na ebay-i sa kupujuci o tovare jedna a dohaduje s perdajcom, najcastejsie to byva normalny shop ako napr. kaktus.. takze nie je problem sa dohodnut aby to tam skaratili (alebo ked myslis ze tam pracuju namiesto ludi opice tak to bude problem) ..a skratit hadicu dnes vedia v kazdom kvalitnom servise aj na slovensku.
22.02.2007 - 16:27:34
00
Na eBay-i predava hockto, ako shop tak aj private people a dost pochybujem, ze sa niekto bude zaoberat skracovanim hadiciek a pod. (nie je to v cene). Na druhej strane su to elementarne veci. Osobne odporucam kupovat zo zahranicia len take veci a takym ludom, ktori si to vedia sami servisovat, aspon je to fair voci tuzemskym predajcom, resp. treba kalkulovat s pripadnou vyssou investiciou do servisu (postovne tam a spat).

Pri zahr. platbach vyska poplatku zalezi na tom, kto plati vylohy korespondencnej banky (options SHA, BEN, OUR). Optimalne je dohodnut SHA (shared), t.j. platca plati svoje vylohy a prijemca korespondencnu banku. Ak je znama banka prijemcu, da sa spravidla na jej stranke zistit korespondencna banka. Ak je zhodna s koresp. bankou platcu, tak je vyhrane a mozno pouzit aj OUR (platba vsetkych vyloh).

Odporucam vsak pouzivat PayPal. PayPal transakcia je na strane platcu spoplatnena ako platba cez post-terminal, t.j. lacno (2.50 Sk?, zavisi od banky). Niektori predajcovia uz maju spravidla PayPal vylohy v cene (UK), ini pozaduju dodatocne navysenie ceny (SRN). Ak to nie je uvedene v inzerate, tak doporucujem odmietnut navysenie (treba vsak dobre ovladat jazyk).

Prispevok by vsak skor hodil do inej temy (ak existuje).
22.02.2007 - 18:26:58
00
Krtek - jasne, ze v kazdom lepsom servise mu spravia skratenie hadice(hoci zafrezovanie sedla brzdy uz neurobia ani v akomkolvek lepsom, ale len vo vysokospecializovanom servise), ale hold nie zadara, takze uz to pomaly prestava byt az takym vyhodnym obchodom ... a nezabudaj - este stale nema poriesenu zaruku na Slovensku, co je dost podstatny detail
22.02.2007 - 19:38:50
00
peterq: dik za hodnotny prispevok. vies mi este napisat co znamena toto? Vorauskasse, Ebay übernehmen wir,Porto,Verpackung,Logistic, 9 Euro,15 Euro EU.
porto/logistic neviem co myslia

titan: nuz neviem, zlozitejsie veci ako skratenie mi urobia v servise, zafrezovanie sedla brzdy na rame nebude potrebne, vyzera, ze to urobil vyrobca. tak ci onak pri cene jednej brzdy na slovensku mam temer dve z nemecka. problemy samozrejme mozu nastat. ale zas odoslanie brzdy do nemecka nieje tragicke. zakladne servisovanie snad zvladnem sam, alebo to urobia v servise za poplatok. rizika si uvedomujem a preto pozeram brzdy aj v cechach. tam su s cenami tiez riadne nizsie. rad by som ich kupil u lokalneho predajcu, ale nie za take ceny, za ktore mozno ani sami nemozu...
24.02.2007 - 23:18:15
00
peterq: dik za hodnotny prispevok. vies mi este napisat co znamena toto? Vorauskasse, Ebay übernehmen wir,Porto,Verpackung,Logistic, 9 Euro,15 Euro EU.
porto/logistic neviem co myslia

titan: ...zafrezovanie sedla brzdy na rame nebude potrebne, vyzera, ze to urobil vyrobca...

