ja osobne mam http://author.sk/verbal/531/ a som velmi spokojny

Ja si presne taku istu chcem kupit dozadu. Tiez to ma len jednu ledku ale zevraj to ma vysoku svietivost, takze to svieti dobre. Lenze ono to ma taky cudny sposob uchytu pomocou nejakej takej pruznej gumicky nie? ja by som si to chcel upevnit na sedlovku, ale podla mna to tam bude po nej pobehovat a lingat a nebude to nasmerovane tak ako chcem ja lebo sa to bude pri terenoch posuvat. ty to mas ako uchytene?


ja ju mam vpredu, som spokojny, mam ju na riaditkach, 1. ta vodici uvidia skor a zhasnu dialkove svetla (ak su ohladuplny) 2. ked si zvyknu oci tak to posluzi aj ako dobre svetlo.
co sa tyka toho uchytenia na sedlovku, tak neviem, ale asi to trochu bude behat, neviem ci na zadne nieje nahodou kratsia gumicka-vtedy by to malo byt teoreticky v poho
07.02.2007 - 15:07:37
00
ja mam tu ledku od authora- x ray5 a takisto to absolutne nesvieti, je to taka vacsia blikacka za 600 sk. Nosim radsej celovku



Asi bude potrebne vymenit baterky :roll:

Mne svieti skvele, som spokojna. Inak tiez som volakedy nosila celovku lebo obycajne svetla (predtym som mala Cateye) dlho nevydrzali.
07.02.2007 - 15:53:45
00
Ja som kupil svetlo ventura s kryptonkov za 90 sk , islo mi vlastne iba o mechanizmus uchytenia a skatulu kedze kryptonku som vyhodil a nahradil 3 led (vyrobca udava svietivost 50 cd pri 75mA ) svieti to celkom fajn ale musi byt absolutna tma aby to malo nejaky zmysel , do lesa by som s tym nesiel ale v meste ma aspon vidia .
07.02.2007 - 16:07:09
00
author.sk

Author A-X-ray 5 LED
Mám toto svetlo, môžem odporučiť, má 5 diód a svieti perfektne aj dosť ďaleko, jeho ďaľšia výhoda je že má dookola priesvitný prúžok, takže je to svetlo vidno aj z boku z každej strany a má potom ešte jednu výhodu, má na šošovke integrované ďaľšie malé šošovky, ktoré smerujú ďalšie štyri lúče mierne do strán, tzn. jeden hlavný lúč osvetľuje do predu a tie štyri osvetľujú aj okolie, čo má pri jazde na biku myslím dosť veľký zmysel. Ak si poriadiš dva tieto svetlá, myslím že v noci máš vystarané. A k tomu nabíjacie baterky AAA a nabíjačku.


Naposledy upravil marcel78 dňa 08.02.2007 - 07:25:37, celkovo upravené 2 krát.

07.02.2007 - 16:34:51
00
Ja by som dodal len toto:
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... ed&start=0
07.02.2007 - 16:50:40
00
ja inak pouzivam celovku od petzl mio 5 http://www.bouldershop.cz/img_produkty/m_702E28-PN.jpg
mam tam 4 dobijacie tuzkove AA baterky a vrelo odporucam nie len na bajk.
07.02.2007 - 17:19:04
00
Orsigo77: prosim ta nemohol by si to makrom odfotit ako to tam mas pripevnene? ja nechapem jak takou gumickou to tam das aby to drzalo :)
07.02.2007 - 17:27:24
00
inak..to xray 5 svieti celkom slusne....v pohode do ablosutnej tmy....kombinoval som to este s led celovkou petzl....a nemal som najmensi problem...
07.02.2007 - 20:50:14
00
Orsigo77: prosim ta nemohol by si to makrom odfotit ako to tam mas pripevnene? ja nechapem jak takou gumickou to tam das aby to drzalo :)


tam mas to foto, dufam ze to z toho uvidis

Prílohy:

