Asi by sa viaceri mohli hanbit. Takze je nacase nieco pre to spravit, aby sa ten stav zmenil. ;) A tie rakuske kopce sa nerataju, to uz nie su Karpaty...
16.03.2011 - 10:06:08
00
Mi hovor. Som zistil, že na trati malého Vlka poznám každý kameň, ale inak moje znalosti z Karpát skončili :/
16.03.2011 - 10:29:32
00
Ja zas poriadne nepoznam trat toho maleho stenata co spominas (teda ak myslis Greenbike maraton), aj ked som po nej raz siel ako riadny startujuci. Urcite by som sa zamotal niekde pri Malom Slavine abo pri BK abo pri Kamziku v tej spleti cesticiek a nevedel by som kadial dalej. Asi je nacase, aby som si to presiel znovu... A ked sme pri tych vlkoch - pre mna bol "da best" povodny Karpatsky vlk, na tuto akciu a trasu sa vobec nic nechyta. Ach ta nostalgia. :)
16.03.2011 - 10:44:11
00
Oka, voľačo natrénujem a potom by si ma mohol povodiť po Karpatoch :D
16.03.2011 - 10:50:32
00
A ked sme pri tych vlkoch - pre mna bol "da best" povodny Karpatsky vlk, na tuto akciu a trasu sa vobec nic nechyta. Ach ta nostalgia. :)

Už som čakal, že "da best" bol vlk v gaťoch. :lol:
16.03.2011 - 12:16:36
00
normalne nechapem na kolkych vrcholoch som este nikdy nebol ... bolo by nacase to napravit
hanba mi tak bol som len na vapenej a tych rakuskych kopcoch :P
Treba mať asi túžbu ísť niekam, kde človek ešte nebol, nie je to ďaleko a je to ľahko dostupné. Spoznávať čo je v okolí. A tak prispôsobovať svoje výjazdy. Z môjho pohľadu obyčajného cyklistu by som povedal, že z Ba je z hľadiska normálneho ľahšieho, aj keď možno časovo dlhšieho výjazdu dobre dostupné všetko po povedzme ohraničenie Kuchyňa-Čermák-Zochova chata. Veď také trasy asi každý pozná. Keď sa to spojí aj s asfaltovým presunom (stačí len v jedno smere) tak je to aj časovo prijateľné oproti celolesnej variante. Jasné, že každý má to merítko iné, nie je problém ísť po Bukovú a späť, ale keď to beriem z pohľadu mojej cykloturistickej výkonnosti, tak to stačí :)
Napríklad ani neviem kedy naposledy som ja jazdil na červenej Spariská-Kamzík, možno rok a pol dozadu :)

...a co je najdolezitejsie, na vsetky 11+2 sa da vyjst na bajku :P .. aby to teda nevyzeralo, ze riesime nejake strasne horolezecke tury :lol: .. zatial som na 8ich bol s bajkom. Eee, teda Vysoka ma nenapada, ako sa da s bajkom vyslapat :^)

Dnes ma napadlo niečo k téme. Pri nedávnom pochode na Veterlín som konečne prešiel aspoň časťou jednej starej lesnej cesty, ktorá ide od asfaltky na hrebeň Veterlín-Čelo. Neviem v akom je stave po celej svojej dĺžke, asi sú tam konáre, kamene, ale bolo by zaujímavé, keby bola zjazdná :)

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 247.62 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2011 - 15:37:21
00
vidím že na leto treba pojazdiť niečo :P inak keď nie asfalty tak vlak do Trnavy alebo Malaciek to istí..
16.03.2011 - 18:07:54
00
wukie: sli sme s romanom tusim tento rok v januari tade, resp. kusok po nej odspodu a bol to samy konar krizom :( ... inak celkom pouzitelna zvaznica, hore uz asi zarastena, bo som ju nevidel z hrebena. Ak by zvaznica bola zjazdna, tak by sa tieto 2 vrcholy dali dosiahnut bajkom, resp. Veterlin by asi zvladol len kesalp, Celo by sa mozno dalo :?: a Vysoku da jedine tmax :lol:

craobs: asi skor ta Trnava, ten motoracik co chodieval do Plaveckeho :worried: by sa hodil asi najsamviac.
16.03.2011 - 18:48:18
00
Takže tú cestu stačí len odhádzať od bordelu a bude to :)
Ono je to tam prírodná rezervácia, čiže ani pohyb turistov tam nie je oficiálne mimo značiek povolený a keby sa tam začali trepať ešte aj cyklisti...
Zdieľam tvoje nadšenie lto na cyklistiku po najvyšších MK kopcoch :) Neviem si ale predstaviť ako by sa dala vyšlapať Vysoká. Či od Kuchyne, či od Hubalovej, všetko kamenisté a strmé :D

S tým vlakom: z Malaciek je to fajn. Minulý rok som si dal dva také okruhy a bolo to úplne o niečom inom-v dobrom slova zmysle, akoby som sa priamo z domu trepal niekde do Lošonca a na Jahodník a potom späť. Asi by som dušu vyplul :) Keď budú prijateľné podmienky, tak za pár týždňov by som si to možno zopakoval.
16.03.2011 - 19:07:07
00
Motoráčik bol super ... :worried:
16.03.2011 - 19:08:53
00
wukie: vidis, ja som ani nevsimol, ze je rezerviac na celych Zubach :D .. no Vysoka sa neda :( .. zozjazdovat je to narocne. Ale kesalp by to vedel podla mna vyskakat :lol:
16.03.2011 - 19:24:36
00
Tie fotky s inverziou boli paradne, pridam aj ja jednu...
Kto uhadne kde to je? :)

Prílohy:

P1000121a.jpg
P1000121a.jpg 224.86 KiB thumb_up0thumb_down

16.03.2011 - 23:32:12
00
Geldek ? :lol:
17.03.2011 - 00:06:32
00
Moje oblubene .... Zaruby.
17.03.2011 - 00:11:16
00
Foto je zo Zárub alebo Veterlingu s pohľadom na Lošonec, Majdán a Orešany - v hmle.
17.03.2011 - 07:54:38
00
keyboard_arrow_up