s nosičom na mtb to neje žiaden problém. na viacdňové výjazdy to je asi najlepšie riešenie, len to nesmieš veľmi preháňat pri zjazdoch, lebo tašky na tom veľmi nedržia.

teraz sa tiež začínam zaujímať, ako to vyriešiť z batožinou na viacdňových výjazdoch na celoodpruženom bajku. mám v pláne v lete niekde vyraziť na dlhšie (týždeň a viac) a s big vakom na chrbte ..

..., zbytocne si pokazis image...

image je na nič, počúvaj svoj smäd :lol:
23.01.2007 - 02:11:21
00
diki...
ale author no cital som jeden clanok a ze sa rozpadaju zipsi mozno uz po 500km
23.01.2007 - 17:01:08
00
Mám síce len 10 ročný krosový bike s nosičom(bežne vozím cca. 4kg), ale chodím s ním aj na minčol takže.
Ja by som ti odporúčal aby si si kúpil nosič, ktorý zabraňuje tomu aby sa ti spodná zadná časť brašny(neviem slovenský ekvivalent :oops: ) nedostala do kolesa potom by si počul čudné zvuky prípadne by si prudko zabrzdil :? napr. http://www.kupkolo.cz/product_info.php?cPath=72&products_id=344
A tašky si vyber s výstužou na vnútornej strane a bol by vhodný aj s príchytkou zo suchého zipsu(potom to možeš prichytiť k nosiču a pri jazde po kameňoch to nelieta) napr. http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&thumb=yes&cPath=3_163
Inak tí výrobcovia ma štvú tie zábrany na nosičoch by mohli byť aj o 10cm nižšie pretože brašne sú vždy dlhšie(a majú sa vo zvyku ohýbať do špajdlí)
23.01.2007 - 21:03:42
00
Ok diki a co povies na znacku sportarsenal?
a na tasku od nich Art. 465 Trojbrašna na nosič http://www.sportarsenal.cz/zaloha/pages/brasny.html
da sa odelovať jednotlive casti takze v pohode nie?
23.01.2007 - 21:56:42
00
Mnohe biky nemaju predpripravu na montaz nosica, ale to uz asi mas vyriesene.
24.01.2007 - 08:51:23
00
sport arsenal je tradičná značka s dobrým záručným servisom v SR, tá trojbrašňa je ok, má poťah do dažďa, nie je ťažká, len to upínanie na háčiky z vnútra bočných tašiek je tak trochu problematické, treba mať vhodný nosič, najlepšie tej istej značky. :P
24.01.2007 - 09:08:37
00
hm no neviem zda sa mi ze nemam na kostre tie dierky ako dole mam ale ...
a tak tu istu znacku to je jasne ze by bral prejtotu
24.01.2007 - 16:20:06
00
ja som raz slapal na starom colorade s pevnou vidlou a nosicom z pb do uhrovca. Za den to bol celkom masaker, mal som tam cca 12 kg-stan spacak...citit to fest. Hore tazko, dole tazko, v zakrutach taha. Zaklad mat superlaitovu vybavu na bajk. Ziadny 4-kg stan a podobe. Ale urcite si nato zvyknes. Uz ti to bolo odporucane, ale bral by som sport arsenal- aj nosic a bagel.
25.01.2007 - 11:22:18
00
Nie je problem dat tam tie tasky. Tiez som to pouzivala na starom MTB biku ked sme chodili na viacdnove tury do Karpat. Mam tasky od Treksportu. Treba to len poriadne upevnit a nemal by byt problem. Ale daj si pozor na kupu nosica, nie kazdy totiz sedi na hocijaky bike. Najlepsie asi bude prist aj s bikom do predajne a rovno to tam vyskusat ci ti sedi. Tak som to urobila aj ja. Tiez ak mozem poradit radsej zvol spevnenu konstrukciu nosica aby sa ti nestalo ze sa ti dostane niketory roh tasky do kolesa.
26.01.2007 - 11:51:14
00
keyboard_arrow_up