch ale žiadnu inú som nevidel, len malú užovku, ani tá sa nechcela fotiť :wasntme:

Prílohy:

Komentár súboru: užovka obyčajná (alebo obojková sa jej hovorí?)
DSC07090.JPG
DSC07090.JPG 204.6 KiB thumb_up0thumb_down

DSC07053.JPG
DSC07053.JPG 157.92 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: salamandra škvrnitá
DSC07048.JPG
DSC07048.JPG 121.25 KiB thumb_up0thumb_down

11.06.2010 - 23:33:52
00
Co sa tyka tej salamandry :!: : Nápadné sfarbenie salamandry je výstrahou, pretože na pokožke živočícha býva produkt jedových žliaz, ktorých vývody sú v dvoch radoch pozdĺž stredu chrbta, na bokoch tela a za hlavou. Jed nie je prudký, ale menšie živočíchy môže i usmrtiť. Z alkaloidov hlavne samandarin pôsobí na centrálnu nervovú sústavu, znižuje krvný tlak a má aj lokálne anestetizujúce účinky. Zvonku dráždi sliznice a preto prejavy otravy sa môžu objaviť aj vtedy, keď si po jej držaní v ruke neumyjeme ruky. Ak sme si v neopatrnosti rukou pretreli oči, môžeme dostať silný zápal. V tomto prípade ich stačí opláchnuť čistou vodou.
12.06.2010 - 08:47:20
00
Takže Bluebiker 20 máš odvahu ak si to vedel - a ak nie, tak už to vieš ;)
12.06.2010 - 08:59:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up