Jezus... vymena brzdovky raz rocne sa uvadza pre auta, pretoze DOTka (okrem 5.0) ma tendenciu tahat vlhkost zo vzduchu a znizovat bod varu... lenze bod varu v aute byva hadam cez 250 stupnov a brzdy v aute je dost kriticka vec ... na bajku toto nehrozi, ani keby si brzdu machal vo vode kazdy tyzden.Z mojho pohladu v bajkovej hydre je dobre vymenit kvapalinu tak po 5 tisic km a roku .. plus-minus autobus vratane kompletneho cistenia, kvoli usadeninam, ci tesneniam z novoty, pretoze potom to ma niekedy tendenciu robit to co epo-vi a mne. A potom uz kludne 10 rokov tam moze byt, pokial sa nic nekazi neni dovod.
02.03.2011 - 19:37:05
00
Lubo, vsak prave preto, ze brzdovka pohlcuje vlhkost som pisal, ze ak by tie moje 6 rocne brzdy boli jazdene na DH, tak bod varu je uz asi nizsi, ale ze pri normalnom pouzivani sa to spozorovat neda. ;) A co sa tyka teplot - myslim, ze na bajku sa dosahuju pri niektorych zjazdoch viac nes slusne teploty. Mne sa sice brzdovku nikdy uvarit nepodarilo, ale nie raz tu na fore ludia spominali, ze im padla paka na rajdy pri prehriati brzdy, takze pravdepodobne im sa to podarilo. :) Takze by som netvrdil, ze pre brzdy na bajkoch nie je bod varu dolezity faktor. A menit kvapalinu len tak po roku z nudy je uplne zbytocne ak s brzdou nie su ziadne problemy...
02.03.2011 - 20:09:26
00
keyboard_arrow_up