Nazdar BIKERI A BIKERKY,

Chcel by som sa spýtať či náhodou nemá niekto z vás skúsenosti s tejpovacimi páskami od KT TAPE myslím tieto: http://www.top-trend.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=392
Zaujímajú ma odpovede týkajúce sa spevnenia kolien ,účinnosti pások pri bolesti kolien(úpony) , a trvácnosť pásky počas preteku a po (vydržia celé preteky či sa odlepia počas?).
Zaujímajú ma tie veci pretože sa chystám do toho investovať no nechcem zle investovať .

Vopred ďakujem za odpovede.
25.04.2011 - 21:03:47
00
je to v pohode.....
1. tzn drži to, netreba sa obávať (napr. 5 x som sa s tým osprchoval a bolo to v pohode)
(odporúčam pred aplikáciou ohotiť príslušnú partiu, ak nie si domáci masochista)
2. amaterske "nasadzovanie" by som veľmi neodporúčal
(okrem toho, že to treba vedieť je nutná aj znalosť "anatómie")
(aj keď inštruktážne videa majú pekné) :-)

3. je to dobré,funkčné, pomáha, ALE zasa "zázraky na počkanie" od toho neočakávaj,
kineziologický tejping nelieči, pomáha pri športovaní zafixovaním postihnutých, alebo
zranených svalov a kĺbov k dosiahnutiu lepšieho výkonu

4. sú aj iné značky ako KT, tiež dobré
26.04.2011 - 09:48:25
00
Diky moc za odpoveď LL,
trochu si mi objasnil čo od toho môžem čakať. :) Ja to potrebujem hlavne na preteky keďže niekedy mám problémy s úponmi .S nasadzovaním nebude problém nasadí mi to trénerka ,len neviem či tie tejpovacie pásky riešia aj bolesť a do akej mieri?(myslím či sa fixaciou zmierni) Spomínal si aj iné značky ja viem len o tejto na našom trhu. Bol by som veľmi rád keby si sa vyjadril aj o iných ak máš nejaké skúsenosti?
Nevedel by si poradiť kde v KE by som KT TAPE mohol zohnať?
Za odpoveď ti vopred ďakujem .No potešilo by ma aj viac názorov od iných bikerov. ;)
26.04.2011 - 13:09:46
00
"amaterske nasadzovanie = nelapenie" som myslel TAK:
že, ak trenerka nebola na kurze KINEZIO tejpovania,
tak sa jej asi len velmi tažko....
alebo len náhodou podari "nainštalovat" tejping správne TAK, aby plnil všetky funkcie ktoré má
a ty si potom nebol z toho sklamaný
správnym "nalepením" tejpu dochádza k zmierneniu bolesti aj k fixácii klbu alebo svalu
(ale pozor, NIE úplnej - to je práve jeho funkcia)
neviem o predaji KT tejpu v KE, u nas používame iné značky - nepredsekané, strihaju sa na potrebnú presnú dlžku podla použitia
žiadne podstatné rozdiely v nich, subjektívne, nie su
existuje aj športový tejping - nekineziologický, ale to je niečo iné a použivaju sa aj iné pásky
(napriklad futbalisti - členok, koleno, hokejisti - členok, koleno, zápastie, volejbal - prsty, hadzaná ap)
26.04.2011 - 14:03:30
00
Dik za odpoveď,
no nejde mi do hlavi jak si to potom mám nalepiť aby bolo všetko OK,bo na kurz tejpovania sa s trénerkou nechystám . Vedel by to nalepiť poriadne športový masér alebo ortopéd?
Prípadne ako to robíš ty ?Bol si na tom tejpovacom kurze ,alebo to capneš na nohu ako sa podarí?
S kus hodiť dajaký link na iné kineziologické tejpovacie pásky? ;)
Za odpoveď vopred ďakujem. :)
26.04.2011 - 14:29:37
00
sam si to pravdepodobne "nanalepiš" a bez kurzu tejpovania to asi tiež nepojde
= najdi si vo svojom okoli nejake rehabilitačne zariadenie, kde je zaškolený fyzioterapeut,
najlepšie taký, ktorý robí športovcov a nechaj si to ODBORNE spraviť
mne to robí moja fyzioterapeutka, ktorá bola na kurze tejpovania
a ked trošku pogooogliš najdeš aj pásky... nechcem tu nikomu robit reklamu
cena je v podstate skoro rovnaká okolo 11- 12 €-vri za 5 cm x 5 m
26.04.2011 - 14:51:30
00
Diky moc, bez toho fyzioterapeuta to asi nepôjde , uvidím čo sa dá robiť a možno mi to tuto sezónu ani nebude extra treba.
Ešte raz diky ,keďže len ty si sa k tomu vyjadril. ;)
26.04.2011 - 14:58:09
00
keby si bol v KE tak ti to vieme spraviť...
26.04.2011 - 15:01:22
00
V KE som do skúškového obdobia (keĎže tam študujem) čo je do 1.6. potom sa budem učiť v Tatrách.No zatial nohy šlapú jak mujú (nemám dôvod tejpovať). No dik za ochotu.
26.04.2011 - 15:12:28
00
keyboard_arrow_up