Zdravim .......chem poradit k brzdam na XC bike daco od shimana ,Avid a hayes ........chcel by som take kusavejsiee-vykonejsie............rozmyslal som nad XT ...slx ..alebo Hayes Stroker trail..........strokery sa mi celkom aj lubia, kamos ich ma ale nema ich este poriadne zabehnute :( tak nvm .............nemam osbne skusenosti stymi brzdami tak mi poradte pls...........DAKUJEM :) ......nebudem ich kupovat v obchode ale pouzivane ale zachovale!........ked tak si dam zohnat po znamosti len vybrat ktore
08.05.2011 - 17:28:37
00
Cenovo som pozeral okolo XT.
Za tuto cenu su 4piesty iba Sh Xt a Avid Code Rky
Neviem ale podla mna na XC nepotrebujes moc dobre brzdy tam by som isiel skôr na váhu
Takze ti ich vymenujem s popisom vyber si ty :
1. Deore 595 - Skvele brzdy za dobru cenu. Ze vraj celkom aj kusu (nejazdil som nic okrem Juicy 3 takze info su z druhej ruky). Isiel by som 180 kotuce.
2. Avid Elixir (3,4(Spesl only tusim),5,R,CR(uz drahe) - Skvele brzdy za dobru cenu. Rozdiel medzi nimi nieje takmer ziadny okrem CR ostatne tusim len volake nastavovatka.
3. Formula RX - Formula robi dobre brzdy ale o tychto vela neviem. Mali by chodit dobre.
4. Sh Xt - zbytocny 4 piest, stare , tazke. Radcej by som isiel volaco ine zbycne na XC 4piest podla mna.
5. Avid Code- Brutalne brzdy.... 4piest (asi budu kusave neviem) a na to ze su to DH/Fr brzdy aj vaha je dobra (tie pred rokom 2010 neboly dobre)
6.Hayes Stroker Trail- Ryde su dost hrozne brzdy toto ze uz je pouzitelnejsie ale hňajesom by som neveril (no flame pls).

Bral by som Elixiry alebo Deorecka ... zo 180/185 kotucom vpredu.
08.05.2011 - 18:15:19
00
Jazdim 2 roky Hayes Stroker Ryde a uplna spokojnost, jazdim maratony a tie brzdy su super,
(aj na Salzke ma podrzali) myslim si ze neni velky rozdiel v Rydoch a Trailoch
08.05.2011 - 19:51:48
00
http://www.suncycle.sk/mtb_brzdy_kotucove/diely-mtb/mtb-brzdy-avid-elixir-5-biele/

alebo lepsie a par e navyse
http://www.suncycle.sk/mtb_brzdy_kotucove/diely-mtb/mtb-brzdy-avid-elixir-r/

mas k tomu aj kotuce a silne su az az.
08.05.2011 - 19:53:18
00
myslim ze tie deore asi ne us ked meni daco na bajku tak pod deore slx nechcem ist ......ael no mozu byt dobreee nema ich vyskusane no ale tie Avid elixiri sa mi paci aasi najviac :y: ..........jeden dotaz ako to je stymi opravami a udrzbou??cenovo.... :cash:.....Dikes moc hosi
08.05.2011 - 20:55:35
00
tie deore su lepsie nez slx... ba mozno i XT
08.05.2011 - 21:01:42
00
mam na ruke Avid Elixir R SL.........za 100 e.....fungel nove este su neni nahodene .........ale musim si zohnat dake kotuce do toho ....ojazdenky.....co vy nato??
10.05.2011 - 19:44:29
00
stare brzdy mam od shimana a kotuce su na central-lock............takze kotuce musim zohnat iba na central lock...ze........to musi byt naboj na to aby sa kotuce dali upnut na srouby .............je to naprd :@
12.05.2011 - 16:19:28
00
nemusis dat iny naboj da sa pouzit toto :) http://www.koloshop.cz/sk/adaptery-105/a2z-clk-centerlock-6der-adapter-/
12.05.2011 - 17:57:07
00
servus,

Skusenosti s tymto?

https://www.gravity-shop.sk/adaptery/adapter-shimano-z-centerlock-na-6-dier/

Ide mi o to, ze mam naboje Sainty, kupil som tech 3 e4 aj s floating kotucmi. Na nabojoch mam superstar redukciu z centra na 6 dier , aj koliky so zavitmi v adapteri boli. Po nahodeni to ma nenormalny vakel, nie v axialnom smere, tam nemoze, lebo dotahujes tam centerlock maticu, ale v radialnom, a to nehovorim o 0,5mm, ale aj dobrych 2cm.

Preto sa pytam, ci mi takyto system pri kombinacii s hope kotucmi odstrani ten vakel. Alebo si nakolene spravim srobiky, stiahnem zavit na priemer diery kotuca s malou volou a nahodim to cele.

Do toho mojho adaptera ide M6tka, kotuc ma pre M5 otvory, ale to si viem spravir o to mi nejde. Len ci sa pustat do toho ze kupim jeden celok a nech to drzi vsetko pokope a dobre, alebo to takto"pozliepavat" a davat tam home made srobis. (aj ked v robote to viem spravit napresno, jak pozadujem)

Diks.

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 151.38 KiB thumb_up0thumb_down

23.10.2019 - 07:20:52
00
caute bikeri,
vedeli by ste mi prosim poradit? mam na xc bicykli brzdy shimano M6000. po case mi zacala prava paka klikat, snazil som sa zistit co to je, tak som si vismol ze sa mi tam vyosuje (neviem ako to nazvat) nejaky piestik z drahy pri stlacani paky co robi ten zvuk. nema to nastastie ziaden vplyv na brzdenie. Cital som na nejakych starsich zahranicnych forach o tomto, tak to zvykli robit starsie verzie deore a slx, naslo sa aj par takych ktorym to robia aj m8000-ky. Mate s tym prosim nejaku skusenost? je to podla vas na reklamaciu? Som Monk, a nehcem aby mi klikala paka :-D
za kazdu radu vdaka
12.12.2019 - 12:52:10
00
keyboard_arrow_up