Zdajú sa Vám ceny bicyklov, komponentov a ich doplnkov na Slovensku vysoké?
ÁNO 89% [ 67 ]
NIE 11% [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 75
Cyklistické kolegyne, kolegovia.

Rád by som sa Vás spýtal jednu vec.

Myslíte si a máte pocit, že tvorba cien bicyklov a cyklistického príslušenstva nie je na slovenskom trhu v poriadku? Som jediný, kto si myslí, že je to tu naozaj drahé? Som jediný, kto si myslí, že slovenskí podnikateľia v tomto odvetví nahodia hneď od začiatku krkolomné cenové tempo preto, aby si mohli kúpiť hneď na druhý deň Mercedes?
Prosím, zamyslite sa nad touto otázkou. Budem rád, ak dostanem normálne odpovede.
Premýšľam totiž, ako sa s touto vecou vysporiadať, ako to ovplyvniť.

DOPLNENÁ ANKETOVÁ OTÁZKA!
Nie je nutné zúčastniť sa diskusie. Stačí zahlasovať.

Ďakujem :y:


Naposledy upravil Heno dňa 06.06.2010 - 20:23:37, celkovo upravené 2 krát.

06.06.2010 - 09:18:10
00
Ovplyvníš to jedine tak, že budeš nakupovať inde. ;)
Osobne si však nemyslím, že by boli ceny nejako výrazne mimo. Teda záleží asi od konkrétneho tovaru, ale bajky ani komponenty sa mi nezdajú drahšie, ako v zahraničí. Samozrejme neporovnávam teraz eshop a kamennú predajňu. Skôr by som tipoval, že ceny stanovuje dovozca a ten si zaviaže predajcov zmluvne, aby tie ceny dodržiavali...
06.06.2010 - 09:23:19
00
myslíš eshopy alebo kameňáky?
myslíš všetky predajné ceny alebo hlavne oficiálne ceny zástupcov a dovozcov?
06.06.2010 - 09:24:59
00
Ďakujem.
Ide mi hlavne o ceny kamenných obchodov. Všeobecné predajné.

Tieto ceny mi pripadnú najlepšie skontrolovateľné a porovnateľné zo strany spotrebiteľa. Ceny dovozcov a výhradných zástupcov sú vo veľkej miere téma s výrobcom.
06.06.2010 - 10:00:32
00
Su aj kamenaky ktore konkuruju eshopom a aj maju eshopy. Ale je vela takych co ma ceny hlavne komponentov a obcas aj bikov celych uplne mimo. Na Slovensku to ale fuguje, lebo Slovaci veria, ze musia platit a ze to je fakt drahe. Marketing je silna zbran.
06.06.2010 - 10:04:53
00
to tak keď si obchodník pridá 70 a viac % z nákupnej ceny od dovozcu...
06.06.2010 - 10:13:05
00
kameňák väčšinou dodržuje ceny distribútora (ktorý to má od výrobcu) takže tam je problém.. eshopy to obchádzajú a zháňajú kde sa dá za najlepšiu cenu..
stačí ak si objednáte niečo čo nieje skladom, a potom telefonicky urgujete.. raz to je balík z taiwanu, raz japonska, potom nemecka.. proste všetko inde..

kuknite si slovkolex a ich značky, alebo oslany so shimanom a porovnajte ceny v kameňákoch.. ak tu budú miliónové rozdiely tak je obchodník debil..
06.06.2010 - 10:18:56
00
Moja nedávna skúsenosť je taká, že nemenovaný predajca mi ponúkol cca 15% z ceny dole na nákup biku, ktorého pôvodná cena bola okolo 2.200,-. To činí skoro 350,-€. Nepochybujem o tom, že stále na tom zarobil.
06.06.2010 - 10:24:26
00
no jasné.. často obchodníkov ceny na cenovkách ani neberie vážne.. trocha prestrelia a hneď jak vôjdeš do obchodu ti dajú "zlavu" 10-15% aby vypadali fajn..

