No super,takze existujuci chodnik na mape :y: len ku koncu sa podla mapy staca dole a v reali kopiruje dalej kopce az sa zrazu niekde pod vrchom Popracov straca.
vecerny edit :) CHODNICEK PREREZANY,jupiiii zajtra riding :rock:
02.04.2011 - 14:33:51
00
no tak som začal jarný priezkum Kozích chrbtov. Tu sú správy z terénu za posledný týždeň a pol.
- Zámčisko od obaľovačky aj od Kvetnice prejazdné bez problémov.
- Skúsil som dostať sa na hrebeň nad Kvetnicou k tomu krásnemu singlu ponad Hornád. Šiel som po žltej priamo z Kvetnice okolo bývelého sanatória. Žiadna sláva. Do polovice ešte ako tak zjazdné, ale potom treba tlačiť semtam cez konáre. Ale na druhú stranu to je už ok. Celý singel v pohodičke prejazdný. Technika jazdy po zime ešte nebola tiptop, tak len opatrne som to prešiel.
-z Teplice dolinkou popod stožiare na druhú stranu k rozvodni vysokého napatia celé prejazdné a v relatívne dobrom stave.
-zo sedla Vysová ten obchvat ponad muničáky je prejazdný. Blata výnimočne málo. Boli sme tam minulú nedeľu po víchrici. Zopár stromov bolo padnutých cez cestu, ale dalo sa to obísť a vzhľadom na to, že sa tá cesta používa, myslím, že to už bude prepílené.
-hrebeň baby od malého Smolníka celý v pohodičke. Paráda.
No a dnes som si fukol PP - popod horu - Vysová - Kubachy - Vikartovce - sedlo Tabličky - Lopušná - stožiare - single ponad brizolitový kamenolom - PP. Všetko ok. Aj ten strmák pod sedlom som vyšlapal. Ale úsek z Tabličiek do Lopušnej len pre milovníkov ťažiarskeho bahna. ***** celá cesta odvrchu až nadol. Zasvinený som prišiel riadne. Ale inak spokojnosť. Krčma v Lopušnej (hotel) je už otvorená. Majú síce len flaškové ale na slniečku sa to dalo preglgnúť dokonca s chuťou. Tak Vám prajem peknú jarnú bajkovačku. ;)
17.04.2011 - 18:14:04
00
No my sme sa dnes s Lulou pekne vytraplili PP-Vapenica-Modra na hreben-spad dole na Vikartovce-nazad vytlak na Hreben-Kozi kamen-sedlo Tablicky a dalej po zelenej-Lopusna-PP.
Preco ten spad do Vikartoviec?Odbocka do prava na hrebeni pred Kozim kamenom je tak zarasteny,ze ani znacky tam nikde nieje,tak sme to v nadeji ze snad sa znacka objavi spadli prudkou zvaznicou az ku Vikartovciam.Nazad sme sa pustili druhou zvaznicou,ze to vyslapeme a napojime sa rovno na zelenu-omyl...zvaznica koncila samozrejme poriadnym vyslapom na divoko na hreben... :whew: Foto dam neskor ;) Inak ma to nadherne useky,hreben je paradny,ale cele by to chcelo prerezat.
17.04.2011 - 19:08:10
00
dobrá morda. :lol: Ja som bol na Tabličkách o cca 13:30 a počul som nejaké hlasy od Kozieho kameňa. Možno ste to boli vy. A dolinka pod Tabličkami do Lopušnej tiež paráda čo? :devil: Som len štrikoval po krajoch a každú chvíľu som prechádzal z jednej strany na druhú. Veď ste možno aj moju stopu videli.
17.04.2011 - 20:11:24
00
Asi tazko sme to boli my,na Kozom kameni sme boli tak o stvrtej-pol piatej :D No veru od Tabliciek do Lopusnej sa muselo vsetkym lesakom cikutat co som im vsetko ustedril a nielen tam...ale nakoniec sa dalo po krajoch ako pises,vcelku bez problemov.
17.04.2011 - 20:24:07
00
Tak slubene fotos...

