sorry za OT, čo máš s tými "BBBikermi"? nejaká porucha písania? :P


nie ziadna porucha 8) ,ale znacku cyklodoplnkov a oblecenia BBB poznas hadam..:D:D tak ja to mam odvodene z toho..
A padlo tu viacero zaverou,momentalne mam radenie sram x.7 packove a prekaza mi ze ked sa dostane do nich blato horsie sa preraduje...a este pri niektorych narocnejsich zjazdoch ,prudkych a kamenistych niekedy sa jednoducho neda aj riadit aj radit ked treba preradit hlinikovou packou ktora ide samozrejme pomerne tazko ...
10.08.2010 - 16:35:38
00
Ako už spomenuli. Vyskúšaj na kámošových cipiklíkoch ak majú otočné radenie. Prvý krát je ťažko rozhodnúť sa pre niečo. Iba skúsenosť ukáže, či ti niečo vyhovuje alebo nie. Ja som tak už pár vecí po nejakom čase používania musel meniť, lebo mi nevyhovovali. Stojí to peniaze, ale aj zlá skúsenosť je skúsenosť a do budúcnosti sa vieš vďaka tomu v niektorých veciach lepšie rozhodnúť...
10.08.2010 - 20:34:44
00
Nebola rada, bol to môj názor... Ja by som do toho nešiel.... Nie, netočím rukami, ak to nie je potrebné, ale potrebujem mať istotu že si nepreradím...


Neboj, pri X0 omylom nepreradis. ;)
10.08.2010 - 20:46:54
00
Ak si už nekúpil, tak pri gripshiftoch sú 2 verzie - jedna má vľavo 3 polohy a druhá viac (asi 8 ). Funguje to ako mikroindex - kde si môžeš upravovať polohu prešmyku ak využívaš celých 9 prevodov na strednej píle ako ja. Je to ohromné v mokre a pri vyťahanej reťazi. Teda, keď jazdíš ako prasa - ako ja. ;)
10.08.2010 - 20:58:15
01
Este raz vďaka vsetkym za rady...no musim to vyskusat ale kedysi som mal otocne radenie a bolo to nieco ine...ale vtedy som este nejazdil Xc tak teraz by mi to viac vyhovovalo ....
10.08.2010 - 22:22:10
00
prekaza mi ze ked sa dostane do nich blato horsie sa preraduje...a este pri niektorych narocnejsich zjazdoch ,prudkych a kamenistych niekedy sa jednoducho neda aj riadit aj radit ked treba preradit hlinikovou packou ktora ide samozrejme pomerne tazko ...


Blato ? To sa ako ti tam dostane :o :^) .. s tym radenim .. niekde bude problem, totiz to radenie by malo chodit ako maslo. Lenze .. mam ten isty problem, na jednom bajku som to rozchodil tak, ze stacilo tukat palcom (skoro) .. teraz mam problem, ze z toho boli palec. Ale asi to bude v bowdene niekde ... zas to hladat , ach jaj. Asi tam zase nahodim Nokony.

Inak radit sa da aj packovymi, aj ked je to tazsie v terene .. ale je fakt, ze tam kde uz je to narocne, tak ten gripshift je lepsi, holt. Ak teda nedrzis rajdy nasiroko prave :lol:
10.08.2010 - 22:42:59
00
No blato sa mi tam dostalo...neviem ako ale dostalo..asi zo spodu kde je hlinikova packa...
11.08.2010 - 13:03:19
00
Ako priamo dovnutra zakrytovaneho radenia ? :o :tmi:
11.08.2010 - 13:12:00
00
tak po dlhej dobe mám tiež tento typ radenia, avšak radenie na prešmykači ide trochu ťažšie, ...vyskúšal si to aj žihadlo5 a takiež skonštatoval , že to ide ťažšie ;)

....akým spôsobom to poriešiť, aby to radilo ľahšie??
20.11.2010 - 13:46:08
00
Definuj "ťažšie" a oproti čomu ťažšie (predok vs. zadok, grip vs. páčky).
20.11.2010 - 14:26:22
00
tmax, predok vs. zadok , musím viacej sily vynaložiť ľavou rukou pri radení na píle, ako pravou pri radeni vzadu na kazete.....som sice pravák, t.j. ľavá ruka je slabšia....ale tu je to citeľné...
20.11.2010 - 14:43:32
00
Ja ti neviem, nemáš špinavé bowdeny alebo to možno pociťuješ len pri radení na veľkú pílu a máš príliš dotiahnutý horný doraz. Ja nič také u seba nepozorujem (resp. sa tým nezaoberám a ak je to aj u mňa, je to malichernosť, tak si ju neuvedomujem), no možno som menej "citlivý". Nie je to len tým, že vpredu musíš na preradenie otočiť o väčší kus ako vzadu?
20.11.2010 - 14:57:16
00
dik za tip, pozriem ten horný doraz.....
20.11.2010 - 14:59:23
00
Ešte mi napadlo jedno: keď som mal predošlý prešmyk, ktorý už mal veľmi tuhý chod, tiež bolo radenie ťažšie. No prešmyk bol v takom stave, že dolu prakticky nepadal a musel som mu pomáhať nohou (ak som náhodou zhadzoval :lol: ).
20.11.2010 - 17:58:55
00
no podla mna to slo hodne tazko..oproti packovym ci sram alebo SH
a co som si skusil sift nizkej rady, aj ten siel podstatne lahsie :!:
20.11.2010 - 18:09:04
00
keyboard_arrow_up