Kráľovský MTB maratón

21.08.2010
12. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Granč-Petrovce (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (22)
coyotedragoon17drotarhajtmanJaniakjaro180jfabkirilakkomajodirgaManiacmaparmartin81martinko76mato687pepo1796petreRaBarichardlestevolcthomashko2tritol
http://www.cyklomania.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=924&Itemid=1
27.08.2010 - 12:23:19
00
Vsetci maju svoj kusok pravdy, ale predsa len ma inu vahu absolvovanie 90 km trate ako tej kratuckej. Je to Cyklomaraton a preto 25 km trat by tento nazov nemala niest ani nahodou. A to ze je mala ucast startujucich v kategoriach ( minuly rok jazdili napr. Kadetky iba dve dievciny ) je problemom vseobecnym. Ale aj napriek tomu, si stratujuci zasluzia aspon prejav ucty. Absolvovat takuto narocnu trat, nuz na to treba mat "gule". A oni vsetci to dokazali :y:
27.08.2010 - 13:42:51
00
:y: presne tak. kazdy kto sa postavi na start ma obdiv. oproti min roku som sa zhorsil o 24 min :n: . ja som tento rok zvitazil sam nad sebou. co uz,starnem,aj ked 4o budem mat v oktobri,hodilo ma to do seniorov :) .
27.08.2010 - 13:52:47
00
V podstate s tebou suhlasim...ale po tom vsetkom, co som za posledne dva tyzdne precital (Horal a Kralovsky) mi logika hovori: na Horalovi organizator pochybil (nediskvalifikoval) a na Kralovskom sa riadil smernicou - propoziciou (myslim, co sa tyka vyhlasenia - nevyhlasenia vitazov) a teda nepochybil. Je mi ale smiesne (alebo len skryvam zlost?) z niektorych ,,jedincov" na bedni z kratkej trate, ktori, ako pise p. Kirnaj hobbyci rozhodne niesu :n: . Ale ci v buducnosti takyto ludia budu startovat na 25-ke je len na ich svedomi (neviem ako by sa to dalo inak ,,osetrit")...
27.08.2010 - 14:14:54
00
Stačí týchto "tiežpretekárov" vyspovedať pred hľadiskom, prečo si vybral práve detskú trať, a koľko kilometrov ročne najazdí. Samozrejme s citom :D
27.08.2010 - 14:31:13
00
tak dnes to bola teda paráda. Organizácia tradične na vysokej úrovni (aj keď parkovisko mohlo byť väčšie no). Trať bola podľa mňa značená dostatočne šípkami, cedulami aj obrovskými cedulami. Výhľad zo Sľubice je proste paráda no a čo najviac chválim je atmosféra na trati. Tých ľudí čo tam bolo a ako povzbudzovali :clap: :clap: . Proste radosť pretekať. Halušky boli super. A koncert mlokov tiež. Velmi pekny maraton... ked budem moct o rok som tam zas.


Pri odchode som pod stolom pod tym velkym stanom nasiel cierne tretry specialized. Dal som ich organizatorovy. Aj to hlasili v mikrofone ale väčšina už bola na odchode a ani neviem ci si ich dotycny vyzdvihol. Ak nie, su u organizatora.


CIERNE TRETRY SPECIALIZED.
Dik za odovzdanie. Tie tretry sa dostali na podium a boli aj vyhlasovane, lenze ja som bol uz prec., no ako som hovoril s organizatormi, oni to osobne neprevzali. Prosim ak sa niekto najde, u koho v dobrej voli skoncili, kedze si ich nikto nevyzdvihol, prosim kontaktujte ma na cisle 0917557321.Budem aj na Zelenej stope v BB.. Martin. Dakujem
27.08.2010 - 15:13:15
00
dá sa to riešit aj tak, že sa nebudú lákať jazdci na :cash: (hlavne na detské trate)
a je "vymalováno"
nebude taký "záujem" o bedňu

zažil som "jeden pretek", išlo sa o 10000 sk
(kde sa "bedňo jazdci" zleteli ako muchy na lajno)
a po zistení, že prišiel aj MB im padla gamba a skoro zvažovali, že ani nenastúpia

keby neboli prašulky, isto iste by ich ani nenapadlo sa unúvať ...
27.08.2010 - 15:24:03
00
Tiež by som povedal, že každá strana má svoj kus pravdy, ale pár vecí ma dosť zarazilo.

Kto je schopný posúdiť, koho výkon je obdivuhodnejší - či výkon pretekára na 25 km trati, ktorý sedí druhý krát na bicykli, alebo výkon poloprofesionála na strednej alebo dlhej trati, ktorý má natočené 20000 km, dve sústredenia a 40 závodných dní ročne.

