Tá zmes je geniálna,je fakt superrýchly,nie je to len môj názor.Práveže lepí,ale nie je to blato,je trvácny,bez problémov mi vydržal 10 tisíc km a to nebol úplne zjazdený,na mokrej ceste výborne držal,nebál som sa jednoducho tomu nakladať aj na mokrej vozovke.Keď som mal ešte horáka,dal som si tam raz sliky,také lacné obyčajné,začalo pršať a mňa normálne šmýkalo aj na rovine už pri veľmi slabučkom brzdení,normálne mi lepilo a to som šiel pomaličky.Tak niečo na tom bude,valivý odpor je minimálny,veď je to závodný slik ten GP Triathlon,tá guma je naozaj excelentná,aj drží ako sviňa,je superrýchla a má aj dobrú životnosť,ochrana voči defektu je veľmi vysoká.
05.09.2010 - 22:47:56
00
Neviem co su to tie Triatlony plaste ale zda sa mi, ze ich trosku privelmi vychvalujes. Ak sa na gumy pozriem len z pohladu fyziky, tak jednoducho nie je mozne dosiahnut vlastnosti, ktore popisujes. A uz vobec nie za hocijakeho pocasia. To sa zbytocne blamujes.
Extremne prilnave plaste sa musia rychlo zodrat. Tvrde plaste zase vydrzia vela km ale ide to na ukor prilnavosti. Dalsia vec je, ze na pneumatiky a ich adheziu ma vplyv aj samotne pocasie a vonkajsia teplota. V lete maju preto pneumatiky celkovo lepsiu prilnavost a naproti tomu makke zmesi (zimne pneumatiky) sa velmi rychlo opotrebuvaju. A to sme este nebrali do uvahy dezen, ktory ma tiez co do vyslednej kvality pneumatiky co povedat.
Ja osobne uz dlhe roky pouzivam Conti GP4000. Celkom dobre, rychle a trvanlive plaste. Dobra kontrola bicykla v zakrutach.
Fyziku neoklames. Jedine Boh moze. :-)
Ber to proste tak, ze mas dobre plaste a vies na biku jazdit. Ale pripisovat to magickym schopnostiam plastov by som si teda netrufal.
06.09.2010 - 12:19:47
00
Je kopec dobrych pneumatik...je len velka skoda ze na slovensku je tak mala ponuka...a tak vysoke ceny :( ale stale si treba povedat naco tu pneumatiku chcem pouzivat a potom sa zariadit ...ale ak si chce clovek ozaj urobit radost tak su to jednoznacne galusky ...ci uz klasicke alebo plastove ...ziaden plast sa nemoze galuske vyrovnat.... :y:
06.09.2010 - 13:08:25
00
cippolo uplne s tebov suhlasim!!! jazdil som michelin pro race2 a conti.4000. tento rok som zakupil najvyssi model plastoviek-super jazda co sa tyka odvalovania cize zvysenie rychlosti min. o 3km/h.aj bezpecnosti,ale zas na druhej strane v zakrutach to slabsie drzi ale to je tym ze ich hustim na 10-12bar.a este nieco:na klasickych plastoch 10000km bez defektu a na tychto 3000km a styri.aj maly ostry kamienok ju rozrezie a uz aj fuci,pri plastoch dorezie plast ale je tam este dusa.ale na casovky su super.
06.09.2010 - 21:37:12
00
mám jednu naivnú otázku : profíci na pretekoch používajú len galusky??? alebo aj klasické plášte a dušu?
09.09.2010 - 11:15:08
00
Doteraz som ostal verny GP4000S, pocas sezony (5000 km) jediny defekt !!!
Ako tak pozeram na ponuku Continental cestnych plastov, pribudol tam GP Supersonic, je aj najdrahsi z ich ponuky. Ma s nim niekto skusenosti??
Vdaka
09.09.2010 - 11:47:40
00
Ahoj Krocan

Sú veľmi ľahučké,až moc,majú veľmi obmedzenú životnosť a jednému kamarátovi zlyhali priamo počas závodu,že musel odstúpiť.Doslova mu defekt totálne zničil celú pneu.Ale to mohol byť extrém.Pozor,nemajú žiadnu antipuncture ochranu,vydržia veľmi málo,radšej maj vždy náhradné duše so sebou ale sú pekelne rýchle a super priľnavé.S Conti Super Sonic dušou sa dostaneš na hmotnosť plášť a duša na 200g.
09.09.2010 - 15:58:33
00
pri 23 širke sa určite nedostaneš na tu hmotnosť.
a tie duše stoja za ho.no.
sa na nich nedá trénovať a nie to ešte pretekať.len čakáš ktore kolo skôr sfúkne.
09.09.2010 - 17:26:13
00
keyboard_arrow_up