PA190012.jpg
PA190012.jpg 82.78 KiB thumb_up0thumb_down

07.02.2007 - 21:35:31
00
Author A-X-ray 5 LED
Mam aj ja a keby som nepouzival 2 ks naraz, tak nevidim nic, su aj lepsie... toto mna osobne dost sklamalo....
08.02.2007 - 07:50:50
00
Orsigo77 :aha, uz vidim. kedze je to cestak tak s tym po terenoch asi nechodis, ale myslis ze na terenoch by sa to svetielko zosuvalo alebo tak. ? Podla toho ako to je pripevnene ale myslim ze to zadne bude spolahlivo drzat aj na sedlovke.
08.02.2007 - 09:08:30
00
Author A-X-ray 5 LED
Mám toto svetlo, môžem odporučiť, má 5 diód a svieti perfektne aj dosť ďaleko, jeho ďaľšia výhoda je že má dookola priesvitný prúžok, takže je to svetlo vidno aj z boku z každej strany a má potom ešte jednu výhodu, má na šošovke integrované ďaľšie malé šošovky, ktoré smerujú ďalšie štyri lúče mierne do strán, tzn. jeden hlavný lúč osvetľuje do predu a tie štyri osvetľujú aj okolie, čo má pri jazde na biku myslím dosť veľký zmysel. Ak si poriadiš dva tieto svetlá, myslím že v noci máš vystarané. A k tomu nabíjacie baterky AAA a nabíjačku.

ja mam toto:
www.bradsky.cz
vrele to nikomu neodporucam, jedina dobra vec na tom je ze to dlho vydrzi svietit (ako napr to spominane montazne svetlo) ale inak to nic nesvieti, jedine tak uplna tma a asfaltka.. a predne svetlo mat "aby ma bolo videt" hmm to si radsej kupim blikacku za 50korun taku ako sa dava do zadu len bielu...

inak ako riesite prichytienie tych "kolajniciek" na OS rajdy? a napr moje rajdy maju uz hned od predstavca urcity uhol tak to svieti trochu mimo...
08.02.2007 - 13:16:32
00
Celovky Petzl so spickou, ale ja to mam len do jaskyn. Svieti to inak fakt super (hlavne ked si kupis halogenove ziarovky) ale podla mna zbytocne rychlo minaju baterky a na biku mi to prekaza mat na hlave. Ja by som bral radsel nejake to led svetlo urcene na bike (aj som tak spravil a max spokojnost, ako som tu uz raz pisal).
Celovka na bike nie je podla mna dobry napad...
08.02.2007 - 15:31:33
00
Orsigo77 :aha, uz vidim. kedze je to cestak tak s tym po terenoch asi nechodis, ale myslis ze na terenoch by sa to svetielko zosuvalo alebo tak. ? Podla toho ako to je pripevnene ale myslim ze to zadne bude spolahlivo drzat aj na sedlovke.


Mam to aj na horaku a pohoda 8)
08.02.2007 - 21:11:24
00
Ja mam CATEYE OPTI CUBE asi tak 3roky, mozno viac, uz ani neviem, a som nadmieru spokojny. Mam tam nabijatelne baterky, to svetlo ma optiku a vysokosvietive diody. Pred rokom sme jazdily po horach v noci, v zime, ked bolo zamrznute (super adrenalin) a v pohode osvieti. Ja som to riesil vzdy v kombinacii s kryptonovym Authorom sucasne , to za pol hodky odislo a toto fungovalo vzdy dalej. Nehovoriac o tom, ze vydrzi okolo 80h. Samozrejme treba brat do uvahy krivku svietivost, ale vzdy, tak po 30h ho dobijem (mam kupene uz asi 6 rokov neznicitelne Energizery). Obrovska vyhoda, ze vas nenechaju v stichu, vzdy dojdes domov, a navyse ho doma pouzivam ako beznu baterku.
Stalo vtedy asi 1200,- Kc
Neviem, ci sa este ponuka, ale mozem len doporucit.
Ak bude zaujem urobim nejake foto, v uplnej tme len s tym svetlom.
Ak budem mat cas. 8)


www.strihvidea.szm.sk
11.02.2007 - 20:43:03
00
keyboard_arrow_up