HI,

vie mi niekto poradit co moze byt dovodom ze neviem oddialit dosticky od kotuca? vzdy ked ich roztiahnem od seba a dam spat koleso tak po par stlaceniach brzdovej paky sa dosticky priblizia ku kotucu tak ze tak vznika trenie. skusal som aj odvzdusnit znovu brzdu ale nic nepomaha vzdy sa mi natlacia az na kotuc. Robi mi to na zadnej, na prednej mi dosticky ostanu tak ako ich roztiahnem. Kus mi to vadi lebo mi zbytocne sucha kotuc a tiez ma to brzdi kus. Plus ked sa nevracia dobre piest co s tym? rozobrat a vycistit?

dik za rady...
14.10.2008 - 20:54:02
00
Skus poriadne rozhybat piestiky a namazat ich. A hlavne viac napni pruzinku ktora platnicky rozoviera!!
Pozri si aj toto: http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/vymena-udrzba-brzd-desticek
14.10.2008 - 21:26:38
00
mam ten isty problem,pruzinka pruzi ale na roztiahnutie piestov je slaba. Ked stlacim brzdovu paku a pustim piestiky sa vratia len o cca 0,5mm. SKusil som vybrat dosticky a streknut na piestiky sil. olej nepomaha to, do kolko max. mozem piestiky vysunut aby som ich mohol premazat aby sa to nezavzdusnilo?

Fyzikalne mi to nejde do hlavy ako sa to nemoze vracat ked tam je podtlak ked pustim packu! Jedine ze by sa nasal z inakade vzduch alebo? Ako je to fyzikalne mozne ze sa to nevrati tolko kolko sa to vysunie?
22.12.2010 - 18:29:04
00
no ak su zavzdusnene tak su makke (kvapalina je nestlacitelna, plyn ano). hlavne ako caucau spomina - vycistit, namazat, rozhybat
22.12.2010 - 18:40:29
00
ciste su , namazane uz tiez.....netria tam dake tesnenia ked to vzdy tak surovo roztahujem?
22.12.2010 - 19:56:26
00
Medzi kotucom a platnickami bude vzdy medzera iba par desatin milimetra. Nie je riesenim roztahovat platnicky ale vystredit poriadne prasa voci kotucu. Ako pises, po par zabrzdeniach sa platnicky znova vratia ku kotucu, cize nastavia sa do beznej pracovnej polohy.
Niektori ludia pisu, ze vystreduju prasa tak, ze vlozia medzi platnicku a kotuc z kazdej strany vizitku a dotiahnu prasa. Ja mam s avidmi taku skusenost, ze medzera je taka mala, ze vizitky sa mi tam nezmestia.
Ak sa ti platnicky nevracaju vobec, potom bude treba rozhybat piestiky. Ta pruzinka co tam je, nesluzi na roztahovanie piestikov pri pusteni packy, ale je tam iba na to, aby platnicky volne nelietali a nebuchali o kotuc.
Odvzdusnovanie neriesi piskanie, cinkanie, a ine problemy. Riesi iba makku paku.
Ak by si sa chcel pustit do dalsej velmi oblubenej cinnosti - odmastovania, tak to neriesi vobec nic. Akurat tak sposobi piskanie, vrzganie a ine zvukove efekty.

Inak o tomto vsetkom tu uz bolo popisaneho strasne vela. Takze ti to sem pisem uplne zbytocne. Staci hladat.
22.12.2010 - 20:10:59
00
aha su to moje prve kotuce a nevedel som ze "fuga" je iba par desatin mm.
No nie ze by sa nevracali vobec o par desatiniek sa vzdy vratia a este sa mi nepodarilo vystredit prasa voci kotucu tak aby to nesuchotalo a nedrela jedna platnicka. Skusal som zatial len techniku ze som povolil sroby na prasati, stisol brzdovu packu a nasledne utiahol srobi. Co este mozem vyskusat alebo ako to nastavujete vy?
23.12.2010 - 20:21:46
00
Pri brzdach tejto kategorie tento system nastavovanie nefunguje az tak dobre. Nastavoval som svoje tak, ze som sa pozeral na tie medzery medzi dostickami a kotucom a dotiahol som ked bol kotuc vizualne v strede.
23.12.2010 - 21:56:50
00
Od septembra mám Juicy 3 a tiež sú to moje prvé kotúčovky, tak som bol nešťastný pri nastavovaní, keď mi nefungoval ten systém povoliť šróbiky-stlačiť páku-zatiahnuť. Tak som to nastavoval od oka, aby bola cca. rovnaká vzdialenosť oboch platničiek od kotúča a po pár pokusoch sa podarilo. Proste to chce čas, trpezlivosť, pri doťahovaní cit a metódou pokus-omyl to nastavíš.
23.12.2010 - 23:56:58
00
Tiez teraz vozim juicy3 a zatial nemozem povedat, ze by bol s nimi problem. Zaznamenal som par krat jemne suchanie ale to len v naklone. Na brzdy tejto cenovej triedy som zatial spokojny. Najlepsi sposob nastavenie bude tak ako napisal tomy89. Cus
25.12.2010 - 14:30:17
00
tiež vlastným tieto brzdy . problem s nastavovaním z počiatku bol no našiel som si rýchlu metódu ako ich vycentrovať

podržím páčku - pritiahnem šroby - pozriem na prasiatko o ktorú stranu šúcha platnička a nasledne priložím medzi kotuč a šuchajucu platničku veľmi tenkú vizitku a je po probléme. Niekedy sa stane že kotúč sa vykrivy a sposobuje to menšie šúchanie hlavne teraz mi to zvykne pískať tak sa snážim ho narovnať.. no nievždy sa to podarí :)
27.12.2010 - 22:22:17
00
ja som nastavoval,tiež klasika zabrzdím-utiahnem..a keď to šúchalo,kašlať na to,tie stotiny za oderú a potom je to v pohode
27.12.2010 - 22:41:11
00
keyboard_arrow_up