Neviem, ci je to dobry napad pchat do hadicky riňave radiace lanko.
Ja pouzivam rybarsky silon a na jeho konci namiesto hacika uviazany kus cistiaceho tamponu. 2x pretiahnem a hadicka sa leskne:) Pri pretahovani to vydava super trubivy zvuk. Raz si to patentujem ako hudobny nastroj:)
05.01.2011 - 09:27:11
00
Ja v radiacom lanku nevidim problem. Pred prvym pouzitim som ho riadne vydrhol v jarovej vode a na hadicu tiez pouzivam jar ked to cistim. Na konci lanka mam kusok hubky na umyvanie riadu a ide to s tym celkom pekne dole.
05.01.2011 - 10:38:50
00
Neviem, ci je to dobry napad pchat do hadicky riňave radiace lanko.
Ja pouzivam rybarsky silon a na jeho konci namiesto hacika uviazany kus cistiaceho tamponu. 2x pretiahnem a hadicka sa leskne:) Pri pretahovani to vydava super trubivy zvuk. Raz si to patentujem ako hudobny nastroj:)



samozrejme na toto mam špeciálne lanko ktoré som si len na tento účel kúpil (nemusí to byt ani xtr séria) takže žiadne použité - ale tam ani nejde o to že by bolo špinavé, hrzdavé alebo ináč "pokazené" skôr ide o to že už má nejakú tvarovú pamäť a na konci je zväčša pokrútené a rozstrapkané
silon som tiež skúšal ale cez mokrú hadicu bol celkom problém ho prepchať - keďže sa stále lepil na vnútorné steny tej hadičky - skúšal som rôzne priemery, aj sa mi to nakoniec podarilo, ale to lanko mne vyhovuje viac
no každý podľa seba ;)
05.01.2011 - 11:10:16
00
Zabudol som dopisat, ze pouzivam silon na velrybu a nie na male rybky. Tiez som na zaciatku zapasil s prepchavanim tensich silonov.
05.01.2011 - 15:34:44
00
Ja ako som už vo veľmi príbuznej téme spomínal používam: na čistenie hadičky zvárací drôt. Na zahnutý koniec dám trochu obväzu namočeného v alpe (zároveň dezinfikuje) a je to čistučké. Vak občas premyjem sodou bikarbonou a tiež je v pohode. Ale hlavne umývam po krátkej dobe po jazde, nenechávam odležať niekoľko dní :)
05.01.2011 - 19:23:06
00
aky vodny rezervoar mi doporucite?
mam jeden lacnak uz nejaku dobu, ale uz mi zacinaju niektore veci liezt na nervy batoh mam...potrebujem len rezervoar...min 2l
dik
19.03.2011 - 23:26:12
00
Source ma super system uzaveru - moznost otvorit cely vrch a pohodlne vycistit rukou. V tomto Camelbak vyrazne zaostava. Ale Source ma horsi naustok ako Camel (nizsi prietok a zivotnost). Ja pouzivam Source s Camel naustkom. :)

Inak Source mi viac vyhovuje aj pouzitym materialom vaku - je z podobneho materialu ako samotna hadicka, takze ma uplne hladky povrch, co je dalsia vyhoda pri cisteni - Camel ma porezny gumeny povrch, takze aj horsi na cistenie.

Hydrapak ma podobny system uzaveru ako Source, ale nemal som ho, takze neviem posudit funkcnost a kvalitu.

Najlepsie bude, ked si tie vaky pojdes "osahat" nazivo, aby si pochopil rozdiely.
19.03.2011 - 23:45:02
00
Doteraz som zastaval nazor, ze najlepsie je kombinovat Hydrapack (dostupnost cistenia) s naustkom Camelbak (dobre uzatvara a maly odpor pri nasavani). Potom som narazil na http://www.sunshop.cz/detailsklk.aspx?sklk_id=DZI0000101 a zatial najlepsie skusenosti.

PS Naustok Camelbak je velmi zle cistitelny. To snad len dajaky nastavec na zubnej vrtacke ... :)
20.03.2011 - 08:49:42
00
Pokiaľ ešte Hydrapak robí furt uzatváranie na suchý zips, tak je to zbytočná strata peňazí.

