Cez weekend som prehladaval web a hladal som obchod kde si viem kupit vypchavky na prilbu Fox Flux. Nahodne som narazil na autralsku alebo novozelansku mtb stranku kde sa rozoberalo vedenie popruhov na prilbe fox flux a tym zvysenie stabilty prilby na hlave. A kedze sa obcas pozabudam tak som tu stranku zatvoril bez toho aby som ju ulozil do bookmarks.
Tak som urobil taky vlastny manual ako zlepsit stabilitu prilby na hlave zmenou vedenia popruhov.
Príloha:
Picture 6.jpg
Picture 6.jpg 315.19 KiB thumb_up0thumb_down


Pre lahsiu manipulaciu je dobre odmontovat napinaci system. Cez ten sa budu popruhy tahat.
Príloha:
Picture 5.jpg
Picture 5.jpg 279.77 KiB thumb_up0thumb_down


Pruzok umelej hmoty sa vyberie zo zapadok a ohne sa do opacnej strany
Príloha:
Picture 4.jpg
Picture 4.jpg 239.65 KiB thumb_up0thumb_down


Potom sa cez vyrez vytlaci ten pas umelej hmoty do boku. Takto sa to uroby aj na druhej strane cim zostane napinaci system oddeleny od prilby.
Príloha:
Picture 3.jpg
Picture 3.jpg 234.22 KiB thumb_up0thumb_down


Ako dalsie sa uvolnia popruhy zo zapadky. Niektory uvadzali ze na ich prilbach boli tieto dva popruhy zosite a niektory ze nie. V mojom pripade popruhy zosite niesu. Odstrani sa ta zlucovacia zapadka a popruh sa vyvlecie zo slucky na zadnej strane prilby.
Príloha:
Picture 2.jpg
Picture 2.jpg 219.6 KiB thumb_up0thumb_down


Potom sa zoberie napinaci system, ten ma na krajoch tej priesvitnej umelej hmoty vyrezy cez ktory sa popruh prevlecie z vonkajsej strany popod napinaci system a spat na vonkajsiu stranu. Popruh sa prevedie cez slucku na zadnej strane prilby.
Príloha:
Picture 1.jpg
Picture 1.jpg 229.06 KiB thumb_up0thumb_down


To iste sa zopakuje na druhej strane. Ked je popruh pretiahnuty cez napinaci system tak ten sa v opacnom poradi ako sa odmotovaval uchyti spat na prilbu. Nastavy sa dlzka popruhu medzi sluckou a napinacim systemom. Navlecie sa zlucovac a nakoniec sa uchyti zapadka.
Dufam ze aj vy budete mat lepsi pocit z dobre uchytenej prilby na hlave ako ja za posledne 3 dni.
Dakujem aj za konstruktivne komentare.
31.08.2010 - 21:31:55
00
:y: pekny navod, toto urcite vyskusam. pri minulom rozheganom zjazdiku mi zacala prilba poskakovat na hlave, tak som dotahoval co sa dalo, ale toto ma nenapadlo :)
06.09.2010 - 10:35:21
00
Vozim ju nejaky cas a ma s nou obcas taky podivne pocity, ako keby nesedela dobre. Potom ju dotahujem, dotahujem a zistim, ze uplne zle sedi, takze ju povolim, potom je to akoze dobre, ale .. divne to je. Asi to vyskusam.
06.09.2010 - 13:10:26
00
ja ju vozim 2 roky a tez by ma to nenapadlo keby ze nenarazim na ten website. a odvtedy ho neviem najst. ale teraz som s nou spokojny. dajte potom vediet jak vam to pozdava ci to neni len taky "psychologicky" blaf :rofl:
07.09.2010 - 05:32:15
00
sranda, že som to našiel asi za 10 sekúnd ak myslíš toto ;)

http://www.rotorburn.com/forums/showthread.php?164520-How-To-Fix-your-fox-flux-helmet-pics
07.09.2010 - 08:08:48
00
Well done Katko! ja nesedim v office za PC. ked dojdem z roboty domov uz neni tolko toho casu na surfovanie kym zapadnem do postele
07.09.2010 - 13:42:40
00
vyskusal som to, tie 3 minuty fumlovania s remienkami za to stali - prilba sedi ovela lepsie! :clap:
13.09.2010 - 10:26:16
00
keyboard_arrow_up