lakavy zaciatok modrej od Vapenice...
lh6.googleusercontent.com
...
lh3.googleusercontent.com
miestami vytlak a uz sme na hrebeni...
lh4.googleusercontent.com
hore polom,ale naherne vyhlady...juzna strana
lh6.googleusercontent.com
lh6.googleusercontent.com
...hrob neznamej bikerky...
lh6.googleusercontent.com
nebyt tych povalanych stromov,tak nadherna singlovita cast
lh3.googleusercontent.com
...
lh6.googleusercontent.com
a tuto sme z toho raja vysli,respektive tu sa nam niekde modra stratila...
lh6.googleusercontent.com
...
lh5.googleusercontent.com
padaaaak az do Vikartoviec
lh4.googleusercontent.com
...
lh3.googleusercontent.com
...
lh5.googleusercontent.com
...
lh5.googleusercontent.com
a tu uz sme to zase vyslapali-vytlacici nazad na hreben,kde sme nasli zase stratenu modru
lh6.googleusercontent.com
samospust na Kozom kameni :)
lh5.googleusercontent.com
este pohlad cez plece na singel z Kozieho...
lh6.googleusercontent.com
a spat v realite od sedla Tablicky do Lopusky
lh3.googleusercontent.com
a vsetky
18.04.2011 - 22:10:49
00
hezkyyyyy.... :-)
18.04.2011 - 22:17:52
00
My keď sme to zkúmali minulý rok, tak tiež sme stratili značku, ale odbočili sme niekde v miestach modrej šipky, a tak sme nakoniec na Kozí kameň dorazili. A ten oranžový úsek lesáckej cesty býval kedysi lesný krásne jazditeľný chodníček stratený hlboko hovadsky hlboko v horách. A keď už sme pritom, tak tie zábery z vrcholu sú hrozné. Na zaplakanie. Keď si predstavím, že tam bol takmer prales a teraz cez vrchol ide zvážnica. Brekeke aj s lesákmi. Bodaj by im kuna vajcia vypila.

PS: Ale pekne ste si dali do tela. Šulo ty musíš byť riadne namakaný. Tlačiť také dve AM kravy hore brehom. hmmm. Či to si len pózoval? :lol:

Prílohy:

IMG_7656-1.JPG
IMG_7656-1.JPG 135.55 KiB thumb_up0thumb_down

18.04.2011 - 23:15:57
00
nj toto sa deje vsade na Slovensku,narodny park ci chko,je to jedno...z peknych chodnickov rozdrbane zvaznice...a este to tak dlho bude,to nezastavi nik,je to v tych sprostych hlavach bezohladnych lesakov.Ja s tym nemam chut,cas ani silu bojovat-odfajcit sa odtial niekde kde si to viac vazia... :@ inak som pixoval celu cestu,si Lula vypocula...
Inak ta modra ide este trochu dalej okolo toho kopca,ale da sa to prejst aj ako ste sli vy-na hreben a napojit sa.
btw.oba biky som skoro cely cas tlacil,teda aspon tie nahorsie stojky...chvilkami uz na dno,ale este bola nejaka rezerva ;)
18.04.2011 - 23:29:45
00
Peto 14% UP sa da slapat :lol: asi vas musim namotat a pozvat konecne k nam, aby ste zazili normalny ride ;)
19.04.2011 - 07:34:32
00
Ved ja sa snazim poslapat pokial ide,ale vysvetli to Lule :lol: Budeme moc radi ked nas prizvete okostovat nejake vase fajne tereniky ;)
19.04.2011 - 16:23:47
00
Zajtra alebo v nedelu by ste mi mohli niekto nejakú tú trasu ukázať :-)
22.04.2011 - 07:20:27
00
Cauko root,my sme tento vikend out v TN...snad sa ta ujme Piso?
22.04.2011 - 09:10:06
00
oki, škoda :) Uvidíme :)
22.04.2011 - 20:56:13
00
Ujo Piso robí celé sviatky rodiča. Takže maximálne zajtra s mladým do Lopušnej na zmrzku a pifko. 8)
23.04.2011 - 22:09:06
00
keyboard_arrow_up