Zdravim,
chcel by som sa opytat, ci ma niekto podobnu skusenost. Vlastnim vidlu RS Reba SL (2010 model), boli v nej menene puzdra a pravdepodobne aj O-kruzky. v servise u dodavatela a po tejto vymene ma vidla taky menej citlivy chod a ked dlhsie stoji,tak to prvotne popruzenie treba kusok pretlacit. Mate skusenost niekto, ci sa to rozbeha/zabeha po nejakom case (cca. akom?) alebo je to nejak nekvalitne vymenene? Ake mate skusenosti po vymene klznych puzdier za nove?

dikes.
15.02.2011 - 12:22:24
00
moze to byt aj vymenou, aj zlym nastavenim tlakov v komorach..alebo slabym namazanim, alebo chybajucim olejom na pieste....ale este som nepocul od nikoho o vymene puzdier, len gufier a tie tiez vydrzia dlhoooo...
15.02.2011 - 14:04:35
00
A preco si po sezone menil puzdra? Kvoli vaklu ?
15.02.2011 - 14:08:48
00
Kedze su vymenene puzdra + tesnenia tak sa vydlica sprava ako nova. Tz treba ju zabehnut a ta citlivost by sa mala zlepsit. Samozrejme rataj s tym, ze teraz v zime ten chod bude vzdy tuhsi. Ak sa to casom nezlepsi treba hladat problem inde.
15.02.2011 - 14:17:21
00
- ano, klzne puzdra boli menene koli vaklu..

- je mi jasne,ze vidla v zime chodi pri minusovych teplotach inak (tuhsie), tlaky som skusal a dokonca som nafukal aj menej ako som mal povodne, ked som kupil bike, bol novy, vidla bola tiez nova a tym padom nezabehana aj po kupe, len ked som kupil bike, tak ta vidlica chodila hladsie a jemnejsie ako chodi po spominanej vymene v exime :-/ v ramci zaruky.

boli menene O-kruzky a aj tie vnutorne klzne puzdra..tak snad olej tam je v takom mnozstve ako ma byt.. uvidime ake to bude po 200-250km, ci sa to zlepsi..alebo to zabalit a poslat nech to spravi/poskladaju poriadne :-/
15.02.2011 - 14:31:54
00
eximo :tmi:
15.02.2011 - 14:48:32
00
tak tak, presne takuto pripomienku som cakal ked to spomeniem :) :( ...kedze to bolo v ramci zaruky inde som to poslat nevedel :( :(
15.02.2011 - 14:53:33
00
Hm, s tym Rockshoxom je to asi naozaj loteria. Moj Lyrik ma po sezone slusny vakel a tom som az tak velmi nejazdil. Vymena puzdier v Exime (pretoze snad v celej BA nemaju pripravok na 35mm nohy) by vysla na 120eur! Problem ale moze byt aj v spodnych nohach, co vymena puzdier nevyriesi. Chalan, od ktoreho som kupil Lyrika, si kupil Totem a ten ma tiez vakel (by default).
15.02.2011 - 14:57:16
00
no ale ta vidla chodila v pohode, ked som kupil bike,novy v obchode,tak bolo vsetko ok, chodila hladko, ziaden problem, potom chytila tiez mensi vakel..tak mi to vymenili (puzdra, tesnenia) a ked mi prisla vidlica domov,tak uz chodi o nieco tahsie...tak neviem,ci je to len fakt o zabehnuti alebo to je odflaknute a nezabeha sa to nikdy,len ked sa to opotrebuje opat :(
15.02.2011 - 15:03:03
00
Klzne puzdra sa musia trochu zabehnut. Daj tomu 2-3h vyjazd v terene a uvidis. A ak sa ti potom nevrati vakel, tak si stastny biker :) ;) .
15.02.2011 - 15:07:53
00
uvidime no, ked to po 300km pojde stale tak isto..tak to asi poslem 3x, a bud novy kus alebo neviem :D
15.02.2011 - 15:10:44
00
No zrejme je to len fušersky spravné. Keď robia vidlicu s vaklom (a to aj v Slovkolexe) tak to potom spravia ozaj bez vaklu ale s vysokým odporom. Dá sa s tým pohrať a ak by sa to nezabehlo, vedel by som Ti možno pomôcť. Potrebujem však ešte kúsok času. ;) :)
15.02.2011 - 17:09:26
00
no keby som vedel, ze reklamacia vaklu (mierneho) mi prinesie vidlicu s menej citlivym chodom,tak by som to tam ani neposielal :( je to este v zaruke, tak ked to nezabeham,tak to mozno poslem tam opat nech to poskladaju tak ako sa ma..nova vidlica na novom bajku ma tiez nove puzdra a chodilo to hladko :(
15.02.2011 - 17:54:18
00
Klzne puzdra sa musia trochu zabehnut. Daj tomu 2-3h vyjazd v terene ...

jaj palo, 2-3 hodiny je strááááášne málo... ja som svoju 36ku po výmene puzdier zabiehal asi 3/4 roka :tmi:

no a k tvojej vidlici asi len toľko, že je to neštandard poskladaný najmenej z dvoch vidlíc, zrejme aj rôznych ročníkov, takže by som nezovšeobecňoval...

ale samozrejme je to dnes všetko shit, aby sa to najneskôr po uplynutí záruky pokazilo :sweat:
15.02.2011 - 20:32:21
00
Je možné že ti chceli v Eximo ulahodiť a urobili ti vidlicu bez akéhokoľvek vaklu, hlavne ak si im tam poslal vidlu na ktorej v podstate ani vakel nebol ... ťažko takto posúdiť.
No je dosť pravdepodobné že ti ani púzdra nemenili, len tie pôvodné poriadne "usadili".
Vnútorná diera na vonkajších nohách je totiž robená tak že sa smerom dolu zužuje a tak takzvaná vôľa alebo vakel niekedy vznikne aj tým, že sa púzdro trochu posunie smerom hore kde je väčší priemer a roztiahne sa. Púzdro je delené, takže sa jeho priemer prispôsobí v rozmedzí pár desatín milimetra. Preto niekedy stačí pri zistení vaklu púzdro len mierne doklepnúť o kúsok nižšie vo vonkajších nohách a je zas všetko OK ...avšak, ak ho natlčieš moc hlboko, bude vnútorné nohy moc držať a tak bude vidla chodiť ťažšie ..ale to by sa tiež malo postupne upraviť.
Skús napríklad pred jazdou vidlicu otočiť na minútku "hore nohami" aby mazací olej pretiekol cez púzdra až ku tesniacim guferám, všetko sa tým premaže a malo by to chodiť hladšie. Toto sa mi osvedčilo v prípade, že bike dlhšie stojí a nejazdím.
No a tiež je dobré si občas prekontrolovať či máš olej na vzduchovom pieste. Pokiaľ tam totiž nie je, vidlica stráca citlivosť a chodí dosť ztuha.
16.02.2011 - 09:50:00
00
keyboard_arrow_up