chcel by som si kúpiť cyklo okuliare z dioptriami, ale zatiaľ som sa na svk stretol len z týmito:
http://www.skprofibike.sk/bbb/katalog.php?podkategoria=3&produkt=665

dosť veľa ľudí mi hneď z prvej radili dať si šošovky, ale ja ich jednoducho nechcem, tak som sa chcel poradiť či niekto z takýmto typom okuliarov má nejaké skúsenosti, ako sa nosia, kde ich na svk dostať a tak podobne.

> tie BBB Optiview 33 (biely rámik/modré sklá) by som dostal v spaize v bardejove za nejkých 60 éčiek
14.01.2011 - 18:57:49
00
aké máš dioptrie?
ja som nedávno riešil podobný problém,ale v optike mi nakoniec povedal,že mi to nespraví,že by sa cez to nedalo pozerať(kvôli zahnutiu rámu)...(mám niečo pod 5 dioptrií)
do 1d je to vraj v pohode
14.01.2011 - 19:03:02
00
nepamätám presne, ale tak asi 1,75 až 2 na diaľku, som sa bol pýtať jedného optika u nás a mi povedal že by mi to vedel spraviť, tak neviem, ináč tie bbb dobre kopírujú tvár, ale ten rámik vnútri čo som ho videl naživo, tak je o dosť menej zahnutý, ale neviem ako je to u iných okuliarov, zatiaľ som sa stretol len z tými bbb, ale tak skúsim ešte tomu optikovi ukázať nejaké foto tých okuliarov, možno sa to naozaj nedá...
aj aké si ty skúšal? nepoznáš náhodou nejaký iný shop na takýto typ okuliarov?
14.01.2011 - 19:13:43
00
Druhe odspodu mas starsi model BBB za 25E
http://www.skprofibike.sk/katalog.php?znacka=52&kategoria=96
14.01.2011 - 19:54:28
00
ja som kúpil Shimano Solstice u nás v cykle...
pozeral som aj od BBB aj pár ďalších čo tam mali(značky si nepamätám)..ale zobral som shm,mali kovový rámik na diopt. sklá a boli modré :D

no,ono to kopírovanie hlavy je presne ten problém,aj keď rámik vnútri má menší oblúk,stále je ten oblúk dosť velký,aby zapríčinil "opité" vnímanie okolia,skreslenie a zlý odhad vzdialenosti...predsa len, diopt. okuliare sú (takmer) rovné...
14.01.2011 - 20:31:59
00
Rudi Project, Adidas, ...

komponenty/rudy-project-dioptricky-klip-t14479

a aj tu sa niečo nájde co-si-mam-kupit/okuliare-t13762
14.01.2011 - 21:26:53
00
no, tak to asi bude problém splašiť niečo schopné, ale tak dúfam že sa to nejako porieši
a ty si to ako nakoniec spravil?

> vďaka za rady joko, len na mňa trošku drahé, tie adidas som síce nenašiel, ale rudy project su pefektné, len pre mňa je dosť veľká suma za najlacnejšie okuliare 3 873,-Kč

> aj ešte jednu vec, nepozná niekto nejaký shop kde by mohli tie dioptrické okuliare predávať a kde by sa dali aj vyskúšať? najlepšie tu východ KE, PO, BJ, alebo aj v Blave
14.01.2011 - 22:09:29
00
v Blave jelen voda...
14.01.2011 - 22:16:10
00
ja som sa na to vykašlal a jazdím s normálnymi mojimi dioptrickými v prilbe...
nejak to budem musieť zriešiť,lebo až to niekde zalomím k zemi,bude mi tých 200€ ľúto...
asi kúpim nejaký lacný plastový rám a do toho si dám urobiť obyčajné sklá :)
14.01.2011 - 22:19:44
00
> tak nakoniec som si to vyhľadal a ak dobre chápem, tak je lepšie, teda cenovo, kúpiť okuliare z vnútorným rámikom a napr. vymeniteľnými sklami, len ešte aké kúpiť, lebo tam som čítal len o tých drahších, akurát tie 3F boli cenovo dostupnejšie a BBB z dioptrickým rámikom sú len tie optiview 33

