Šarišský cyklomaratón

04.09.2010
14. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Sabinov (Slovensko)

Propozície
Zúčastnených bikerov (16)
1XmartinX1alfiretofoggiehajtmanhohejfabJožoŠlegimiskin78miso895petrepista96Reikomrichardlestavysstohl
Dvaja synovia-hobby-ci hodnotia trať ako výbornú,len na začiatku tie dve zúžené miesta-"dosť blbé",ja s najmladším-malá športová tragédia,hneď na začiatku sme zablúdili,pretože sme boli poslední,pýtam sa na zákrute,tam,kde bolo treba odbočiť/to som sa dozvedela až po opakovanom prejazde/kade máme ísť,všetci na nás pozerajú,behajú po ceste a nikdo nič,tak som pred sebou videla 3 cyklistov a poď ho za nimi.Keď sme ich dobehli,na dotaz,že kde máme konečne odbočiť do prava,sme sa dozvedeli,že už dávno sme mali a to tam,kde nám do cesty vbehávali ľudia a organizátor,ktorý si nevšimol,že aj my máme čísla.škoda,lebo potom sme prešli ešte trochu trate,aspoň sme sa zablatili,pozreli si teliatko,kravičky,videli sme nádherného vtáka -lovca-kaňa?,ale chýbal nám pocit "z dobre prejdenej trate" .Snáď nabudúce.Aby to nebolo všetko,prvýkrát sa nám uvoĽnil bike z auta.Včera nám proste nebolo dopriané.Len dúfame,že to ten synov Author prežil.Ďakujeme organizátorom za cenu útechy/tričká/,stále nám budú pripomínať jeden z našich nepodarených začiatkov.
05.09.2010 - 09:40:41
00
Tu su linky na fotky od nasich spolubojovnikov Poliakov
http://picasaweb.google.pl/ewakrosno/Cyklokarpaty2010Sabinov#
alebo
http://picasaweb.google.pl/Angelina.Slomska/2010_09_04_Cyklokarpaty_Sabinbov#
pripadne pozrite diskuziu na tejto stranke
http://dyskusje.cyklokarpaty.pl/viewforum.php?f=42 a "sukajte"
05.09.2010 - 10:13:35
00
Tak tiez nieco napisem. Trat pekna ale za sucha by to bola poriadna pecka. Obcerstvovacky super. Nic mi tam nechybalo. Znacenie strasna bieda. Tiez som niekedy vahal ci idem spravne. Singel na zaver bol riadny. Mala nepozornost a ako by to mohlo dopadnut. Neviem ci to vsetci poliaci jazdia ako blbci alebo len ten co ma chcel za kazdu cenu obehnut aj ked sa to nedalo. Pri jeho skvelom manevri ma vytlacil a ja som si ustlal. Ani len nezastal ani nic. Po desiatich minutach som ho dobehol a tvaril sa akoze on tade ani nesiel. Vdaka nemu som poslednych 15 km isiel v bolestiach v kolene. Som vobec rad ze som dosiel. Velka mu vdaka.
05.09.2010 - 11:26:14
00
Podklad je mokrý a väčšina úsekov je blativých.

2 Hajtman:ze len trocha, na niektorych miestach,hm..

Neviem kde som napisal, ze len trocha a na niektorych miestach... treba pozornejsie citat ;)

No a k maratonu. Organizacia bola (na moje prekvapenie) na urovni. Znacenie (az na 1 miesto), zabezpecenie trate a obcerstvovaciek bolo takmer bez vyhrad.

Ale neda mi nevyjadrit sa k 2 udalostiam ktore mi dost ubrali na zazitku z inak pekneho maratonu.

Prva staznost smeruje na samotnych pretekarov. Po starte 50-ky sme isli za policajnym vozidlom, ale ked to auto zastalo na krizovatke, pretoze nemalo kade prejst, tak mali zastavit aj pretekari! A nie sa bezhlavo pomedzi auta, po chodnikoch, travniku a neviem kade vsade prebijat do predu, cim este viac zahatali cestu policajtom. Na starte bolo jasne povedane, ze uvodne kilometre sa pojdu za autom. To plati pre tych, ktorí boli v prvej skupinke. Neviem kto si to tam pustil prvy, ale tak kazdy vie ci ma svedomie ciste...

No a druha na organizatorov, k tej neoznacenej odbocke. Tam malo byt nastriekanych sipok, kolko bolo blata na trase. A mozno by stacila len jedna. Lebo aj ja co som domaci a vedel som, ze mam ist rovno hore som tam zastal a pozeral, ci to je naozaj tak. Utvrdenie prislo az po cca 150m ked som zbadal prvu sipku na strome.

