kuurnik .....ako si sa redaktorom moj jazycisko zapacil :P
29.10.2010 - 19:19:31
00
prečítal si? asi nie že... ;)

JoKo
mysli pozitívne ;) napokon stačilo by zamestnať šikovného korektora

Veruže neprečítal...

Aby šéfredaktor nevedel používať aj po dvoch rokoch upozorňovania pravidlá slovenského pravopisu... Je zaujímavé, že súťaženie je pre neho pretek, ale určite by nenapísal, že si oblieka nohavicu, alebo nechty si strihá nožnicou... A všetky tri podstatné mená sú pritom pomnožné. Pre tých, čo občas nedávali v škole pozor - pomnožné podstatné mená sú také, ktoré sa v slovenčine používajú výhradne v množnom čísle.
http://slovniky.juls.savba.sk/?w=pretek&s=exact&c=99fb&d=sss&ie=utf-8&oe=utf-8
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=preteky&c=5715
Totiž, dnes som si časopis po dlhšom čase kúpil. Nalákal ma cyklokros. Škoda peňazí, nič sa za rok nezmenilo - nezlepšilo, v blízkej budúcnosti opäť nebudem redakcii znižovať remitendu.
29.10.2010 - 22:14:43
00
Citát z č.6 uvodník-slovo vydavateľa: "Spomeňte si na tohtoročnú jar, kedy až takmer do mája bola voda v lesoch premočená natoľko, že sa tam nedalo jazdiť. No tí, ktorí mali cesťák mali na asfalte najazdených už pekných pár sto kilometrov. Zábava z rýchlosti a ľahkosti šliapania na cestnom bicykli je nákazlivá a podlieha jej čoraz viac ľudí, čo vidno najmä cez víkend. Ak máte zaujímavý príbeh ako ste si po rokoch zadovážili cestný bicykel – zaujíma nás to, pošlite nám váš príbeh!"
hehe
30.10.2010 - 09:54:05
00
Úroveň časopisu je z mnohých hľadísk strašne zúfala - nielen pravopis (ten je naozaj škandalózny), ale aj štylistika, obsah a "odbornosť" testov a textov, layout... skrátka príšerné. Ale kupovať ho budem. Jednak z neho mám informácie o trasách na Slovensku (aj ten jeden či dva články v každom čísle mi za tú cenu stoja), jednak verím, že časom vydavateľ pochopí, ako sa robí časopis a dovtedy je treba ho podržať.
30.10.2010 - 09:59:29
00
gramatiku sa asi nenaucia. co ma ale stve najviac je ta stylistika. taky deviatak na zakladke. jednym slovom, amaterizmus
30.10.2010 - 16:29:19
00
Hm... Keď je voda v lesoch premočená je to fakt katastrofa... :lol:
30.10.2010 - 19:17:44
00
Skladacie kolesá sú tiež zaujímavou inováciou (s. 51): "Kolesá takéhoto bicykla majú podobnú veľkosť ako tie, ktoré sa používajú na detských modeloch a veľmi ľahko sa zložia, či rozložia..."
30.10.2010 - 19:25:19
00
Tento štýl mi pripomína "prečo to napísať jednoducho, keď to ide zložito". Vyzerá to možno "odborne", dlhé súvetia a pod.
30.10.2010 - 19:32:48
00
no vidím,že po rokoch sa nič nezmenilo
30.10.2010 - 21:51:23
00
čo všetci máte?? |(
Ešte stále trpia "pôrodnými bolesťami". Proste partia cyklistov a maniakov do cyklistiky sa vrhla na vydávanie časopisu a tak to proste trochu trvá :o:
Ja verím, že sa vypracujú a držím im palce :y:

OT:
viete si predstaviť, že by Döme a ostatní z jeho "skvelej partie" začali vydávať magazín? :D :D
30.10.2010 - 22:49:28
00
prečítal si? asi nie že... ;)

Veruže neprečítal...

Lebo na druhej, alebo tretej strane by si sa dočítal aj toto
Nemat casopisy a knihy, je ako nemat vlastny jazyk, kulturu...

Prečo potom sám šéfredaktor przní vlastný jazyk?

A o ďalšiu stranu, alebo dve...
Hlasky typu - podla mna sa nevyda 10 cisiel alebo, ze to ma ci nema zmysel... nebudem na fore dalej riesit, pretoze 10 rokov pracujem v tejto oblasti, rozbehol som uz ine casopisy, projekty a to boli v este uzsom segmente ako je cyklistika.

Takže aj tie skúsenosti sú.

Stačí si pozrieť celú tému, Katko vie, čo ti poradil...
30.10.2010 - 23:44:13
00
Treba pritom povedať, že za redaktora a za jazykovú úpravu by redakcia zaplatila pár desiatok euro za číslo, nie viac ...
31.10.2010 - 00:07:55
00
Toto je tiež výborná veta (s. 76): "Turistický ruch je v Podzámku čulí a chvíľu kľučkujeme pomedzi tlupou detí k námestíčku."
31.10.2010 - 00:18:44
00
Uz som si tiez pichol do problemov s gramatikou, ale zijeme v krajine kde aj najvyssi ochrancovia naroda si dovoluju. Takze budme radi, ze sa tu rodi nieco co vie zaujat. Posledne cislo napriklad na moj vkus obsahuje vela testov, ale potesilo trailom mesiaca a Karpatiatourom. Jednoducho je to pestre a snad si kazdy vyberie. Graficka uroven (nie som expert) ma stupajucu uroven. Takze drzim palce.

Prílohy:

demotivator__snem_sns.jpg
demotivator__snem_sns.jpg 64.96 KiB thumb_up0thumb_down

31.10.2010 - 08:00:34
00
aj najvyssi ochrancovia naroda si dovoluju


Uff, nazvať SNS "najvyššími ochrancami národa" je doť zvrátené ... :-(

Ja tiež držím Cyklomagu palce, kupujem si ho a budem si ho kupovať, ale tie nedostatky už trvajú pridlho.
31.10.2010 - 08:10:55
00
keyboard_arrow_up