Nosite na bike slnecne okuliare?
Ano vzdy, ci je slnecno a ci zamracene. 74% [ 815 ]
Ano, ale iba ked je vonku slnecno. 11% [ 120 ]
Podla nalady, nepovazujem to za nevyhnutnost. 7% [ 79 ]
Nie, okuliare nenosim. 8% [ 92 ]
Celkový počet hlasov : 1106
Ahoj. Mám okuliare BBB Arriver. Ak by som sem chcel napr iné sklá ako sú origoš, dajú sa zohnať, napr niesu k nim sklá kategórie 2. Že keby som chcel také, kde by sa dali zohnať?? :?: :| Alebo ako je to keď si potrebujem kúpiť nové z dôvodu poškrábania, alebo poškodenia?
07.06.2010 - 21:03:55
00
Chalani, neviete kde by sa dali zohnat sklicka do okuliarov uvex model rebel??
stratil som jedno sklicko a obchod kde som ich kupoval tak uz nieje... na nete som hladal ale asi slabo lebo som nic nenasiel :(

sorry ak som to napisal do zlej temy :$
17.07.2010 - 13:56:24
00
[quote=""]Ahoj. Mám okuliare BBB Arriver. Ak by som sem chcel napr iné sklá ako sú origoš, dajú sa zohnať, napr niesu k nim sklá kategórie 2. Že keby som chcel také, kde by sa dali zohnať?? :?: :| Alebo ako je to keď si potrebujem kúpiť nové z dôvodu poškrábania, alebo poškodenia? [/q uote]

Neviem či ťa to ešte zaujíma vymeniteľne sklá pozri tu katalog BBB 8)


Naposledy upravil Scorpi dňa 17.07.2010 - 21:43:55, celkovo upravené 1 krát.

17.07.2010 - 19:32:03
00
Ďakujem našiel som tam, spýtam sa v obchode. Dik
17.07.2010 - 21:40:53
00
na stránke je aj odkaz na predajcov v SK
17.07.2010 - 21:42:07
00
Mam okuliare Oakley Radar a chcel by som tieto skla red iridium polarized http://www.suncycle.sk/product_info.php?cPath=184_204_228&products_id=3366&osCsid=2rs9jdm1kim3jqd3gpk5bml2s6 no neviem ich nikde na nete najst. Nevie niekto kde by som ich mohol zohnat? Najlepsie by bola verzia path.
18.07.2010 - 00:45:04
00
Mam tie iste Oakley, skla mam grey a pozeram po sklach red iridium ale nie polarizovane. Ak to chces na MTB tak polarizovane su zbytocne.
Citat z Bike-fora.cz " Na bajka asi nema smysl brat polarized … nebo se mylim?"
odpoved " leda na silnici, do lesa to je blbost, ja polarized vozim z 99% na silnici a obcas na biku na garde nebo v rakousku kdyz je parak, kde je jako podklad ten bilej kamen kdyz je parak a jedes dost na slunci…" Len ta cena skiel je :puke: :puke: :puke: . Ale to asi nebude u teba problem ked jazdis v 17-tich rokoch Scott Spark LTD :D :D :D
18.07.2010 - 07:49:27
00
Oakley riders, je mozne do Oakley vsadit dioptricky klip? Zo stranky som vyrozumel, ze robia priamo diopricke skla do ramov na mieru, to ale nie je zrejme u nas dostupne. Viete tiez povedat z praxe, ake su hlavne prednosti Oakley pri noseni oproti inym kvalitnym okuliarom (v cenovej hladine 100 - 130 EUR)?
18.07.2010 - 11:46:16
00
dioptrické sklá s farbou ti do slnečných spravia aj u nás v optikách.. len je to nákladnejšie keď chceš viac farieb a neviem aká bude kvalita a odolnosť na šport..
18.07.2010 - 12:03:15
00
I*M*A*G*E !!!! :lol: :lol: :lol: teraz vazne, na biku som vyskusal okuliare zn. Relax, Brenda, Salice a teraz mam Oakley Radar Path. Ziadne z nich neboli v tvojej cenovej kategorii, boli lacnejsie. Spokojny som bol aj so Salice, ale prisla vyhodna ponuka na Oakley tak som nevahal. Salice maju zlte a tmave skla na vymenu u Oakley musis do ineho skla investovat dalsich par "dukatov" U Oakley odcenujem, ze mi perfektne sedia na moj "face" a maju trocha vacsie skla ako Salice, takze v zjazdoch ich nepodfukuje. Pouzivam ich na ceste, na MTB-cku, pri soferovani aj na bezne pouzivanie za slnecneho pocasia.
18.07.2010 - 12:05:12
00
dioptrické sklá s farbou ti do slnečných spravia aj u nás v optikách.. len je to nákladnejšie keď chceš viac farieb a neviem aká bude kvalita a odolnosť na šport..

