Zdravím všetkých bikerov !

Jazdím biketrial http://miroslavkolarik.webnode.sk/, ale baví ma aj DH.
Mám A-gang www.spaceman.cz podobný tomuto, akurát má zmenenú vidlu, radenie, kolesá. Chcel by som si ho trošku porobiť, ale nejazdím žiadne peklo :shake: , som len taký vozič, čo si občas niečo skočí a baví ho to ;) .

Na biku by som chcel zmeniť:
VIDLU (z týchto značiek marzocchi, rockshox, alebo fox)
BRZDY (hydrauliky)
Napinák reťaze (nemám vôbec)
Prehadzovačku (len do zadu)

Keďźe som neni zarábajúci človek, vyhovovalo by mi, kebyže mi vy pomôžete s nápadmi.
Tak teda ČO MÁM KÚPIŤ ?

- Vidla = by mala 150-ka
- Brzdy = hydrauliky,zabehnuté aj na XC (mám 50 kg)
- Napinák = nejaký osvedčený "držák"
- Prehadzovačka = do zadu, nejaká osvedčená, kvalitná

Viem, že tieto vety sú jak od uplného lajka, ale chcem si kúpiť niečo sám, nechcem byť závislý len od otca. Chcem mu dokázať, že sa viem zariadiť aj sám. Zmeny budú pomalé, ale to mi nevadí.
PROSÍM VÁS O NEJAKÉ LINKY NA TIE VYPÍSANÉ KOMPONENTY, dík za pomoc :clap:

Miro
20.11.2010 - 16:57:54
00
rozpočet je neobmedzený? :)
Vidlica - možno by sa hodila nejaká vzduchová, nech nemusíš meniť pružinu...
Fox vidlica by mala väčšiu hodnotu než celý ten bike (aj s novými brzdami) :D Napr. 140mm vanilla (pružinová, rýchloupinák) http://www.bike-mailorder.de/shop/MTB/Suspension-Forks/Suspension-fork-2010/Fox-Racing-2010/Fox-32-Vanilla-RLC-FIT-Disc-suspension-fork-2010-9mm::17310.html Z bazáru min. 300 eur stoja...
Asi bude potrebné aj nové koleso - na pevnú os - ak naozaj chceš nejakú poriadnu vidlicu. Inak je potom možnosť suntour rux :lol:
20.11.2010 - 20:02:41
00
na henten Agang 150ku?
tak prvé čo budeš potom kupovať bude rám...

daj si tam nejakú 100ku vidlu na pevnú os...
a náboje na kotúč máš?

mne sa to nejak nezdá,počkal by som,predal všetko na trial a potom vyberal...

trial ťa zničí...skôr či neskôr
20.11.2010 - 20:12:03
00
Lenže na tom aktuálnom biku mám 100-ku vidlu, dávam ju na doraz a chcelo by to niečo viac ;) .
Ja nechcem aby som len vymenil komponenty, resp. chcem vymeniť vačšina dielov na biku, ale nejaký ten rozpočet nemám, mám niečo ušanované. Mojím cielom je si porobit bicykel, nejde mi o to aby som sa ukazoval, že mám nový rám. Rám nastriekam, dám tam kolo 130-nu vidlu, nejaké hayes kotúčovky, kvalitné prevody a mne to bude stačiť, nech sa mi kludne smejú že mám A-gang z roku 2004, móžem ich tak osrať :finger: Trial ma neničí, ale chcem jazdenie nejak oživiť a nie si kúpiť DH delo, ktorému nedám ani zabrať. Ide mi o to, že chcemvytuniť bike, z ktorého budem mať dobrý pocit. Všetci len hejtujú :x , ale ja sa chcem voziť pre zábavu.

Inak, dík za tip !!! :y:
20.11.2010 - 20:58:46
00
trial ma neničí

to si myslí každý...

no,napíš aspoň koľko máš našetrené,nech Ti môžme poradiť...
20.11.2010 - 21:12:54
00
Ako to myslis, ze ta nici trial?
20.11.2010 - 21:51:06
00
kĺby,kolená,zápästia...
20.11.2010 - 21:54:38
00
Nechcem rypat, ale v DH/FR je to lepsie (vid. Polc a pod.)? Ta otazka vysie bol len taky ,,zlomyselny chytak" :emo: ...
20.11.2010 - 22:19:39
00
keď si teda začal :D
vrcholový DH je určite menej náročnejší na kĺby ako vrcholový trial(j predsa rozdel ísť na zdvihoch 200/2++ 50km/h 5m gap ako na čisto trialovom bajku dávať nejaké dropy na PLACKU,kde tlmia len tvoje kolená+5cm pneu)...
čo sa stane popritom(zlomeniny atď,to sa ti môže stať aj pri triale)...

aj nie-vrcholový trial je z môjho pohľadu a skúseností cielené ničenie seba...


btw,Kidak-skúšal si niekedy "trialovať" alebo "zjazdovať"?
20.11.2010 - 22:26:11
00
Chlapci nehádajte sa ! :D

Trial je bezpečnejší ako DH, sae kĺby si odvalíš pri vrcholovom tréningu v každom športe.

Porvnajte si to sami

http://www.youtube.com/watch?v=WGbxeRXkfhU
http://www.youtube.com/watch?v=mIygwolIHjg

________________________________________________________________________________

Inak Rozpočet mám vlastné vreckové ( :?: ), v prvom rade si chcem kúpiť brzdy (asi Avid Elixir 5 - lacné, spolahlivé)
20.11.2010 - 22:51:12
00
btw,Kidak-skúšal si niekedy "trialovať" alebo "zjazdovať"?

No...skusal (oboje, preto som reagoval), ale to bolo pred takymi 15.-16. rokmi (vtedy za CSFR vladli DH Drabik, Tlasek, Hyncica, Polc bol este len take 16-st rocne talentovane ucho ;) ) a kto mal zdvihy 100/100 bol hviezda :devil: . A aby som ta ,,predbehol" nechal so toho pre nedostatok talentu, vole a neviemcohoeste a uz sa len bicyklujem ;) .
20.11.2010 - 23:07:27
00
Výber by aj bol, len tie peniaze.
Pomaličky, postupne si budem robiť a-ganga, na ktorého dám:

Vidlu Marzocchi 44 micro
www.cambriabike.com

Brzdy Avid elixir 5
www.bicycles.sk

Napinák Shaman racing THOR ALU
www.shamanracing.com

Kolesá kúpim od kamaráta, prehadzovačku vybratú nemám, ale chcem niečo takéto
www.sram.com

Rám dam streknúť na matnú čiernu a s danou výbavou (viď. hore) bude vypadať a-gang
podobne ako tento:
www.bikemagazin.sk

Z hovna bič neupletem, ale podľa mňa to bude dobrý bike, z ktorého budem mať parádny pocit :rock:


AK SA VÁM NIEČO NEZDÁ, AKO DOBRÝ NÁPAD - PORADTE !
21.11.2010 - 00:43:58
00
už je načase začať kupovať a skladať :) myslim, že to bude dobre vyzerať :y:
21.11.2010 - 10:08:49
00
tá marzocchi stojí koľko? :)
21.11.2010 - 10:51:20
00
Nová 500€

...Inak toto je celkom delo za dobrú cenu !
http://www.dolekop.com/bazar/33365-surne-ht-freeride-darkside-war-bez-kolies
21.11.2010 - 11:42:08
00
keyboard_arrow_up