Toto si dovolím odcitovať :)
cele je to ..... dost nezmyselna tema..
18.06.2010 - 18:12:14
00
pani, bavit sa tu o nejakej vernosti farieb z kompaktu je trosku scestne. ja mam kompakt a cvakam s nim kraviny a na biku, kedze nechcem roztrieskat ani jedno z mojich zrkadiel. a tam mi o farby nejde.
ked chcete mat verne farby, tak zacnite nejakym poriadnym fotakom, hoci aj starsou zrkadlovkou. dlhe roky som fotil s nikon d70 a bol som spokojny. pred nedavnom som presiel na d300, ale este stale si zvykam... ale spat ku farbam. ked chcete vernost, tak jedina sanca je mat po ruke nejaku profilovu tabulku, napriklad GretagMacbeth ColorChecker, nafotit do rawu aj fotky aj tabulku v rovnakom prostredi, a na skalibrovanom monitore upravit, aby sedela tabulka presne podla predpisu. potom z toho mozete vyrobit profil a tym previest vsetky fotky.
Verne farby a color management je takmer samotne odvetvie priemyslu... :)
18.06.2010 - 22:45:33
00
Osobne si myslím,že prioritou nie je zachytiť skutočné farby,ale vytvoriť také fotky (už pri samotnom fotení + postproces),ktoré budú mať charizmu.Zaujmú.
Ak budem fotiť krajinu a tráva je v skutočnosti niejaká fádna,sivá ... takto mi ju aj zachytí aparát a kazí to celkový dojem,tak je samozrejme,že jej trochu dopomôžem kvapkou zelenej.
A práve v tom je kúzlo digitálnej fotografie,naučiť sa tu správnu mieru úprav,aby nebolo znať,že na fotku bolo siahnuté dodatočne v PC.
19.06.2010 - 05:20:39
00
vivat film
19.06.2010 - 22:19:04
00
keyboard_arrow_up