Šarišský cyklomaratón

04.09.2010
14. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Sabinov (Slovensko)

Propozície
Zúčastnených bikerov (16)
1XmartinX1alfiretofoggiehajtmanhohejfabJožoŠlegimiskin78miso895petrepista96Reikomrichardlestavysstohl
Na Horale by musela byt diskvalifikovana aj Stevkova a to by predsa usporiadatel nechcel mat taku negativnu reklamu u nasej olympionicky.
09.09.2010 - 19:27:56
00
Števková predsa nemala problém s traťou, alebo sa mýlim?
09.09.2010 - 21:10:53
00
Co som pocul ja tak ze ona navrhla namiesto diskvalifikcie 15min penalizaciu. V jej pripade by to mohla byt aj pol hodina ale taktiez nepresla celu trat.
09.09.2010 - 21:23:11
00
zdravim, takze idem nieco viac napisat aj ja, (vopred sa ospravedlnujem za gramaticke chyby), bol som v tej skupine ktora prisla do ciela skratenim trate kvoli zlemu znaceniu v tom lese, neviem kolko nas tam bolo ale odhadom tak 12-15 a urcite som si isty ze iba jedna baba myslim ze to bola polka a dost vyrazna, mala potapovane litka ruzovou tapevacou paskou(neprehliadnutelne)

dosli sme cez parkovisko tak ako sme startovali a presli sme popod pasku kde nas pustal organizator, po dojazde sme sa pytali organizatorov ze kde a ako sa malo ist, a ze aky je to asi rozdiel, no ale bez tak nam povedali ze budeme D, mne ako osobe ktora jazdi maratony len ako hobby mi to bolo viac menej jedno, iba som bol nastvany pretoze cele leto som bol v zahranici a ked som prisiel domov chcel som este stihnut co to pojazdit, co lutujem je ze kralovsky maraton som nestihol kvoli jednemu dnu, ale to je o inom, trosku ma stvalo to ze som odjazdil prakticky cely maraton isiel som pomerne dobre a neskratil som si trat z vlastnej iniciativy ani chute,

inac este ked sme boli na tej inkriminovanej krizovatke kazdy uz mal na tachometri okolo 50km a posledny tam dosiel chalan co povedal ze to tu trochu pozna a ze mali by sme asi ist dole, tak sme isli cela ta skupina, lebo inac sme na tej krizovatke stali takych 5 min kym sme sa rozhodli

ale tak hovoril som si ze pravidla su take, beztak s tym nic nenarobim, a vlasten az po prezeleceni a umiti bajku som sa dozvedel ze nam to nakoniec celej tej skupine urobil tak ze nam dali 10min. penalizacie lebo ze vzdialenostou je to skoro to iste, (neviem posudit nepoznam to tam) akurat to asi bolo technicky menej narocne pretoze predsa len videl som fotky z toho posledneho singlu a mohlo to tam byt zaujimave, neviem ako vedeli kto bol v tej skupine to ani neviem, pretoez utrcite viem ze nie vsetci co sme boli v tej skupine sme sa na to boli pytat.

A moje stanovisko je ze z hladiska pravidiel sme mali byt DSQ, ale pokial by sme chybu urobili umyselne a ako sa posudzuje vec ked chybu je zo swtrnay organizatora pretekov neviem, ale v akzdom pripade netreba ten mararon hned odsudzovat, pretoze trat bola pekna az na tei spadnute stromy a aj dost narocna a po stranke kazdej inej okrma zancenia to bolo zvladnute celkom dobre.

A este ked som dosiel do ciela tak som mal podal casomieri cas 3.59.aj nieco cize po priratni 10 min som mal 4.09. aj nieca este neviete mi povedat o koko km bola dlhsia ta spravna cast trasy?
10.09.2010 - 14:25:31
00
Ja som isiel tou spravnou cestou a tachac mi ukazal 52 km aj nieco.
10.09.2010 - 16:00:54
00
no jas om mal po dojazde 51,6
10.09.2010 - 16:25:32
00
iba jedna baba myslim ze to bola polka a dost vyrazna, mala potapovane litka ruzovou tapevacou paskou(neprehliadnutelne)


Nebola to polska ale slovenska cyklistka. Da sa povedat, ze aj dost znama ked to trosku sledujes.

neviete mi povedat o koko km bola dlhsia ta spravna cast trasy?

