Ahoj,

rad by som poprosil o radu ktory bike z tychto dvoch: mendota (fitness) alebo utopia (cross) by ste preferovali keby ste jazdili prevazne po asfaltovych cyklotrasach ktore pripadne prechadzaju do polnej cesty. Popripade aku alternativu k tymto dvom bikes by ste odporucili.

Linky na tieto dva bicykle je mozne najst napriklad tu, pricom tie ceny nie su uz aktualne

http://www.bradsky.cz/gary-fisher-mendota-2009-p-2380.html

http://www.evanscycles.com/products/gary-fisher/utopia-2009-hybrid-bike-ec017194

Dakujem pekne za kazdy nazor a radu
Mario
16.03.2011 - 21:39:50
00
No, dúfam že tie ceny naozaj nie sú aktuálne, lebo teda ak niekto naozaj pýtal 24.000 českých korún (cca 1.000 Euro) za obyčajný krosový bicykel s mechanickými diskovými brzdami, tak už potom neviem...

Oba majú rovnaké rámy a z hľadiska tohto zamerania bicyklov porovnateľnú výbavu. Hlavný rozdiel je vo vidlici a tam Ti ťažko poradiť - buď chceš pevnú alebo odpruženú. Ja mám na svojom krose odpruženú, ale podľa mňa na kros po asfalte určite stačí aj pevná, najmä ak je karbónová...

Priamo o tomto som neuveriteľne dostal konzultáciu od samotného Gary Fishera! Na výstave Bike Brno som sa na stánku Treku (čo je aj Gary Fisher) pýtal maníka, čo si myslí o karbónovej vidle na bicykli na jazdenie aj v zime a práve vtedy sa prišiel na stánok pozrieť aj Gary Fisher, tak som sa spýtal priamo jeho :-) Pokrútil nosom, pokrčil plecami, že ten karbón nie je na zimu úplne najvhodnejší, lebo s klesajúcou teplotou je krehkejší...

Je tam aj rozdiel v sedlovke, ale či na asfalte pocítiš nejaký zásadný rozdiel medti zliatinou a karbónom, tak to si veru nemyslím (aj keď priznávam, že som karbónovú sedlovku nemal možnosť vyskúšať). Ale zase na rozbitom asfalte či na poľnej ceste ten rozdiel asi nejaký bude ...

A máš možnosť, sadni na obidva, pojazdi a uvidíš :-)

Ale ani nápad kupovať krosový bicykel za 1000 Eur a už dupľom nie v takej zúfalej výbave. Poriadny kros kúpiš za polovicu tej ceny.


Naposledy upravil Jaroh dňa 16.03.2011 - 22:58:13, celkovo upravené 2 krát.

16.03.2011 - 22:48:17
00
aktualne ceny su asi 16700czk za mendotu a 14000 za cross utopia...
16.03.2011 - 22:54:25
00
Podľa mňa sú to stále premrštené ceny... za tých 580 EUR (za Utopia) dostaneš porovnateľne až lepšie vybavené tohtoročné modely...

EDIT: Opravujem sa, po porovnaní aktuálnych cien krosov ich nepovažujem až za také premrštené. Sorry :-)


Naposledy upravil Jaroh dňa 17.03.2011 - 08:50:01, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2011 - 06:51:06
00
nejake odporucanie? rad si necham poradit
17.03.2011 - 08:25:14
00
Poradiť neporadím, lebo si myslím, že jediný vhodný spôsob je ísť do obchodov, pozrieť čo fyzicky v Tvojej veľkosti majú, vyskúšať a až potom sa rozhodnúť. Zbytočne Ti budem oslavovať bicykle, na ktorých jazdím (Trek 7300 FX a Cube LTD Pro), ak si na ne nemôžeš sadnúť a vyskúšať... A keď budeš mať takto vybraté, tak ich sem hoď...

A aj tak sa nespoliehaj veľmi na rady z webu a daj na subjektívny pocit a dojem. Ak sa Ti páčia tie GF, čo si sem dal a máš možnosť si ich vyskúšať a "sadnú" Ti, tak kašli na moje rady a kupuj, zase v kategórii krosov za také peniaze nekúpiš vyslovene zlý bicykel, v takých cenách sú už iba dobré a lepšie :-) Inak, pozerám aktuálne ceny krosových bicyklov a mám taký dojem, že nejako podraželi... možno tie ceny tých GF 09 nie sú až tak nevýhodné...
17.03.2011 - 08:48:50
00
dakujem pekne, praveze tie GF maju v kamennom obchode v dome susedov priatelky, takze verim ze ked ju vezmem so sebou budem mat este i osobny pristup. Uvidime ako mi sadnu, verim ze mi daju pred domom i vyskusat
17.03.2011 - 08:55:46
00
keyboard_arrow_up