DEMA HORAL ALTO MTB maratón + HORAL TOUR

12.08.2011 - 14.08.2011
9. kolo - Cyklomaratónska séria
5. kolo - Inter Mountain Series
8. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Etapové preteky
Svit (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (48)
alena zdravotackaalfiretoAndobikerandrej25bukobykiviCraObsftakopyskhajtmanicemanivliizojazijfabjniJožoŠjurajko1975killergKroko21krtko333kubaslazik22ltomajjermajki666Mamelamartinantoni13martinko76matotopemike007miropesPajoncekPipikovicPupokRamolamRaverrichardleRichi2909Robert1RoboKRoflexromanxRudy79simon97Tomino115Yourselfzihadlo 5zuzu3011
nie je podstatné na čom jazdíme, ale kvalitne a dobre zvládnutá technika zjazdov a dá sa ísť na plno...samozrejme v rámci možností jazdca ;)
18.08.2010 - 22:48:28
00
mna by zaujimalo, kde sa vzal nazor, ze XC-ckari nevedia zjazdovat? :o

pre tych co este XC nesli ani nevideli, tak by boli prekvapeny ake trate sa na XC jazdia. ved napokon vitaz Horal Tour je aj majster Slovenska v XC, hm zeby nahoda? ^_^


Len doplním najlepší XC-čkári sa venovali aj DH a pod. Napr. M.Lami a F.Lami (bikros), M.Barényi dokonca majster SR v DH.
Tí nespokojní super zjazdári, ktorí skončia v polovici št.pola na najkratších tratiach možno ani nie sú takí super zjazdári - porovnávajú sa s nesprávnymi. Ale určite majú čo dobiehať smerom hore.
18.08.2010 - 22:54:50
00
Pekny report aj s vela fotkami na cyklomanii :)
http://www.cyklomania.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=911&Itemid=1
19.08.2010 - 16:32:44
00
i dont know if this link was paste before...

http://www.bikemagazin.sk/clanok/items/reportaz-dema-horal-alto-mtb-maraton-2010.html
22.08.2010 - 12:01:59
00
Report od Rada Birosa s 500 fotkami od Roota: http://www.mtbiker.sk/clanky/reporty/1304/horal-tour-2010.html

22.08.2010 - 16:30:57
00
Report od Rada Birosa

Super reportáž, ktorá objasňuje mnohé.
Môj dojem z Horalu:
Na poslednú chvíľu som sa prehlásil z Lejzy na Senzi.
V noci pršalo, shmu ohlasovalo vo Svite o 12-tej krátky prudký dážď.
Nakoniec žiadny dážď - počasie super.
Trať fajn, až na blatový stupák a zjazd (narazil som si koleno) a ani posledný kilometer mi nevoňal. Ale to je v poriadku, to k maratónom patrí.
Ľudia okolo trate, regulovčíci (aspoň na senzi) super. Tety zdravotníčky v cieli super. Wapka v pohode, sprchy tiež. Autá na ceste do Šuňavy mohli ísť aj trochu opatrnejšie (domáce značky).
Potešila mapka s prevýšením ku štartovnému číslu, aj keď skutočnosť sa trochu odlišovala.
Na môj vkus bolo vyhlasovanie výsledkov neskoro - 17.00, ale toto ešte chápem. Dlhá trať niečo trvá.
Tombolu o 18.00 už nechápem, najmä keď vyhlasovanie skončilo 17.35 a niektorí ešte mali ísť dosť ďaleko.
Čo mi vadilo, bolo naťahovanie organizátormi s dĺžkou trate Lejzi pred pretekmi. Podivné na tom je, že pri Lejzi bola trať (podľa gpx) tá istá ako minulý rok.
Sumár:
Samotný pretek veľmi dobre profesionálne zvládnutý.
Problémy okolo dĺžky trate a problémy popísané R.Bírošom ...
(Keby boli voľby dnes asi by som už Ivana Zimu nezakrúžkoval)
22.08.2010 - 21:53:17
00
Inak chystam sa aj do jasnej na DH mozno aj preto som bol rychlejsi lebo mam nejaky ten zaklad z FR/DH


chod aj na Malino ....vyvyzaj si prdel na lanovke a dolu sa spustaj ako uvolneny balvan ;) naco chodis na maratony, ked ti vadia XC-kari?
22.08.2010 - 23:50:57
00
Najviac ma naje***alo to ze dost XC-ckarov na zjazde sli uplne pomaly a blokovali rychlejsich pretekarov co sa odrazilo aj na mojej brzde za chvilu uz som ma taky fialovy kotuc ale brod to zchladil :D