neviem o kolko bola spravna varianta dlhsia, ale podla zaznamu z polaru som mal na tej neoznacenej krizovatke 47,2km a v cieli 51,2 , cize 4km dlhy usek. Spravna varianta bola podstatne narocnejsia a pomalsia, pre niekoho na tlacenie na niektorych miestach. Ako ste odbocili, tak ste len zleteli dole po priamom zjazde bez zakrut a potom uz len trosku dole kopcom po asfalte. Priemerka na tom useku kde ste si to skratili bola urcite nad 30km/h. Kdezto na tom technickom kde bolo este par usekov aj do kopca to bolo mozno aj 3x menej .
10.09.2010 - 17:36:37
00
no ved to som napisal, rozdiel vo vzdialenosti tam az taky velky nebola, ale urcite to bol pomalsi usek a atechnicky narocnejsi, a este ak to bola ta baba slovenka, coz nikto nemoze dokazat, tak radsej to tu nerozoberam :-), ale tu tepovacku na nohach mala pekne urobenu, zaujmalo by ma ci jej to robil nejaky fizioterapeut alebo vie sama :-)
10.09.2010 - 17:59:50
00
tepovacku ? co to ? :?: :whew:
10.09.2010 - 18:08:39
00
nieco po slovensky strucne:

http://magazin.atlas.sk/zdravie/chudnutie-a-fitness/211933/taping-sportujte-bez-ujmy-na-zdravi

a pekny obrazok
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://www.feellikeus.net/kinesioacutaping/images/tape1.jpg&imgrefurl=http://www.feellikeus.net/kinesioacutaping/index.html&usg=__fzBmiFgjqUhhe0t1ZtpvFAzBOTE=&h=345&w=288&sz=72&hl=sk&start=0&sig2=cj9JNyPNDd6HV1cJz8KGWQ&zoom=1&tbnid=P7NuBQMjU1YAwM:&tbnh=169&tbnw=139&ei=RlmKTM2qKdHIswb3tpnZAQ&prev=/images%3Fq%3Dtaping%26um%3D1%26hl%3Dsk%26sa%3DN%26biw%3D1378%26bih%3D815%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=817&vpy=69&dur=47&hovh=246&hovw=205&tx=106&ty=102&oei=RlmKTM2qKdHIswb3tpnZAQ&esq=1&page=1&ndsp=25&ved=1t:429,r:3,s:0