btw skúšali ste sa v kameňáku oháňať cenou konkrétneho eshopu? s kopou obchodníkov to pohne (takisto eshopových).. ono je to o tom, že predá aspoň niečo s menším ziskom alebo vôbec nič.. niektoré eshopy sú ochotné dokonca dorovnať link na CRC napr..
06.06.2010 - 10:31:32
00
Ceny kameňákov a e-shopov je ale ťažko porovnávať, nakoľko ich náklady sú neporovnateľné.
06.06.2010 - 10:33:32
00
to sa nehádam.. ale keď eshop mi dá za 500 € a kameňák za 600€ nieje o čom.. ale keď kameňák spustí napr. na 520€ to už zvažujem, obzvlášť ak ide o komponenty s možnosťou servisu, prípadne celý bike.. je to na dohode, ale jasné že kameňák nespustí pod svoje náklady..
06.06.2010 - 10:38:58
00
Na Slovensku je vsetko predrazene! Mame druhe najvyssie ceny elektriny a plynu v EU. Dalej mame jedny z najvyssich cien: potravin, PHM, liekov, spotrebneho tovaru, elektroniky, odevov......

Chodim casto na sluzobky do Rakuska a tak nakupujem len tam. A zvysok z internetu.
Nedavno som z USA! objednaval pre mamu lieky- u nas 135 EUR z USA 77 s postovnym!
Kamaratovi som objendaval MacBookPro - u nas 2200 EUR v USA 1400 s postovnym (je to uz 2-3 roky)
atd...
06.06.2010 - 10:43:34
00
Myslím si presne to isté, ale zároveň si myslím aj to, že dlho to tu trvať nebude. Ja ak sa dá nakupujem v česku. Tuto je neuveriteľne predražné všetko na čo sa pozriem.
Či už v kamennom obchode, alebo e-shope ... kde je to už lepšie, ale aj tak. Niektore veci sa ťahajú do neuveriteľných hodnôt oproti česku... do týchto obchodov nechodím ani po lepiacu sadu. Najlepšie sú tie slovenské e-shopy kde sú ceny 2x vyššie, ako inde a ľudia tam s radosťou nakupujú.... lebo majú dobrú komunikáciu cez email... jasné kto by nemal s 50€ maržou na 60€ produkt.. :)
06.06.2010 - 14:09:43
00
btw skúšali ste sa v kameňáku oháňať cenou konkrétneho eshopu? s kopou obchodníkov to pohne (takisto eshopových)..


hmmm, zatiaľ skoro všade v MT, kde som to skúsil, ma poslali doprdele :worried: (či už to bol cykloshop, elektro, alebo pcshop, obchodný reťazec, alebo malý kamenný obchod)

..že oni platia nájom, elektrinu atď atď.. resp. že distribútor na Slovensku si nahodil určité ceny, ktoré sú oproti zahraničiu vyššie
06.06.2010 - 14:42:14
00
tento týždeň som s predraženými cenami zažil aj ja svoje. Zháňal som v BB pedále shimano 520. Obehal som všetky shopy v BB a najlacnejšie za 30€ (najdrahšie 44€). Nebudem menovať obchody. V ten deň som si 5 min klikal v googli a na piatom odkaze som ich našiel za 18€ + 3€ pošta. Rozdiel oproti kamenným shopom 9€, v prípade osobného odberu 12€ (drahšie o 66%!!!).

ad 1
Ale zas tretry shimano 182 som kúpil v kamennom shope za 70€ pričom ceny v eshopoch sa pohybujú od 90-100€...

ad 2
väčšina kamenných predajcov berie (shimano) komponenty z KCK oslany kde majú prestrelené ceny, takže ak chce predajca zarobiť musí si na tom niečo prihodiť...
06.06.2010 - 15:04:37
00
keyboard_arrow_up