XC pretekari Senzi nejazdia .. keby si siel Krejzi, by si pravdepodobne prvej polke ludi v zjazde nestihal Ty :)
22.08.2010 - 23:56:26
00
ešte k tej penalizacii
jedna vec mi nie je celkom jasna:
podľa reportu
1. Lami
2. Hartl (pravdepodobne sa Mišom nechal stiahnúť zlým smerom- stáva sa)
ALE
citujem: "Pred posledným dlhým stúpaním som si od svojich zobral dve fľašky, pretože bolo dosť teplo a dusno. Pri asfaltovom stúpaní na Panskú hoľu som cítil, že mi chýbajú sily. Tak som len Lukášovi visel na zadnom kolese a bojoval čo to dalo. No to som ešte nevedel, že práve na vrchu tohto kopca dôjde k závažnej a rozhodujúcej chybe na trati, ktorá zmenila celý priebeh pretekov. Nedostatočné značenie na trati malo za následok, že tak ako ja ..."
3. Hanus
4. Bíroš
Hanus šiel správne, aj pri chybajúcom značení, prešiel kontrolou, čo, alebo kto ho zaviedol správnym smerom ???
Bíroš šiel nesprávne, neprešiel kontrolou, KTO, alebo čo ho zaviedlo nesprávnym smerom ?
citujem 2: Nech si hovorí o mne kto chce - čo chce, vina bikerov to nebola, tu jednoznačne pochybila organizácia.

z toho vychádza len jedno: Hanus je asi jasnovidec, alebo, že by mal oči na správnom mieste a nedival sa len pod predné koleso ... ???
sám neviem :lol: kde je celá pravda
ale budem rád, keď mi to niekto nezaujate vysvetlí
23.08.2010 - 08:17:48
00
Vyjadrenia zúčastnených máš tu:
http://www.cyklomania.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=912&Itemid=1
Zaujímavé čítanie. Každý si môže urobiť svoj názor.
Ja som sa to dozvedel až zo včerajšieho reportu a to som v sobotu vo Svite bol a odchádzal o 18.30.
23.08.2010 - 08:39:11
00
chod aj na Malino ....vyvyzaj si prdel na lanovke a dolu sa spustaj ako uvolneny balvan ;) naco chodis na maratony, ked ti vadia XC-kari?



aj na malino chodim a nikdy som nepovedal ze ym vadia XC-ckari

EDIT: Report pekny ale zas nesom ani na jednej foto |(


Naposledy upravil majki666 dňa 23.08.2010 - 09:32:14, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2010 - 09:31:05
00
Peto to myslim pekne zhodnotil. Stotoznujem sa s jeho nazorom :y:
23.08.2010 - 09:32:05
00
s tretej etapy ani jedna foto :rock: invisible man :rofl:
23.08.2010 - 09:33:34
00
zabludenie na pretekoch je vzdy mrzute, ku kompromisnemu rozhodnutiu organizatora sa vyjadrit neviem, ale zarazaju ma detinske nazory a vyjadrenia mladych muzov na adresu organizatora ci preteku (zbabelec, neschopny, na tento pretek uz nikdy nepridem... atd.) - pani, skuste sa spravat / vyjadrovat ako dospeli chlapi, ved ide o sport, nie o zivot...

hned uvediem priklad postoja Honzu na MBC, kde prisiel na desatdnovom etapaku o celkove 4. miesto: "...pravidla jsou pravidla..."

Honza Kopka na Mongolia Bike Challenge 2010
"Jenomže po etapě jsem se dozvěděl, že jsem dostal patnáctiminutovou penalizaci. Těsně před startem jsem totiž bojoval s průjmem, musel jsem si odskočit a pak už jsem nestihl start, naskočil jsem rovnou do rozjíždějícího se balíku, aniž bych projel startovní branou. Pořadatelům jsem to vysvětloval, vypadalo to, že to chápou, nicméně mi tu penalizaci napálili. Myslím, že těch patnáct minut bylo přehnaných, ale pravidla jsou pravidla. Čtvrté místo bylo fuč."
23.08.2010 - 10:05:21
00
áno trochu silné slová, ale tváriť sa akoby nič a ututlať čo sa dá, prípadne to zahrať do autu tiež nieje prejav hrdinstva..
ale s tým čo napísal Peter úplne súhlasím.. mali dostať štandartné DSQ, čo aj samotní jazdci potvrdili..
23.08.2010 - 11:23:47
00
keyboard_arrow_up