Podstatna vec pri nakupe cez eBay je vediet dost dobre jazyk (pismom), aj ked niektori sa tu na fore vyjadrovali, ze to nie je potrebne, ale nie vsetky obchody prebiehaju hladko (osobna skusenost). Bohuzial Ti nepomozem, aj ked niektorym nemeckym slovam trochu rozmiem. Pouzivam ebay.co.uk a komunikujem vyhradne anglicky (aj s nemcami). Ono je to jedno, cez ktory eBay ides, ak vies Artikelnumer. Skus sa naucit pouzivat slovnik, napr. http://www.slovnik.cz/ - pre pochopenie obsahu popisu komponentu (mi) to staci. Ak mas nejasnosti, kontaktuj predavajuceho pred kupou!

Zo skusenosti aj z drahych ramov (Spec Epic, SJ - cena 50-60k) je treba zafrezovat sedla, hoci vyzeraju, ze to vyrobca spravil (spravil, ale nie dobre). Podobne aj hlavove a stredove.
25.02.2007 - 10:18:38
00
peterq: ano jazyk je dolezity, tiez co som nemcom pisal tak anglicky, ale aj keby som chodil cez ebay.co.uk tak sa nemeckym textom nevyhnem, lebo su vo vnutri inzeratu. slovniky pouzivat viem, ale sam isto vies, ze to nemusi byt jednoznacne - ide skor o ebay zargon. beriem, treba vykomunikovat. myslel som, ci nevies z tych zakladnych slov. nepohybujem sa tam dlho, preto este neovladam ani tie zakladne veci. pomaly sa snad cez to prekusem...
dik
25.02.2007 - 20:15:12
00
Ked si prepnes eBay na anglicky, tak platobne a dodacie podmienky uvedene dolu su v anglictine. Pre dodacie podmienky sa zargon nepouziva. Pre text inzeratu pomoze len slovnik.
Vorauskasse - platba predom
Porto - postovne
Verpackung - balenie
9 Euro - €9
15 Euro EU - €15 do krajin EU
ale preboha nechci viac po mne, aby som Ti prekladal.
25.02.2007 - 20:34:17
00
Drzim Ti palce, aby Ti to vyslo, hoci predpokladam, ze skor, alebo neskor sa objavis v niektorom zo slovenskych servisov ..., pretoze zafrezovanie uchytenia brzdy NEDOKAZE spravit vyrobca, ale musi sa urobit pred samotnou montazou na vidlici a na zadnej stavbe bicykla, pri com sa odstranuje cast farby a laku. Tu ide o to, aby bola brza uplne presne namontovana a kotuc bol uplne presne namontovany a nesuchal sa.

K cenam - pri vsetkej ucte k matematickym prepoctom, brzdy z Nemecka Ta budu stat asi okolo 8.000.- Sk, na Slovensku aj s montazou a 2 rocnou zarukou presne 10.980.- Sk, cize presne o 2.980.- Sk viacej ... A k cenam v CR - asi tam budu nizsie, ked ich Cesi nakupuju tu ...

To len na zaver, aby nevznikol dojem, ze na Slovensku je to take tragicke :)
25.02.2007 - 21:36:37
00
peterq: asi som to napisal menej zrozumitelne (naozaj ziadna ironia), ale slo mi o ebay zargon. spominana veta je aj na ebay.co.uk v nemcine. nepytal som sa na prelozenie celej vety ale konkretne na porto a logistic - nechapal som preco to pisu oddelene, ake logisticke naklady este mozu vyskocit okrem postovneho. tiez som pisal, ze slovniky pouzivat viem.

titan: celu temu som zalozil preto, aby som sa dozvedel, ci je vyhodne kupit brzdy z nemecka za danych okolnosti. vase odpovede mi pomohli urobit si obraz. vychadzal som z daleko vyssich cien magur ako uvadzas - priblizne ako uviedol krtet, k nizsim som sa nedostal. samozrejme ak sa niekde daju zohnat louise fr 2006 za tebou uvedenu cenu, tak je to uz malo vyhodne. pravdupovediac som primarne pozeral po oro k18, resp po brzdach tak do 8k sk, preto ma tie magury na ebay zaujali.
25.02.2007 - 23:04:13
00
Tie brzdy zozenies za tu cenu skoro vsade na Slovensku, ak nie v Tvojej blizskosti, tak istotne na www.magura.sk, kde dostanes este aj 3% za objednavku cez web.
26.02.2007 - 10:11:09
00
keyboard_arrow_up