Intersport Stupava Trophy 2010

31.07.2010
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (30)
alibernetCraObsdzajrofixskaivodrnojaro180johhhnyjurajko1975KamikubaskukyLakynoLazilovi92magic7mamrecekmartin190milsuMisqa12nufkooborPeto02richardlesejbouSmejotmaxtomitoTrancevankes
no dnes som si presiel kratku aj ja, ale az take luxusne :wasntme: to nebolo. aj ked jazdim radsej v takych podmienkach ake boli dnes no niekde ta stopa chybala a bolo sa treba zablatit, hlavne za tou lukou nad stupavou a trochu aj na greene ale to hadam do soboty obschne a bude to uplny ideal :sun:



:P Nejaké blato na trati ma neprekvapí, ale čo ma skutočne vytočí, ak budem musieť prenášať bike cez padnuté stromy na trati, tak ako minulý rok.
Štartovné si zaplatím za to, aby bola trať pripravená na pretek a nie, aby som musel bicykel prenášať cez padnuté stromy.
Organizátor mal dosť času, aby sa s tým vysporiadal a myslím, že aj prostriedky na to má.....

:y: Sprievodný program je super, strážené parkovisko bikov tiež nie je zlá vec, ale znovu zabúdate na bezpečné a bezproblémové zaparkovanie auta. V Stupave je s tým problém, človek má problém, aby neparkoval niekomu na súkromnom pozemku, alebo nebránil vo výjazde z dvora. S troškou šťastia zaparkujem pri hlavnej ceste, kde mi nejaký dobrák nabúra do dverí, alebo odlomí späťák........ Skúste ešte aj na tomto popracovať.....
28.07.2010 - 23:11:51
00
V sobotu ráno (31.7.) viem zobrať jedného bikera + bike do Stupavy a späť. Idem od Žarnovice smerom na Nitru a atď...... Ak máš záujem, ozvi sa na PM alebo na môj email.
28.07.2010 - 23:16:30
00
bez zjazdovat taricove skaly a neries... pre teba je vsetko zle ak to nema 14km vyskovych a 290km za jeden den, idealne taricove skaly hore-dole dokola

tvoj mokry sen o ktorom len rozpravas :fubar:

no need to response :hai:


No .. aj tak ti odpisem :) zle si sa vyspal ? :D . Taricove skaly sa zozjazdovat daju, lenze na to je potrebne sklbit techniku a zjazd .. nemam na to (btw . takuto trat bezne mavaju DH zjazdy ..), a nemam problem to priznat. Nie je to lahke ... ovsem .. MtB znamena "Mountain Biking" .. ak by si niekedy nahodu zavital na Transalp .. zistil by si, ze Taricove skaly nie su az taky narocny zjazd .. cesticky, kde ta cestak dokaze sundat v zjazde nie su skutocne horske cesticky .. ale to tazko budem vysvetlovat niekomu, kto 80% cesty jazdi po hradzi :)

Okolo Pajstuna su zjazdy, kde chodili chalani jazdit zjazdy pred 15 rokmi na 8cm vidlach .. kde by si Ty nechcel ist dole ani peso ..videl som kusok tych ciest a jezili sa mi chlpy na lytkach (hej, ty ich nemas :D) .. ano, rozpravam o tom stale, pretoze to povazujem za skutocnu horsku cyklistiku a nie jazdenie po hradzi alebo po vyjazdenej suchej cesticke z BK na Babu :D :D :D .. ja nemam problem priznat, ze na nieco nemam :)) .. len .. skutocne a popravde si priznajme, ze naco mame MtB bajky na cesticky, kde kazdy lepsi cyklista to v pohode da na cyklokrose,a ti este lepsi s prstom v zadku na cestaku s terennejsimi plastmi... a to mi ver, ze Stupavsky maraton je terenne taky :) .. skoda Zvolenskeho cyklomaratonika .. :n:

ps: niekedy si skus kuknut 601 na Garde :lol: .. a to je "len" enduro ... niektore useky som videl .. a bolo mi zle :D .. zlate Taricove skaly .. niekedy sa spytaj chalanov z DH fora :)
28.07.2010 - 23:36:18
00
co len potvrdzuje co som napisal
pre teba je vsetko zle ak to nema 14km vyskovych a 290km za jeden den, idealne taricove skaly hore-dole dokola