a ianc google.com :sun:
10.09.2010 - 18:14:43
00
Tak dobre priatelia, napisal som pozvanku na tento maraton , napisal som aj zaverecne poohliadnutie na maraton.Moje meno je Vlado Vavrek.O chvilu som cerstvy 50-nik a na tychto ,podotykam, amaterskych sutaziach som kazdy rok aspon na 10-tich pretekoch.Boze , kolko by som sa dokazal nakritizovat ale aj chvalit.Nie som nic extra , takze vacsinou skoncim v poli porazenych ,boli aj umiestnenia na bedni ( ked ostatni pobludili :) ) ale teraz je tu uz daleko viac kvalitnejsich sportovcov. Ak sa v preteku nic mimoriadne nestane a moje emocie dobra ci zla skoncia , zaver takehoto podujatia vo mne v prevaznej miere vytvara dobry pocit. Chapem tych co pocituju rivalitu , tych co su ambiciozni a nie je im lahostajne ci sa najdu na 1, 2 , 10 ci 45-om mieste .Chapem tych co pobludili ( ci uz vinou organizatora alebo vlastnou) a stratili peknu poziciu, chapem tych co sa ocitli vplyvom " machinacii" organizatora na inom mieste ako by byt mali. To iste prezivam aj ja a vzdy sa mi lepsie spi ak sa najdem viac hore ako dolu.Len tak pre trochu humoru spomeniem prihodu ktora je uz legendou a ktora je znama medzi mojimi kamaratmi a ktora bude teraz znamejsia aj vdaka internetu. Uz je to davno hadam 10-12 rokov , ked sme boli na pretekoch niekde blizko Popradu a zavodil som s mojim odvekym rivalom Slavom Perdikom (mmch. hlavny organizator Sabinovskeho preteku) . Kto skoncil lepsie ten bol vzdy hrdinom dna aj keby sme skoncili na poslednych dvoch miestach.Toho dna sme na pretekoch bludili a najazdili hadam 10km naviac ( to je strasne ze organizatori nedokazali vyznacit trat poriadne :) ) a ked sme sa uz rutili do zaveru (v dialke sme uz videli dedinu kde bol start aj ciel) tak som mu usiel , pozeral som sa za seba a Slavo v nedohladne a tak som vpalil do ciela s pocitom ze som mu to "nandal". Skoro som spadol z biku ked som Slava zbadal v cieli ( mozno uz aj pivo popijal :) ). Tak dobre , tak bol rychlejsi, ale kde ma predbehol? Co je neviditelny? To bolo sklamanie, este vacsie nasledovalo ked som zistil ze som mohol byt treti , este vacsie ked sa na bednu postavil Slavo a dostal nejake termo tricko ( to bola vtedy super cena ) . No a rozuzlenie sa naslo - Slavo isiel do ciela nespravnym smerom ,by ste neverili ale on fakt presiel cielom opacne ( usporiadatelia krutili hlavou ale registrovali ako tretieho). Jednoducho nesiel vyznacenou tratou a bol treti . Neprotestoval som oficialne ( v duchu by som Slava zavrazdil , bol som na neho nastvany , nemohol som pochopit ako mi to mohol urobit- vediet ze prisiel do ciela zle a postavit sa na stupen vitazov) a tak som bol iba stvrty. Na toto nikdy nezabudnem , vsetko je vsak uz minulostou a zostava ako legenda o nasej vzajomnej rivalite. Hadam mi aj Slavo odpusti ze som to na neho takto verejne vybalil. Nase maratony pokracuju stale aj ked v poslednom case viac objavujeme trate na Polskej strane. A teraz k tym nasim maratonom. Spomenul som na zaciatku ze je to amaterske podujatie a tak si nemyslime ( nepisem nemyslite)ze za napr. 20 Euro startovneho by sme mali najst jedno super podujatie pripravene na vysokej technickej urovni. Ja viem ze technicky pokrok je markantny , pred 10-timi rokmi bolo mozno vsetko trosku zlozitejsie , ale ludia ktori to robia su vzdy len ludia - nie su stroje .Ti robili, robia a budu robit chyby aj keby to robit nechceli. Organizator nechce urobit pretek na ktory budu ucastnici nadavat ( alebo taky organizator azda existuje ? ) . Robi vsetko pre to aby to slo tam kde by chcel aby bolo. Niekto mozno na tom chce ziskat peniaze, niekto chce byt zviditelneny, niekto ma rad ak ho druhi za to pochvalia ci podakuju. Nemyslim zeby to niekto robil kvoli tomu aby si potom cital prispevky ze to bolo na nic a ze radsej ani nabuduce nechodit.. Aby som to teraz posunul trosku opacne , vsetky chvaly k tomuto podujatiu sme si ako organizatori, pomocnici , jednoducho vsetci co sa o to pricinili vypoculi , precitali s hrejivym pocitom na dusi. K tomu nemam (pisem za seba) ale hadam mozem napisat ze nemame ziadne vyhrady .( to uz by bolo keby sme mali ;) ). Nechcel som sa vyjadrovat ku kritike - ak ste citali moje prispevky tak viete ze som kritiku vo vseobecnosti prijal pretoze tam bolo co sa dalo skritizovat. A verte mi ze bude stale aj keby nebolo nic ... :) . Ked mi vsak niekto povie ze start bol nezvladnuty tak odpoviem: aj na inych sutaziach sa niekde startuje za policajtmi a bud to ide dobre alebo nie , prevazne vsak paniku urobia pretekari -nerespektuju to co sa povedalo , ved tam nemoze byt cela jednotka obrnenych transporterov aby to drzala. Ked niekto nevidi na ceste znacky 50km, 100km vlavo a 25 vpravo a je to tam este hadam aj teraz tak argument ze mam na meraci 50km a mal by som byt uz v cieli nie je k tomu aby som nesledoval