Intersport Stupava Trophy 2010

31.07.2010
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (30)
alibernetCraObsdzajrofixskaivodrnojaro180johhhnyjurajko1975KamikubaskukyLakynoLazilovi92magic7mamrecekmartin190milsuMisqa12nufkooborPeto02richardlesejbouSmejotmaxtomitoTrancevankes
Mylis sa .. zakonom nie je zakazane chodit po turistickom chodniku ak ide o "lesnu cestu" alebo "cyklotrasu" :)


:^) Ito na fotke idú bikeri po turistickom chodníku, nie po lesnej ceste alebo cyklotrase.
;) A veľmi pochybujem, že keď si vyniesli biky na hrebeň tak zase biky pekne na chrbte zniesli iným turistickým chodníkom dole.
A výklad zákona platného v súčasnosti mi robiť nemusíš, ja ho dobre poznám, pohybujem sa celý čas v chránenej krajinnej oblasti a niečo som už aj ja urobil pre bikerov, takže tak.
30.07.2010 - 08:21:13
00
Mam dve veci na teba - po prve: napadlo ta ze spadnuty strom proste nemozes len tak vypilit lebo lesaci maju svoje pravidla a zakazy na upratovanie popadanych stromov, a koli jednemu takemu stromu neodklonis predsa par kilometrov peknej trate na napr.asfalt alebo nezaujimavu cestu len aby nemuseli ludia raz prehodit bike :shake: .
Po druhe - velmi ma zaujima tvoj navrh ako vyrobit velkokapacitne parkovisko pre auta v strede dediny Stupava, pocitam ze keby sa take spravilo napr par km za alebo pred dedinou nasiel by sa niekto komu by sa nepacilo ze je to daleko od startu :fubar:


;) Fixska čiastočne máš pravdu s prepílením spadnutého stromu v lese, ale organizátor podujatia by sa mal snažiť zabezpečiť zjazdnosť trate tak, aby som zliezol z biku len kvôli tomu že nevládzem, alebo že sa bojím nejaký úsek zozjazdovať. Samozrejme, že sa nedá všetko urobiť tip top, ale keď tu čítam, že sú stále na trati padnuté stromy, ktoré tam boli padnuté už minulý rok, tak mi to ako snaženie organizátora čo najlepšie zabezpečiť zjazdnosť trate nepríde. Okrem toho pri vybavovaní povolenia na prejazd daným porastom sa určite dá dohodnúť z lesníkom, ktorý má dané územie na starosti a spýtať sa ho, čo môžem prepíliť a čo nie. Je rozdiel prepíliť trojkubičný vyvrátený smrek a zlomený pokrútený hrab. Ale to už zachádzam do detailov. My u nás takéto veci riešime viackrát do roka a nie všetci lesníci sú hlúpi a arogantní....
Fixska čo sa týka parkovania, tak sa mýliš.
Je niekoľko maratónov na Slovensku, kde je vzdialenosť medzi parkoviskom a prezentáciou, štartom viac ako 500m a ja som sa nesťažoval ani raz a ani tu na fóre som si nevšimol, že by sa v príslušných témach niekto sťažoval na vzdialenosť. A dokonca aj posledný pretek, čo som šiel v zahraničí, to mali bikeri na prezentačku viac ako 500m a dokonca na štart mojej trate to bolo cca 15 km a sťažujem sa na to? Nie.
Minulý rok som s parkovaním v Stupave problém mal a kamarát čo šiel za mnou tiež. Ja som si našiel miesto niekde pri rodinných domoch, ale určite som niekomu stál na súkromnom pozemku a celý pretek som to mal na mysli, že či majiteľovi pozemku nevadí moje auto a či nerieši nejakú odťahovku. To mi nepripadá ako bezpečné parkovanie. Kamarát to zaparkoval na odbočke z hlavnej cesty v Stupave, tiež nie moc bezpečne a keď sa vrátil z preteku, bol nemilo prekvapený, že má jemne preliačené zadné dvere. Nejaký dobrák sa tam zrejme obracal a buchol do neho. A teraz hľadaj vinníka v tom dave. Ja si radšej prejdem na štart tých niekoľko 100m, len nech neriešim ráno pred štartom, kde zaparkovať a či nebránim niekomu vo výjazde.... Tak asi tak nejako Fixska, nejazdím maratónske akcie prvý rok a nezvyknem sa sťažovať, ale to parkovanie sa snažia poriešiť nejakým spôsobom všade aj na malej dedine alebo meste, len v Stupave sa na to zabúda.
30.07.2010 - 08:22:22
00
Ahojte,
aky je momentalny stav pocasia u Vas? U nas prsi. :(
30.07.2010 - 08:59:23
00
aj tu :rain: a ma az do obeda.
30.07.2010 - 09:04:20
00
:^) Ito na fotke idú bikeri po turistickom chodníku, nie po lesnej ceste alebo cyklotrase.
;) A veľmi pochybujem, že keď si vyniesli biky na hrebeň tak zase biky pekne na chrbte zniesli iným turistickým chodníkom dole.
A výklad zákona platného v súčasnosti mi robiť nemusíš, ja ho dobre poznám, pohybujem sa celý čas v chránenej krajinnej oblasti a niečo som už aj ja urobil pre bikerov, takže tak.

