http://www.kupkolo.cz/produkty/Computery_96/Akce!-Computer-Sigma-BC-2006-MHR-DTS---bezdratovy_2396.html
To bola ozaj dobrá cena. :!: :idea:
01.04.2009 - 20:59:58
00
Má niekto VDO Z3 PC link? Potrebujem poradiť, pretože mi nejak hapruje prenos do PC. Všetko je OK až do 99% a potom to spadne a vypíše mi nejakú chybu.

Mne robi presne to iste. Hardwarove poziadavky na PC splnam, ovladace nainstalovane korektne, software PC Sport 2008 upgradnuty na verziu 7.0.0.21, ale pri stahovani dat z Z3 do PC stale na 99% vypise "(TMHCCustomExcercises.loadToMemory) No Exercises stored on the device". Podla mna pise ze nema ulozene ziadne data v cyklocomputery Z3 a aj ked sa zda, ze to stahuje do PC, tak len prehladava pamat Z3 a preto to aj tak dlho trva. Kazdopadne sa mozem mylit a privitam akekolvek riesenie.
22.09.2009 - 08:55:12
00
Mne to robil HAC4 - a prišiel som na problém. Je to síce úplne iný hardvér aj softvér, ale možno popostrčím vaše pátranie po probléme.
Zistil som, že dáta mi nešli stiahnuť vtedy (a rovnakým spôsobom, čiže sa tváril, že stiahol 99% dát a potom vyhlásil nejakú chybu prenosu), keď posledný záznam bol prázdny. To ak sa mi podarilo zapnúť nahrávanie dát a vzápätí som nahrávanie vypol. Riešil som to tak, že som opäť založil HAC na kolo, zapol nahrávanie, roztočil predné koleso a keď mi ukázal, že bolo prejdených cca 100 m, nahrávanie som ukončil. To točenie kolesa trvalo tak 30-40 sekúnd. Po následnom zhrávaní dát mi všetko prebehlo o.k., len ten prázdny záznam sa v počítači medzi dátami nezobrazoval.
22.09.2009 - 22:52:05
00
http://www.kolokram.sk/product_info.php?cPath=23_93&products_id=1612
03.10.2009 - 20:35:30
00
Otazka pre tych, co sa vyznaju v tejto oblasti - aky najlacnejsi tachac resp. "hodinky" umoznuju prepojenie s PC a vytvorenie profilu trasy? (myslim tym konecnu cenu aj so vsetkym potrebnym prislusenstvom a softverom)

Mne sa podarilo nasjt tieto:
http://www.bike-discount.de/shop/k347/a12118/hac-4000-plus-multifunction-computer.html
http://www.bike-discount.de/shop/k347/a2926/hac-4-pro-plus.html?lg=en

Je este nieco lacnejsie? (heart rate ma nezaujima, to tam byt nemusi)
30.09.2010 - 11:32:46
00
Asi chces usetrit na nespravnom mieste :lol: HAC 4 by som vylucil kvoli prenosu. Myslim ze aj Tulenik ho vozil a pindal na neho, ale skratka tie problemy s prenosom by ma dostali do nervneho stavu. Doplat 20 € a mas bezproblemovy Polar CS 400 aj so softom. IRDA do PC som kupil za nejake 7 €. Ja ho pouzivam uz druhy rok a absulutne bez problemu. HR nosit nemusis, dokonca sa da deaktivovat. Vsetky user nastavenia urobis pohodlne v PC a prenesies do computra a samozrejme ide to aj opacne. Jedina nevyhoda je, ze v snimaci rychlosti sa neda menit baterka ale zatial ma netankuje, pretoze druhy rok stale slape a cesky Polar.cz ich meni vymennym sposobom za slusnu cenu. Pouzivat ho mozu dokonca dvaja uzivatelia na dvoch roznych bikoch. A samozrejme ma vsetky dostupne funkcie ako sportester. http://www.bike-discount.de/shop/k347/a4742/cs400.html

Prílohy:

cs 400.jpg
cs 400.jpg 25.06 KiB thumb_up0thumb_down

07.10.2010 - 11:29:39
00
Drotar: Zvazoval si aj Sigma rox 9.0?
07.10.2010 - 11:59:54
00
Dodo, neslo az tak o setrenie ako o to, ze som len chcel tachac, co mi vie spravit profil trasy (nic viac nevyuzijem) a nechcel som zbytocne vyhadzovat peniaze za funkcie navyse, ktore su pre mna uplne zbytocne. Nakoniec som sa na to vykaslal - dalsi soft by pre mna znamenal dalsi cas straveny za PC naviac a ja si neviem najst cas ani na fotky, nie este na hranie sa s grafmi. :lol:

Profil trate mat nebudem, ale statistiku o prevyseniach za vyjazd ano - to bude stacit. Objednal som Ciclosport CM 4.4 A a ma slusne vyskove funkcie:

Aktuálna výška
Aktuálne stúpanie/klesanie v %
Priemerné stúpanie za deň v %
Priemerné klesanie za deň v %
Maximálne stúpanie za deň v %
Maximálne klesanie za deň v %
Maximálna dosiahnutá výška za deň
Nastúpané výškové metre za deň
Sklesané výškové metre za deň
Nastúpané výškové metre celkovo
Sklesané výškové metre celkovo
07.10.2010 - 12:10:21
00
dobre si kupil :)
ja som uplne spokojny, ale tie grafy by som si veru niekedy kukol...
dalsia vyhoda je v lacnych doplnkoch ako sada na druhy bike, kadencna sada, hrudny pas a podobne...
07.10.2010 - 12:28:00
00
Drotar: Zvazoval si aj Sigma rox 9.0?
Nie pretoze ho nepoznam, hoci som pouzival SIGMA 2006 MHR ale to bol nepodarok. Preto som pisal iba o skusenosti s Polarom.
Jezus Ciclosport je slusny spolahlivy tachac ( Matus pouziva k spokojnosti ) akurat mne osobne vadi neprehladne uzivatelske prostredie ale to bude asi iba vecou zvyku. A s tym sedenim za PC mas ciastocne pravdu, ale kedze vsetky vystupy mam rovno z Polaru tak napr TRM uz nepouzivam. A data stahujem raz za cas pri zaplneni pamete.
07.10.2010 - 12:29:25
00
No, dufam ze bude spolahlivy. To je to najdolezitejsie. A pre mna dolezity faktor je aj to, ze Ciclomaster sa automaticky zobudi po otoceni kolesa zo sleep rezimu rovnako ako CatEye. Sigma to ma tak (neviem ci vsetky jej bezdrotove modely), ze ju clovek musi vzdy po prestavke rucne zapnut. Raz clovek zabudne a uz ma skreslene udaje... Inak co sa tyka prehladnosti toho CM, tak sa mi to zda celkom dobre - naraz 3 udaje na displeji je o 50% viac nez mam teraz. :)
07.10.2010 - 13:10:22
00
Ano a horny a dolny display sa da este prepinat a toto mi vadi, lebo si neviem zapametat co kedy stuknut :lol: preto sa Matusovi v nom ani nehrabem :rofl: aby som nahodou nieco nepokazil :rofl: Sigma autostart mala ale fungoval nejako divne :P takze vlastne nefungoval. Polar napr startuje okamzite po prvom otoceni :y:
07.10.2010 - 13:18:45
00
...A pre mna dolezity faktor je aj to, ze Ciclomaster sa automaticky zobudi po otoceni kolesa zo sleep rezimu ...


alebo ked sa k nemu priblizis s hrudnym pasom...alebo ked otocis klukami, ak mas kadenciu
07.10.2010 - 13:29:25
00
A pre mna dolezity faktor je aj to, ze Ciclomaster sa automaticky zobudi po otoceni kolesa zo sleep rezimu rovnako ako CatEye. Sigma to ma tak (neviem ci vsetky jej bezdrotove modely), ze ju clovek musi vzdy po prestavke rucne zapnut.

Presne pre takúto ***** som predal HAC5, lebo sa po 5 minútach (alebo 10, už si nepamätám) vyplo vyhľadávanie snímačov a musel si to zapnúť ručne a po dlhom čase kúpil Rox 9.0, kde nemusíš zapínať nič, všetko je automatické a tak to má byť, čiže neplatí to obecne, čo si napísal :)
07.10.2010 - 14:13:08
00
Suhlasim s Drotarom, mam vyssieho pribuzneho Polar CS600 a max. spokojny. Ma vsetko co som od computeru pozadaoval + nieco naviac.
07.10.2010 - 14:46:58
00
keyboard_arrow_up