tomu by som veril ale co to potom moze sposobovat zjavne je tam nejaka vola alebo co ked to cukne tak ze je to na tom krku citit
19.10.2010 - 09:40:00
00
Pokial je ten bajk /hlavové/ nový, tak na 99% to iba sadlo a treba to dotiahnut, loziská budú OK. Presne ten typ pohybu /pukania/ v lozisku to robí, ked je to uvolnené, prípadne este ked je to nejaké potrhlé hlavko, ktoré je na trt /aj také som mal/ a nedá sa ani dotiahnut. Ak by si to dotahoval sám, tak pozor - nedatahuje sa to na fest, ale iba jemne a s citom. Inak bud utrhnes jezka v krku vidlice, alebo sa ti skor vylágrujú loziská na hlavovom.
19.10.2010 - 09:52:55
00
Hlavko môže byť zle dotiahnuté, no aj nevhodne poskladané. Resp. plastový/kovový/gumený krúžok na vymedzenie vôle nemusí byť dobre dosadnutý a tým pádom je hlavové zloženie "povolené". Najlepšie je rozobrať, vyčistiť a nanovo zložiť. A poriadne! Potom riešiť.

Prílohy:

Komentár súboru: hlavko
hlavko.jpg
hlavko.jpg 33.25 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2010 - 10:46:06
00
OK dakujem pani , ten posledny obr. je super aspon vidim ako to vyzera skusim to jemne dotiahnut a uvidime
20.10.2010 - 20:37:25
00
Nazdar, puka mi v hlavovom zloženi, presne v spodnej miske, ktora je v rame, trosku sa v tom rame hybe a to je to pukanie.
vybral som to vycistil a davam naspat do ramu tu misku. Nie je vhodne dat tam medzi ram a misku vazelinu, aby to nepukalo alebo tam vazelinu nedavat?
11.09.2014 - 12:49:38
00
samozrejme mozes pouzit vazelinu ;)
11.09.2014 - 12:53:03
00
Zdravim mam mensi problem pri jazde zo sedla alebo ked prejdem po nerovnosti je pocut praskanie nevychadza to z riadidiel vsetko som premazal ale ked uvolnim alebo zatiahnem skrutku ktorou sa vymedzuje vola v hlavovom tak praskanie uz nepocut a ide vsetko ako ma ale po cca 20km opat to iste moze to byt hlavove zlozenie?
23.05.2015 - 13:33:57
00
Mozu to byt stycne plochy medzi podlozkami, pripadne medzi podlazkami a predstavcom alebo krytkou hlavoveho zlozenie.
23.05.2015 - 22:06:03
00
Mal som malú vôľu v hlavovom zložení, tak som to dotiahol, povolil som najprv predstavec potom som dotiahol krytku a následne predstavec....a teraz to nemá vôľu aké zas to puka...čo s tým môže byť?
10.05.2022 - 19:02:55
00
Rozodrat, vyčistiť, premazať, zložiť a dotiahnuť.
10.05.2022 - 19:42:47
01
Pomohlo 👍
12.05.2022 - 09:16:33
01
Mne puka z predku a hlavko je tip top premazane vyčistené. Cely bike som zoservisoval pocnuc dosadacich ploch, konusov, stredu, pedalov kluk, stojan premazal atd proste vsetko dokonca som skúšal uz aj druhe koleso predne ... Puka to pri jazde drobnejsimi nerovnostami (mam pevnu alu vidlu force mtb) robi mi to cca od vacsieho padu co som mal. Nieje to nic strasne len také jemne popukavanie vyslovene z predku (predstavev, riaditka, krk vidlice, hlavko) , robi to aj ked sedim aj stojim, aj nohy ked nemam na pedaloch a aj s druhym prednym kolesom (podozrieval som vyplet.) Pri pade som letel cez rajdy na stranu , bajl ostal lezat na strane s vyrovnanymi kolami a rajdy sa s predstavcom vytocili ako na novych bajkoch v predajni. Uz nemam co vyskúšať, bowdeny atd vsetky uchyty, stahovacie pasky som vylucil, magnet od snímača dal dalej, jedune čo eate moze byt je vyoseny krk vidlice v dosledku padu.. krk sa z korunky povolil alebo ja neviem... Ak viete nieco poradte.. mazal som naozaj vsetko uz, aj sedlovku , lyziny, patku, kluky, dosadacie plochy vsetky vratane ploch ktore sa opieraju o naboj rám... Je to nepravidelny jemne pukavy zvuk ziadne vŕzganie klepanie a ani skripanie. Ps: hlavko ma cca pol roka , aj vidla, su tam prienysekne zapuzdrene loziska , chod som kontroloval , je maslový. Mohli sa aj mysky ktore su nalisovane v rame vyosit??? Mam ich vyrazit a premazat zasa nalisovat? Nezda sa mi to ze by bolo... Dokonca aj do jezka som uz olej kvapol na vztyc plochy aj skrutky predstavca menil dotiahol na predpisany moment, furt nic , vymenil som aj podlozky pod predstavec aj krytku hlavoveho... Aj skrutku, aj ju omazal... Pedale aom vybral , omazal zavity, vsetko proste uz naozaj uplna beznadej asi s tym budem musieť žiť.
21.06.2022 - 23:25:52
00
Ahoj, bojoval som s niečím podobným. Skús povoliť predstavec, očistiť ho a potom spätne dotiahnuť na predpísaný krútiaci moment. A daj vedieť či pomohlo 😉
03.07.2022 - 09:31:26
10
Ja som sa stretol s tým, že bolo treba premazať a dotiahnúť aj šróbiky na košík lebo pri silnom šliapaní a krútení rámu to vydávalo nepekné zvuky ...
Ďalej by som sa zameral či sedlovka nieje usadená v ráme tak hlboko, že sa dotýka už spomínaného šróbika na košík. V prípade že áno jedná sa o kontakt kov na kov a môže to tiež škrípať
08.07.2022 - 21:09:37
01
Našla sa prasklinka vo venci spodneho loziska, pukanie odstranene
09.07.2022 - 05:48:39
02
keyboard_arrow_up