To ani nahodou, dostupne dioptricke skla maju male zakrivenie a hodia sa len do civilnych ramov alebo do ramov s velmi malym zakrivenim. Sportove okuliare (a dobre slnecke) maju zakrivenie 7 - 9 (napr. Adidas Evil Eye). Sledujem tuto problematiku uz niekolko rokov, konzultoval som v Sagitte. Riesenie je tu http://www.rh-brillenglas.de/sports_glaeser.html, ale vyzaduje vysetrenie u zmluvneho optika (cize v SRN) a o cenach skiel ani nehovorim.
18.07.2010 - 14:21:29
00
no ako je to so zakrivením neviem, cca pred 4 rokmi som sa bol na to informovať v optike a povedali mi že dôležité je len aby boli rozoberatelné.. nakoniec som ale volil klip kvôli výmene skiel
18.07.2010 - 14:36:12
00
Tiez som pred casom zhanal zakrivene dioptricke skla. Zistil som ze malo ktora optika to vie zohnat. ceny sa pohybovali v stovkach eur a to boli iba obycajne cire skla. zatmavenie, UV filter a ine vychytavky boli samozrejme za nie male priplatky. Zvolil som klip.
18.07.2010 - 16:33:17
00
no ako je to so zakrivením neviem, cca pred 4 rokmi som sa bol na to informovať v optike a povedali mi že dôležité je len aby boli rozoberatelné.. nakoniec som ale volil klip kvôli výmene skiel

Tu je vysvetlenie zakrivenia http://www.rh-brillenglas.de/technik_produkte0.html. V tej optike zjavne nevedeli, o com hovoria. Mimochodom, nie je to ojedinely pripad, bezne sa v optikach s takymi poziadavkami nestretavaju. V PO v konkretnej optike som bol prvy, co si nechaval pred rokmi zabrusovat sklo do dioptrickeho klipu Adidas. Treba si uvedomit, ze zakrivenie klipu (nehovoriac uz o priamo vkladanych sklach) prinasa so sebou decentrovanie optickej osi a umiestnenie klipu blizsie ku ociam (nez civilne okuliare) meni abs. hodnotu dioptrii (pre minusky sa abs. hodnota zmensuje - teoreticky potvrdene optikom, experimentalne overene).
18.07.2010 - 21:50:16
00
Tiez som pred casom zhanal zakrivene dioptricke skla. Zistil som ze malo ktora optika to vie zohnat. ceny sa pohybovali v stovkach eur a to boli iba obycajne cire skla. zatmavenie, UV filter a ine vychytavky boli samozrejme za nie male priplatky. Zvolil som klip.


zakrivene skla sa uz ponukaju. mam rodenstock, mam ich uz 3 roky, vlozene nie v sportovom rame, ale v beznom, ktory je ale poriadne zakriveny.
upozornujem ale:
- fotosenzitivne, jemne stencene, s cylindrom - cena 150E za kus
- ak maju byt stencene, ide cena uplne do neba
- zakrivenie sposobuje velke vnutorne napatie a ak su navyse vrtane, zvyknu prasknut - ako tie moje

momentalne mam 3F Optical ram + vnutorny clip = 30E ram + 10E skla a ak ich aj stratim, alebo rozbijem, ziadna velka skoda.
19.07.2010 - 10:07:32
00
keyboard_arrow_up