> aj tak by som bol rád ak by sa našiel niekto zo skúsenosťami z okuliarmi BBB, najlepšie optiview 33, alebo nejakými im podobnými(do tých 60€), tiež z dioptrickým rámikom
15.01.2011 - 02:16:50
00
Spolubývajúcej som kúpil pred hodne rokmi Adidasky, predávajú ich v Bratislave v Auparku, na poschodí, ale ako sa to volá? Viem, že je to na opačnej strane galérie ako je Duplinský. Vtedy ma okuliare stáli cca 5 tis. slovenských + 1200 výroba klipu a aj ten klip čosi stál. Kúpil som jej ich na lyžovanie, ale párkrát som ich použil aj ja na kolo (pozhadzoval som potítka, bočné ochrany,...). Manželka si ich veľmi pochvaľovala, nikdy v živote si so žiadnymi okuliarmi tak nezalyžovala. Pri klasických lyžiarskych nič nevidela, pri dioptrických hrozil zápal očných spojiviek a nepodarilo sa jej nájsť lyžiarske, do ktorých by sa zmestili dioptrické. Teraz, po laserovej korekcii, ich používa v lete ako slnečné. Myslím, že to bola dobrá investícia.
15.01.2011 - 10:49:55
00
no ja mám astigmatizmus - zjednodušene nepravidelné zakrivenie rohovky, skreslený obraz na sietnici a z toho vyplývajúce neostré videnie.
-lave oko 2,5 dipotrie, prave 2,75.....k tomu ešte cylindre atď

Takže bez okuliarov by som už dobajkoval, vyriešil že som to tak , že som si kúpil jedny tmave okuliarie z optiky, kde sa sa na palstovej konštrukcii vsadia sklíčka(v pastovom prevedení, kvoli hmotnosti) a druhé číre som kúpil v kauflande ;), kde som si vyrobil uchytenie na tú plastovú konštrukciu - nahrial som "pištol" a zatial to drží.
A vyšlo to velmi lacno...

Prílohy:

Komentár súboru: tmavé sklá
DSC01093.JPG
DSC01093.JPG 489.8 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: číre sklá
DSC01099.JPG
DSC01099.JPG 423.07 KiB thumb_up0thumb_down

15.01.2011 - 11:38:58
00
Ja mám SH+ RG-4030 s dioptrickým klipom a troma pármi skiel (tmavé, oranžové a číre). Periférne videnie je viac-menej ako s klasickými dioptriami, ale jazdí sa v tom oveľa lepšie, keďže neslzia oči. Kupoval som ich už dávnejšie asi pred dvoma rokmi v KE v Capricorne. Stáli okolo 50 E. Okrem tých tam mali aj nejaké od SALICE. V optike takýto typ okuliarov veľmi nemali.
15.01.2011 - 12:28:33
00
Zdravim,
pouzivam tieto skoro rok:
http://www.saliceocchiali.it/eng/occhiale_varianti.php?modello_id=110
Stali ma asi 35 eur, s troma sklami.Dioptricke skla do nich (-1,25) cca 20eur?
Co sa tyka dioptrii, ja som si zvykol po par jazdach a nemam problem ani so zahmlievanim, kt som sa bal.
Vyberal som si vtedy aj klasicke okuliare a v par optikach mi bolo povedane, ze do toho klipu ani nebudu vediet dat skla.Asi naozaj vela zavisi od zahnutia, zalomenia klipu.
S okuliarmi som spokojny, povedal by som, ze primerane cene..viac som ale ani nechcel investovat, by som sa bal, ze po tyzdni s nimi nieco dorobim ako sa poznam :)
15.01.2011 - 16:27:03
00
Ja už asi 5 rokov používam okuliare Juvex. Problemy neboli ani v optike dioptrické sklá som tam mal do týždňa. Som s nimi maximálne spokojný. Skus pozrieť niečo takéto.
http://www.sportacko.sk/produkt/Okuliare_Vymennne_skla/1333
15.01.2011 - 17:18:54
00
keyboard_arrow_up