Sumar: Na to, ze to bol 1.rocnik tak bol maraton organizacne zvladnuty na slusnej urovni. Na buduci rok uz len vychytat par neduhov a bude to super :)
05.09.2010 - 11:48:10
00
To richardle:
Tiez ma jazdy "styl" niektorych jedincov dost prekvapil (neviem ci to boli poliaci alebo nasi).
Na asfaltke v pelotone si to clovek ktory ide uplne nakraji do zakruty namieri stredom a tak zblokuje vsetkych ktory idu za nim. :tmi:

Alebo iny, ktory tlaci bicykel hore kopcom a ked sa ho pokusis predbehnut, tak zacne utekat :lol:
05.09.2010 - 11:54:30
00
Nieco pridam aj ja... :) Ja ani neviem, kde som si to skratil. Cas mam upraveny a kamos mi vravel ze som mal diskvalifikaciu. Takze znacenie trasy hodnotim najhorsiou moznou znamkou. Toto sa podla mna na preteku stat nemoze... A este jedna pripomienka: Chalan regulovcik na zaciatku nejakeho zjazdu ani bu, ani mu aby sme trosku brzdili, zjazd strmy, tazky, vsade blato. Nevadi...
Inac celkom pekny pretek :)
05.09.2010 - 13:40:53
00
Opat pribudli nejake fotecky
http://picasaweb.google.pl/103848783795995183731/Sabinov?authkey=Gv1sRgCM-zg8v8uurvkgE&feat=directlink#
05.09.2010 - 14:35:08
00
Nazdar , brat na fotil pár fotiek . Dúfam že niekomu urobím radosť :) , tu je link: http://picasaweb.google.com/112658687271267098639/SarisskyCyklomaratonSabinov2010c1#
05.09.2010 - 17:49:41
00
su nejake fotecky z 2 obcerstvovacky na 47 trati- pri vlekoch, budu aj na stranke Sarisskeho maratonu? Aky bol skutocny pocet km na polmaratone a vyskove metre?
06.09.2010 - 09:26:53
00
mne polar nameral 51,2km a 1540 nastupanych metrov
06.09.2010 - 09:30:16
00
Mne na cateye velo8 ukazalo 52km a ked to srovnám s časom v cieli tak plus 6 minut mi chybalo to bolo to tlačenie(pod 4 km rychlosť už sa compu nechce počítať :mm: )
06.09.2010 - 09:44:36
00
sewas bikeri a roweri , rad by som aj ja napisal niečo o tom šariš-maratonu v ktorom som sa veľmi sklamal lebo to čo som zažil na trati že som viac bike tlačil do kopca na miesto toho aby som na bikeu šľapal tak to nemá obdobu, a neviem prečo ho tu všetci vychvaľujete ked po dojazde som počul same negatívne reakcie tipu- to kto vymysletl tu trať/ a čo to bolo za maraton viac som bike tlačil ako jazdil a podobne , tak by nebolo ud veci aby ste prejavili svoj pravdivi nazor a nie same pretvárky že to bolo super a iné keci lebo to do dobrého maraˇonu malo daleko a isto nebudem sám čo som toho názoru tak zatim
06.09.2010 - 22:34:18
00
tak ale keď viac tlačíš ako šlapeš tak chyba bude niekde inde ako na samotnej trati, aj napriek tomu, že sa isto neprášilo... ;)
06.09.2010 - 22:40:08
00
sewas bikeri a roweri , rad by som aj ja napisal niečo o tom šariš-maratonu v ktorom som sa veľmi sklamal lebo to čo som zažil na trati že som viac bike tlačil do kopca na miesto toho aby som na bikeu šľapal tak to nemá obdobu, a neviem prečo ho tu všetci vychvaľujete ked po dojazde som počul same negatívne reakcie tipu- to kto vymysletl tu trať/ a čo to bolo za maraton viac som bike tlačil ako jazdil a podobne , tak by nebolo ud veci aby ste prejavili svoj pravdivi nazor a nie same pretvárky že to bolo super a iné keci lebo to do dobrého maraˇonu malo daleko a isto nebudem sám čo som toho názoru tak zatim

uplne suhlasim ale aj take su maratony , raz su naročne a raz menej naročne.
06.09.2010 - 23:03:28
00
tak ale keď viac tlačíš ako šlapeš tak chyba bude niekde inde ako na samotnej trati, aj napriek tomu, že sa isto neprášilo... ;)

ak tlaci vacsina a to som videl na trati , nemuseli mi to hovorit v cieli ostatni, tak uz to nieje o vykonnosti jednotlivca, ale o trati. Je pravda, keby nebolo toho blata, bolo by to ine.
07.09.2010 - 09:37:34
00
keyboard_arrow_up