Zdravim,
je mi jasne, ze titanove sroby su oproti ocelovym lahsie a nehrdzaveju, no ja by som chcel vediet aky je rozdiel v ich pevnosti. Titanove sroby by som chcel pouzit na uchytenie kotucov a mozno na predstavec a hlavove zlozenie. Na viacerych forach som sa ale docital, ze su titanove sroby priblizne rovnako pevne ako ocelove ba dokonca za istych okolnosti skor praskaju, kedze ocel sa natiahne a podda ale titan nie. Ci sa mi oplati investovat do titanovych srobov, kedze mi nejde o vahu ale vyhradne o bezpecnost. Dakujem
12.07.2010 - 16:20:42
00
nevyplatí, větší pevnosti nedosáhneš, navíc si spočítej náklady na výměnu, úpokud neřešíš váhu je to nesmysl
12.07.2010 - 16:47:33
00
Bezne sa titanove srouby robia z 5ky titanovej zliatiny 6AL/4V stupen5 co je cca euqivavelent pevnostnej ocele pouzivanej na bajku (tusim 8ka, alebo tak nejak .. presne vie povedat napr. romanx), pricom vaha je asi o 40% mensia .. plus nehrdzavie prakticky v nicom a nikde (snad len v urcitej dusikovej zmesi). Pokial su zavity rezane, nie je to moc velka vyhra, pretoze ta skrutka je potom nachylnejsia na vytacanie sa zo zavitu. Ale bezne sa daju dostat skrutky valcovane, kde je to ok. Su podstatne drahsie samozrejme, min. 10x. Pokila by si ich chcel menit na predstavci na trubke vidlice, treba dat pozor na hlavicku sroubu .. aby nemala ostre hrany, co casto na takychto skrutkach byva.

Celkovo , co sa tyka pevnosti .. v zasade ako pise kubad. Ale pevnostne ocelove skrutky su roznej kvality, ale vseobecne sa z hladiska toho, aby si ziskal vacsiu pevnost, da povedat, ze to nema vyznam. Ak by si ale jazdil casto v primorskych miestach, tak by to stalo za uvazenie :lol: .. inak co sa tyka sroubikov na kotuci, tam to nema vyznam ani z hladiska vahy (5-8g asi) .. aj ked su sialenci, co tam davaju hlinikove skrutky :x

edit: pevnostna ocel by sa moc natahovat nemala, preto aj je "pevnostna" .. ale ak sa mylim, opravte ma :)
12.07.2010 - 17:43:27
00
Diky moc :) vyzera to tak, ze radsej usetrim a necham ocel.
12.07.2010 - 19:37:41
00
keyboard_arrow_up