Toto porovnanie som v otvorenom liste veľmi dôkladne hľadal, ale nič také som tam nenašiel. Problém bol skôr v tom, že 25ka tuše a fanfáry, ale o týchto mimoriadnych výkonoch ani zmienka. Aj na uvedenom príklade pána Jankoviča by som povedal, že išlo skôr o to vyhlásenie, stupeň víťazov a sošky v tom nehrali najmenšiu rolu (ja by som nepreceňoval fakt, že úplne všetci ľudia v areáli menovaných poznali a samozrejme si potom na základe výsledkovej listiny dali dokopy dva a dva ...). So striktným dodržaním propozícií súhlasím, s následným riešením zo strany organizátora v podstate tiež. Ale osobne by som mal pre takýto prípad (nevyhlasujem neúplne obsadenú kategóriu) pripravené napr. suveníry s logom maratónu ako cenu fair-play, uznanie, alebo nech sa to volá ako chce a tých pár minút na vyhlásenie takéhoto výkonu, prípadne aj uvedenie poradia v mladšej kategórii obetoval ...

Pán Kirdaj ďalej píše, že nevyhlásením kategórie, ktorá sa počtom nenaplnila, sme úplne odignorovali jej samotných účastníkov. No ja sa pýtam - neodignorovali samotní pretekári organizátora a ostatných súperov tým, že nevenujú pozornosť propozíciám a neakceptujú ich? V čom sú tak výnimoční a iní, že môžu popierať pravidlá, ktoré platia pre všetkých a ktoré všetci zhodne akcepovali.

Viď vyššie, okrem toho to s tou ignoráciou mi pripadá ako zbytočne silné slová. Nemyslím ani, že nastala nejaká snaha popierať určené pravidlá, nakoniec ani upriamenie pozornosti publika na výnimočný výkon nebolo v rozpore so žiadnym bodom propozícií.

Neteší ich viac pocit, že s omnoho mladšími súpermi dokážu držať krok a dokonca ich porážať? Vtedy si zaslúžia náš obdiv viac, ako keď stoja osamotení na stupni víťazov.

Toto je presne ono - o pocite menovaných nepochybujem, ale morálnu podporu do ďalších pretekov by naisto neodmietli. Totiž ten obdiv dosť súvisí aj s tým, či ľudia o nich vedia. A na to nemuseli stáť osamotení na stupni víťazov, mohli kľudne stáť všetci spolu na pódiu ...

Čo sa týka rozhorčenia nad účastníkmi hobby trate, tiež musím čiastočne súhlasiť s obidvoma stranami (športové resp. fair-play vs. napr. ekonomické hľadisko). Osobne ich jazdím, lebo táto sezóna sa mi trošku dosť rozsypala, pódium by som atakoval len pri maximálne 4 pretekároch a som teda v podstate zaujatý :-) Účasť "dupačov" ma ale našťastie neodrádza a hoci rešpektujem športovú výkonnosť, prilbu uznanlivo rozhodne neskladám ...
27.08.2010 - 16:02:31
00
Moj nazor.
Ja sa dokažem povzniest,nad učastou dupačov medzi hobikmi.Jazdím pre seba a radosť,mam svoje ciele a mety.A na kolko vyda umiestnenie nie je až take doležite.Asi preto,lebo viem kde su moje možnosti ako pracujuceho človeka.Asi tolko.
27.08.2010 - 18:34:42
00
Ohladne tych kategogii - je to smutne, ze napriklad taky Fero Lami vyhra v absolutnom poradi na Horalovi Lejzi a dostane trapny diplom akoze vyhral Juniorov a vitaz Elite, ktory na neho stratil viac ako 10 minut, je vyhlaseny ako vitaz Elite a dostane pohar a ceny od sponzorov ;( Toto by bolo treba zohladnit, nie automaticky podla veku zakategorizovat pretekara :devil:
27.08.2010 - 21:35:25
00
http://www.bikemagazin.sk/clanok/items/reportaz-kralovsky-mtb-maraton-2010.html

report s paradnymi fotkami od Dijcka, skoda ze som tento rok vynechal :)
29.08.2010 - 23:20:55
00
Skoda je ze Dijck nezverejnuje vsetky fotky.
29.08.2010 - 23:57:41
00
Ak je pretek zaradený do cyklomaratonskej série tak by mali platit rovnaké pravidla ( propozície ) pre všetkych organizátorov pretekov.
30.08.2010 - 13:26:17
00
Ak napr. nevyhodnotia Lady pretekarky lebo su len dva prihlasene tak je to trapne. /Kralovsky2010/
30.08.2010 - 18:42:55
00
Citujem propozicie " Podmienkou na vyhodnotenie kategórie je účasť minimálne 5 štartujúcich v mužských kategóriách a 3 štartujúce v ženských kategóriách. "
Toto je absolutne v poriadku. Tu nejde o materialne ocenenie, ale svojim vykonom si urcite zasluzili aby ich v danych kategoriach vyhlasili, kludne aj sposobom ktory spomenul Gebula.
30.08.2010 - 18:47:28
00
keyboard_arrow_up