dalej trasu a isiel inym smerom. Ak mi niekto povie ze ist popod most a okolo rieky je nieco strasne tak prave pre druheho je to atraktivna trasa (pred rokom sme na Sazkammergute isli okolo neskutocne rozvodnenej rieky tak na 1-2m a keby som tam spadol tak ma najdu az na druhy den , ani som nepomyslel na to ze organizator by si prial aby som tam zletel, jednoducho urobil trat atraktivnejsiu a bola iba zhoda okolnosti ze to bolo tak nebezpecne , pred dvomi rokmi rieka mala o 1 m mensiu hladinu ) Ak mi niekto povie ze singel v lese je pre blaznov a o drzku tak druhy to zase povazuje za super . Tak sa na to pozrime z tohto pohladu : ak si niekto vyberie 50km dlhy pretek ktory je terene ( co je vlastne zaklad cyklomaratonov) tak to predsa nemoze byt nejaka "babovka" . Kazdy kto tie kilometre presiel vie ze to chce cosi naviac, ze to nie je prechadzka ruzovym sadom. Niekto oblubuje prudke stupaky, niekto prudke zjazdy , niekto technicky narocne pasaze. Vsetko spolu tvori jeden celok a tento celok nie je jednoducha zalezitost. Kto tam ide , mal by vediet do coho ide, nie nadarmo podpisujeme vyhlasenia. Beriem(e) do uvahy ze tam boli chyby pri organizacii, ze tam bolo niekolko zle oznacenych miest, ze mozno niekde chybali regulovcici, ze sa stali kvoli tomu fatalne chyby ktore vyustili az do hodnotenia . Ak si prajete aby takto "zle organizovane" preteky jednoducho zmizli z povrchu zemskeho tak potom je potrebne pokracovat v kritike . Verte mi ze organizatori to preziju ale mozno nepreziju niektore podujatia a to bude na skodu. Ja som v dnesnej dobe uz "zavisly" na prichode cyklomaratonskej serie , ak sa zo serie vytrati niektory z pretekov , vzdy je mi to luto ( ci uz tam idem alebo nie) , kazdy kto pripravi hocijaky cyklo pretek je pre mna- neviem to ani zadefinovat a tak ho nazvem hrdina aj ked to nie je vystihnute dobre. Je mi napr. luto ze uz neexistuje Slansky maraton ,ze nebolo Brezno.., ze Jur je tak daleko ..atd atd .Ja som v niektorych veciach perfekcionalista a aj ta trocha kritiky na mna dolieha tak ze keby som bol ja hlavny organizator tak by som si povedal ze sa mi to kvoli tomu neoplati.( aj ked toho pozitivneho sme vnimali viac a urcite kritiku prevysuje )Naviac , ako jeden z tych co som pri tom pomahal som sa vlastne kvoli tomu ani nezucastnil preteku "na vlastnom hnojisku" . To mi bolo luto , lebo som nemohol vyuzit znalost terenu pri sutazeni s priatelmi.( hlavne dobre a rychle skratky :D ) . Tak ci tak , trat som isiel ako posledny ( to bola moja uloha) a s mnohymi by som polemizoval v roznych kritikach. Priatelia , bol to prvy pretek ktori sme dali "z papiera do terenu" , hlavne vdaka Slavovi Perdikovi. Teraz to to trochu zasmrdi :) , ale trufnem si povedat ze aj jeden z najkrajsich terenov. (tento prvy aj jeden z najtazsich ) . Organizatori dostali chut usporiadat aj dalsi rocnik ( kladne ohlasy zvitazili a verte nam ze sme aj my boli milo prekvapeni s ucastou ) a ak sa to podari aj v nasledujucom roku , boli by sme radi ak nas podporite svojou ucastou. Radi by sme privitali aj pretekarov nielen z Vychodu , radi by sme tu mali aj tych "top" zo serie aby konfrontovali svoje umenie s pretekarmi z Polska ktori to nam Slovakom tu "natreli". To som si precital na ich fore a v podstate s tym mozno suhlasit. Zabudnime na hriechy co sa stali a spominajme (te) na Sabinov v dobrom. Dovidenia v Jasle ( pre tych co sa zuzastnuju aj polskej serie cyklokarpaty ) v nedelu a dovidenia v Slovenskom raji o tyzden.
10.09.2010 - 19:31:11
00
to vavco: súhlas
:clap: :clap: :clap:
10.09.2010 - 20:17:19
00
pekny prispevok, a tiez som napisal, ze ludia robia chyby a urcite sa budem snazit prist aj o rok, a skoda ze pre slovakov zo zapadneho slovensko, je obcas vychod pridaleko, pricom slovensko je taka mala krajina :)
10.09.2010 - 20:28:43
00
to vavco: Pekny sloh.
Prehryzol som sa cez neho a nasiel som si to co by mi osobne stacilo - ste si vedomi kde sa stala chyba a zda sa ze sa z nej pre buducnost poucite. Nekritizoval som tu malo melonov na obcerstvovacke ani taku ci onaku trat. Pisal som tu, a viaceri dalsi, o tom ze si tu vela ludi dost brutalnym sposobom skratilo trat (a inak a za inych okolnosti, ako ti ktori sa tu verejne priznali, napr. legi) a nikto nebol DSQ. To naozaj nie je bezna vec, aj ked som toho na vase pomery nenapretekal vela (ako som pisal, 15 plus par na ziletke).
Nikto nepisal aby ste "zmizli". Nebudem sa opakovat - respekt pre kazdeho kto organizuje preteky, zvlast na mojom oblubenom Sarisi. Ak budem zdravy uvidime sa v Sabinove aj o rok.
10.09.2010 - 21:03:22
00
pekný príspevok :y: . Pozitívneho bolo veľmi veľa, negatívneho len trochu... len väčšinou to tak býva, že to negatívne sa rozoberá oveľa častejšie ako pozitívne a vyzerá to tak, že je to skoro narovnako...
10.09.2010 - 21:14:53
00
keyboard_arrow_up