:y:
28.07.2010 - 23:41:34
00
Juro Janosik, co navrhujes odpisat "lto-vi" :D
29.07.2010 - 00:20:18
00
Tento maraton urcite nie je z najtazsich, ale ma svoje caro. Singlov do aleluja.
Dnes som si bol prejst dlhu trat. Zaciatok suchy a pohodovy ako pise Tmax, voda a blatko nastupuje az na hrebeni na cervenej a je toho celkom dost. Blato ale nelepi a podklad je vcelku tvrdy, zasvineny som vsak bol slusne. V zjazde z Kozieho chrbta treba radsej opatrnne, je to vymlete od vody a na mokrych korenoch sa da slusne vyvalat. Rovnako rozbity je zaver zjazdu po modrej od BK k asfaltke. Rychly zjazd po sotoline do Lozorna sa da pustat, je to bez vacsich vymolov. Za Lexahausom v Lozorne je v uvode stupania dost blativy usek, nastastie kratky. Pajstun som uz z casovych dovodov vynechal, no stretol som pri Kosarisku bikera, ktory dosiel zhora a tiez spominal dost vody a blata.
Na piatok predpovedaju vydatnejsi dazd, vyzera to teda opat raz na WET RACE. U mna jasna volba Ro-Ro.
29.07.2010 - 00:25:15
00
.. skoda Zvolenskeho cyklomaratonika ..

pracuje sa na tom...rok 2011
Sice iny nazov ale podobna trat.
Snad to vyjde ;)
29.07.2010 - 07:08:18
00
Juro Janosik, co navrhujes odpisat "lto-vi" :D


ILTO-vi? v podstate, kazdy ma svoj bajkersky styl a pohlad....stretneme sa na Lago Di Garda :)
29.07.2010 - 08:11:21
00
Hlavne ze si prihlaseny na 40 km. Stihas tombolu?


...v sobotu by som mal ist na inu akcu, ovsem ak ju nezrusia kvoli pocasiu. Potom pojdem na maraton. Beriem fotak, takze pri tombole budem este niekde fotit posledne useky pred cielom :lol:
29.07.2010 - 08:21:36
00
lto - ale no ták :) na cyklokrose prejdeš na SVk skoro všetky maratóny a úplne celé.. maratón nemôže byť stavaný na 150mm fulla pretože by tam nikto nebol, a tí čo by šli by väčšinu nosili alebo tlačili.. maratón sa robí pre ludí, nie pre posúvanie hraníc vlastnej techniky a dvihnutie ega..
a prečo tam ludia chodia? kvôli luďom a atmosfére ;-)
tú trať mám prejdenú tisíc krát, tento rok asi 3x ale na maratón som aj tak chcel ísť a vôbec nečakám že budem dávať dorazy..

btw aj zvolenský jazdili ludia na HT a došli takže tiež to nebolo ultratutifruti :lol:
29.07.2010 - 08:42:52
00
chlapci chlapci ... :!:
MTB je niečo ako horolezectvo
a cykloturistika je niečo ako VHT

nerobte z MTB maratónov VHT
vyzametané - povysávané chodníčky a podobne,
padnutý strom patri do lesa tak ako aj potôčik, ktorý treba preskočiť a zjazd na ktorý ak nemám tak zosadnem a zbehnem ho, tak aby som nezavadzal tomu kto na to má

lto :y:
29.07.2010 - 08:58:04
00
hej hej, zjazd aka LTOs beloved

poslime sem 400 ludi idealne 300m po starte. nech si zazjazduju...

:clap: :clap: :clap: :clap:

:y:

Prílohy:

Komentár súboru: Taricove skaly
27046_103307916377427_100000946561030_24564_3287027_n.jpg
27046_103307916377427_100000946561030_24564_3287027_n.jpg 172.87 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2010 - 11:41:19
00
chlapci chlapci ... :!:
MTB je niečo ako horolezectvo
a cykloturistika je niečo ako VHT

nerobte z MTB maratónov VHT
vyzametané - povysávané chodníčky a podobne,
padnutý strom patri do lesa tak ako aj potôčik, ktorý treba preskočiť a zjazd na ktorý ak nemám tak zosadnem a zbehnem ho, tak aby som nezavadzal tomu kto na to má

lto :y:


tak nejak.... :y:
sak tie skalky vyzeraju ako u nas vapec :D :rock: ale ten je trosku strmsii :rofl:
tatranci by sa vam zasmiali :lol:

Prílohy:

vystup.JPG
vystup.JPG 186.73 KiB thumb_up0thumb_down

29.07.2010 - 11:55:50
00
:) dajte takéto smerom dole a pristavte tam rovno 20 sanitiek a ani sa nebudú stíhať točiť.. treba si uvedomiť že keď to budú true MTB maratóny tak účasť nebude zďaleka 700+ ale tak do 100 (tak ako na dlhých tratiach) a tým pádom to nikto nebude schopný zrealizovať
29.07.2010 - 12:06:04
00
:D :lol: jasne ze to nieje teren na maratony a pre masu ludi... maraton musi byt bezpecny pre rekreacnych jazdcov , zeny aj deti ;)
29.07.2010 - 12:48:57
00
keyboard_arrow_up