Osobne si neviem vynachváliť Dakine. Hadička sa dá od vaku pekne odpojiť, jednoduché uzatváranie pomocou zasúvacieho plastu, na ktorom je prichytený úchyt na jednoduché pripojenie k batohu. S cenou to je už horšie, to sa viac oplatí kúpiť celý batoh ako len samotný rezervoár :)
http://dakine.com/bike/packs/
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=16972
Navyše hadička sa k popruhu na batohu prichytáva pomocou takejto vychytávky, nie ako Hydrapak šaškuje so suchým zipsom :)


Naposledy upravil Martinux dňa 20.03.2011 - 09:16:35, celkovo upravené 1 krát.

20.03.2011 - 09:03:23
00
Ten suchy zips bol trocha neprijemny ale lepsi nez Camelbak. Aquarius ma tiez nasuvaciu plastovu lyzinu.
20.03.2011 - 09:15:30
00
Hydrapak už suchý zips nepoužíva dávno...

mtobikes.com
20.03.2011 - 09:31:18
00
mal resp. este mam Source (Deuter) a teraz pouzivam Dakine (Hydrapak) ktory sa mi paci viac, je mozne ho otvorit ako aj Source ale velka vyhoda Hydrapaku je v tom ze je z maksieho materialu takze pri cisteni a suseni sa da prevratit na ruby
20.03.2011 - 10:38:14
00
camel má problém s čistením? to aké máte ruky?
kúpil by som ten čo má najväčšiu akciu :P a hlavne si pozisťuj rozmer ktorý ti tam vlezie :)
20.03.2011 - 10:40:34
00
Nie je problem do Camelbaku vrazit ruku, je piplacka dostat sa do vsetkych zakuti a potom vysusit. Pokial mas uplne otvorenu jednu stranu ako Hydrapack alebo Aquarius tak je to lahsie a nie je problem zabezpecit vetranie pri dlhsom uskladneni.

Prílohy:

Aquarius.jpg
Aquarius.jpg 66.48 KiB thumb_up0thumb_down

20.03.2011 - 10:57:29
00
mam skusenosti s Camelbakom a Source, mensie s Hydrapakom a Dakine,
- Camel ma daleko najlepsi naustok, ostatne sa mu ani nahodou nemozu rovnat. Nevyhodou asi v tom cisteni, ale za seba musim povedat, ze som nikdy s cistenim problem nemal, jedine ze sa mi po vyjazde nechcelo... Je to skor o komforte nie je to take pohodlne ako u ostatnych. Vyhodu Camelackeho uzaveru vidim v tom, ze sa da lahsie doplnit uplne na full po okraj (aspon mne to tak pride)
- Source, naustok ma ovela nizsiu zivotnost ako u Camelu (z mojich skusenosti asi o polovicu mensiu) a horsie sa z neho pije. Rezervoar je v pohode. Tvrdy hladky material, ktory sa dobre umyva a lepsie drzi tvar (nenaduva sa tak ako napr. Camel, ked je naplneny do plna)
- Dakine nebol moj, ale skusal som z neho pit. Bola to tragedia. Nedalo sa mi riadne napit a to som cucal co som mohol. Naustok bol cisto novy prvy krat nasadeny. Mozno som mal chybny kus, nechce sa mi verit, ze by to bolo normalne. Neviem si predstavit, ze by som z neho pil pri nejakom stupaku (na konci s dychom).
- Hydrapak, este som z neho nepil, len som ho drzal v ruke. Spracovanie pekne. Rezervoar mi prisiel asi najlepsi zo spomenutych. Mal prijemnesi material na dotyk ako Source :$ , trochu maksi...(ale zas mozno sa bude viac vyduvat pri naplneni, napr. ako Camel, ktory je tiez maksi). Naustok nehodnotim, kedze som ho este neskusal...
Dobra vec je ked sa da hadicka lahko odpojit od rezervoara (ulahcuje cistenie a hlavne vyberanie, tiez fajn ked potrebujes batoh na "civilne" ucely - nemusis vyberat cely rezervoar a len vytiahnes hadicku).
21.03.2011 - 10:29:08
00
keyboard_arrow_up