1 otazocka: ked ides na vyjazd po lesnych cestach znacenych turisickou a zrazu cesta odboci a ty pokracujes napr.1-2km chododnikom , potom znova par km po lesnych cestach a zase nejaka cast po chodnicku , zosadas pokazdej z biku a potlacis?
... nie vzdy sa da trasa odhadnut podla mapy a neda sa da vsetko naplanovat len na lesne cesty a zvaznice ,kedze cyklotras je u nas ako safranu a ked uz, tak len po asfalte cez dedinky ;)
30.07.2010 - 09:17:46
00
...a nedá sa každému vyhovieť, vždy bude niekto brblať ;)
30.07.2010 - 09:28:15
00
1 otazocka: ked ides na vyjazd po lesnych cestach znacenych turisickou a zrazu cesta odboci a ty pokracujes napr.1-2km chododnikom , potom znova par km po lesnych cestach a zase nejaka cast po chodnicku , zosadas pokazdej z biku a potlacis?
... nie vzdy sa da trasa odhadnut podla mapy a neda sa da vsetko naplanovat len na lesne cesty a zvaznice ,kedze cyklotras je u nas ako safranu a ked uz, tak len po asfalte cez dedinky ;)


:P Zihadlo nechytaj za slovíčka. Ja som sa vyjadroval k foto, čo si zavesil. Jazdi si kade chceš. Samozrejme, že aj ja som porušoval tento debilne napísaný zákon, z ktorého si každá strana zobrala len to svoje.
Trasa v neznámom teréne sa nedá presne naplánovať len po lesných cestách, to mi je jasné. Nejazdím prvý rok na biku. Ale keď sa už pohybujem na zakázaných miestach, tak sa nebudem na Nete s tým chváliť.
;) Je to voda na mlyn, pre tých ktorí rozhodujú o povoleniach.
30.07.2010 - 09:29:16
00
začínam sa tešiť! :clap: už to vyzeralo na bezvýzvový maratón, kam by som možno ani nešiel, keďže som "domáci" a tiež času málo, ale teraz sa to javí lepšie. :hai: vidíme sa! 8)
30.07.2010 - 09:35:11
00
:P Zihadlo nechytaj za slovíčka. Ja som sa vyjadroval k foto, čo si zavesil. Jazdi si kade chceš. Samozrejme, že aj ja som porušoval tento debilne napísaný zákon, z ktorého si každá strana zobrala len to svoje.
Trasa v neznámom teréne sa nedá presne naplánovať len po lesných cestách, to mi je jasné. Nejazdím prvý rok na biku. Ale keď sa už pohybujem na zakázaných miestach, tak sa nebudem na Nete s tým chváliť.
;) Je to voda na mlyn, pre tých ktorí rozhodujú o povoleniach.

ok , uz nebudem :shake: :bow: :handshake:
sorry za ot
30.07.2010 - 09:43:47
00
;) Fixska čiastočne máš pravdu s prepílením spadnutého stromu v lese, .....
Fixska čo sa týka parkovania, tak sa mýliš...Stupave sa na to zabúda.


Ja som nepisala ze konkretne ty sa budes stazovat ale ze sa niekto najde, stale sa niekto najde co sa mu nieco nepaci, nakoniec aj mne sa napr. nepaci plagat :P So stromami by som vedela diskutovat ale asi to nema cenu, kazdy ma svoj nazor. Ja som nazoru ze pokial v strede nie je betonova stena treba prekazky zdolat. Vykricniky alebo ine upozornenia pred stromami isto budu.
30.07.2010 - 11:27:44
00
vcera som si presiel dlhu ... a pretekarom odporucam vymenit ich oblubene sliky za nieco serioznejsie .. inak celkom pohoda a ani spinavi nebudu privelmi
30.07.2010 - 12:21:51
00
Zdar. Bude v Stupave nejaky maly serviz? Prave sa mi po*ral salter abo radenie, teraz sa na to idem kuknut z blizka..., a tu je uz setko zavrete... :@ aspon aby trosku fungoval
30.07.2010 - 17:24:58
00
partner Koliesko rozloží na námestí v Stupave servisný stan, v ktorom bude poskytovať cyklistom kompletný servis a poradenstvo

Inak sa určite nájde aj nejaký zdatný a ochotný biker, keď sa na niekoho obrátiš. Ale servis tam má byť.
30.07.2010 - 17:28:46
00
Dakujem :)
30.07.2010 - 18:01:35
00
Mám na zajtra voľné jedno miesto v aute(bajk+človek), z PB alebo PU. Ak má ktosi záujem tak do 21,00 volať 0911484809.
30.07.2010 - 18:04:23
00
keyboard_arrow_up