Vie mi prosim niekto poradit, kde najdem uzitocne odkazy ohladom vyberu predstavcu?
Jazdim XC a neviem, ci mam dobry prestavec, niekedy ma boli chrbat.
Celkova dlzka moze byt tak 13cm.

Diki moc za kazdy nazor.
11.02.2007 - 21:02:01
00
Tak neviem ako si myslel tych 13cm. Predstavce sa vacsinou meraju od osi po os. Ak by si mal tych 13cm takto tak to by uz bolo dost vela ale ak si vysoky a mas aj vacsi ram tak to nevadi. Existuju aj vseliake pomocky, napr chrbtica by od vodorovnej roviny mala zvierat cca 45° uhol atd. Skus sem dat aj fotku celeho bajku a napis aky si vysoky. Mne dost pomohlo ked som si dal o 0,5cm kratsi predstavec a posunul ho o 3cm vyssie.
12.02.2007 - 08:18:38
00
Tak neviem ako si myslel tych 13cm. Predstavce sa vacsinou meraju od osi po os. Ak by si mal tych 13cm takto tak to by uz bolo dost vela ale ak si vysoky a mas aj vacsi ram tak to nevadi. Existuju aj vseliake pomocky, napr chrbtica by od vodorovnej roviny mala zvierat cca 45° uhol atd. Skus sem dat aj fotku celeho bajku a napis aky si vysoky. Mne dost pomohlo ked som si dal o 0,5cm kratsi predstavec a posunul ho o 3cm vyssie.

Caves, posli mi na SZ telefonne cislo a ja ti brnknem, som tiez zo ziliny.
Nie je problem dobehnut k tebe a kuknes. Kupim ti www.strihvidea.szm.sk
Od osi po os je to 11cm.
12.02.2007 - 09:07:43
00
Mne dost pomohlo ked som si dal o 0,5cm kratsi predstavec a posunul ho o 3cm vyssie.


Neviem si predstaviť ako je možné na ahead systéme dát o 3cm vyšie predstavec.Napadá ma riešenie nadvariť krk to si snaď neurobil alebo si tam dal takovú " páčivú redukciu".Alebo maš zavitoví krk na tom bycikli.Skus mi to vysvetliť :roll: :roll:
12.02.2007 - 09:33:47
00
mozno len otocil predstavec z "negativnej" polohy do "pozitivnej"...najjednoduchsie ako zdvihnut predstavec o 3cm :wink: ...pripadne niekto si nechava podlozky aj nad predstavcom...tak ich prehodil pod neho
12.02.2007 - 09:36:54
00
Mne dost pomohlo ked som si dal o 0,5cm kratsi predstavec a posunul ho o 3cm vyssie.


Neviem si predstaviť ako je možné na ahead systéme dát o 3cm vyšie predstavec.Napadá ma riešenie nadvariť krk to si snaď neurobil alebo si tam dal takovú " páčivú redukciu".Alebo maš zavitoví krk na tom bycikli.Skus mi to vysvetliť :roll: :roll:


Mozno ze takto:
http://www.hej.sk/sport-outdoor/obchod/18834/ritchey/ritchey-pro-adjustable/
http://www.hej.sk/sport-outdoor/shop/3554/predstavce/

V tejto dobe je vela moznosti, prave preto sa na to pytam.
Ale neviem, ked zdvihnem napr. predstavec, ci je ta funkcia taka ista, ako ked mam na vidle nastavovatelny zdvih. Preto by som potreboval niekoho, kto to ma vyskusane, aby som nevysolil 2 litre za prestavec a bude to o nicom..... :shock:
12.02.2007 - 10:14:10
00
akoze nic v zlom, ale kupovat taketo veci z hej.sk, tak to je trosku prehnane...chod radsej do nejakeho bikeshopu u Vas v meste a daj zarobit obchodnikovi ktory sa tomu aspon trosku rozumie...btw...dat 1800 za taky predstavec je sialenstvo!!! ista nemenovana znacka :) ponuka ten isty vyrobok len s inym logom za tretinovu cenu...
12.02.2007 - 10:26:29
00
inak este nieco...to by si ozaj na taky bike dal taky predstavec :?: :wink:
12.02.2007 - 10:27:25
00
inak este nieco...to by si ozaj na taky bike dal taky predstavec :?: :wink:

Nieeee.
To by som urcite nekupoval cez net, ani nie za taku cenu.
To bol len priklad. Neviem, kde by som zatial mal cerpat info, ohladom vahy a typov. Hej ma napadol ako prvy....
Urcite veci sa tam daju kupit, ale na nieco su strasne drahy.
Napriklad MiniDV paska do kamery stoji bezne 100,- a na hej ju maju
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/5786/panasonic/panasonic-ay-dvm60ge/
" ista nemenovana znacka" Hod mi to do SS.
Diki moc.
12.02.2007 - 10:46:22
00
Nikto tu stavitelní predstavec nespomínal.Tady na tomto fóre sú ludia čo nerieša posed na MTB stavitelním predstavcom. Aspoň dúfam-toto riešenie je na jazdu po hrádzi. 8)
12.02.2007 - 11:59:05
00
Nikto tu stavitelní predstavec nespomínal.Tady na tomto fóre sú ludia čo nerieša posed na MTB stavitelním predstavcom. Aspoň dúfam-toto riešenie je na jazdu po hrádzi. 8)

Jazdil som s nastavitelnym predstavcom jednu sezonu, daval som mu nazrat (100kg + lahke enduro) a vydrzal to.

Mna tiez boli chrbat a nepomohol mi v tom ziadny predstavec. Skor mi pomohlo ze som zacal posilovat chrbtove svaly.
12.02.2007 - 12:18:23
00
Nikto tu stavitelní predstavec nespomínal.Tady na tomto fóre sú ludia čo nerieša posed na MTB stavitelním predstavcom. Aspoň dúfam-toto riešenie je na jazdu po hrádzi. 8)

Jazdil som s nastavitelnym predstavcom jednu sezonu, daval som mu nazrat (100kg + lahke enduro) a vydrzal to.

Mna tiez boli chrbat a nepomohol mi v tom ziadny predstavec. Skor mi pomohlo ze som zacal posilovat chrbtove svaly.

Ja nastavitelny nepotrebujem, ani som to hore nikde neuvadzal.
Reagoval som len na mareka69, kt. pisal ze sa neda zdvihnut predstavec na AHEAD zlozeni.
Ja riesim otazku, aky dlhy ma byt predstavec, a kto to ma vyskusane.
Aj kratky aj dlhy a v com zaznamenal rozdiely.
Nist viac.
12.02.2007 - 12:51:31
00
Neviem si predstaviť ako je možné na ahead systéme dát o 3cm vyšie predstavec.Napadá ma riešenie nadvariť krk to si snaď neurobil alebo si tam dal takovú " páčivú redukciu".Alebo maš zavitoví krk na tom bycikli.Skus mi to vysvetliť :roll: :roll:

Este sa da kupit nova vidla :)
12.02.2007 - 15:13:57
00
Neviem si predstaviť ako je možné na ahead systéme dát o 3cm vyšie predstavec.Napadá ma riešenie nadvariť krk to si snaď neurobil alebo si tam dal takovú " páčivú redukciu".Alebo maš zavitoví krk na tom bycikli.Skus mi to vysvetliť :roll: :roll:

Este sa da kupit nova vidla :)


Také riešenie-ale trošičku drahšie :wink:
12.02.2007 - 15:25:38
00
tiez by som poprosil nazor na otocenie predstavca... menim vidlu tak rozmyslam ci to nevyskusam. co to spravi s posedom? predpokladam ze budem viacej natiahnuty, cize sa bude lepsie slapat do kopca, ale co potom zjazdy?
dik.
13.02.2007 - 22:05:34
00
keyboard_arrow_up