tak a uz aj ja som bez duse
rubena kit, Tmel NoTubes, raf DT Swiss 5.1D, cont. race king 2.2 -zadne, moutain king 2.2 -predne, plaste uz neboli nove (nove som kupoval minule cestou do prace a zostali tam) balik prisiel dnes a uz som nevydrzal (post494036.html#p494036), bol trochu problem ich tam vobec nahodit (zlomil som montpaku), potom na sucho + kompresor, nenaskocil asi na 20cm na jednej strane, mydlova voda na ten kus a sup, druhe koleso uplne na sucho
pouzil som rovno NoTubes, dnu som ho nalial pomocou flasticky z farby na vlasy
zajtra mam volno, opacim :D
23.05.2011 - 20:07:38
00
Dik tmax za radu, idem kupit dusu :n:
23.05.2011 - 22:12:50
00
Prave si narazil na jeden maly "nepodstatny" problemik bezdusoveho riesenia .. a sice, ze defekt :lol:

Ale dost podrypovania .. zalezi od toho, aka diera to je. Ak nejaky klinec, alebo trn, tak myslim,ze nebude treba robit nic, ak je to narezane, tak to dlho nevydrzi pravdepodobne. Pokial je to nie origo tubeless plast, tak oprava uz tomu velmi nepomoze. Ak sa rozhodnes to opravovat, tak treba plast vycistit od mlieka, odmastit, opravit.
23.05.2011 - 22:24:12
00
No fungujem na tom asi mesiec (900km), takze nemam vlastne skusenosti az teraz ten defekt, preto sa pytam.
Vo Vele testovali to NOTUBES mlieko a zalepilo im to 6mm, ja som mal max 2mm, takze to necham tak. Navyse sa mi to cele nechce robit :P
23.05.2011 - 22:47:08
00
No ono to nie je zalepenie ako take, ale zatesnenie. Ak mas 6mm dlhu a 0.00001 siroku, tak to zatesni, ak do toho vyrezes dieru 2x2mm, nezalepi ti to ani keby si tam nalial tonu chemoprenu :D Kazdopadne po defekte a sycani treba dofukat. No a ked to skontrolujes dalsi den a je to ok, po jazdeni stale ok, tak neriesit a jazdit :)
23.05.2011 - 23:52:09
00
mam novu skusenost ;( . Cez weekend som skusal nahodit plaste v bezdusovom prevedeni, ale len za pomoci pasky a ventilku bez gumenej vlozky. Doteraz som pouzival "neoriginalny" ghetto kit tj. gumena paska vyrobena z rozrezanej duse plus Joe´s no tubes mlieko. Fungovalo to bez problemov, ale skusil som vymenit gumenu pasku z duse za pasku Patex Powertape + venilok vyrezany z duse. Samozrejme nieje to moj vymysel a malo by to fungovat. Mam rafiky Mavic XC717, plaste WTB Mutanoraptor 2.4 a Wolverine 2.2. Wolverin som daval dozadu a uz bol s mliekom a dusovym kitom nasadeny . Po hodine makacky a minuti dvoch davok mlieka za pouzitia kompresora sa mi ho podarilo nahodit. Mutano je novy uz som minul dve davky mlieka a ani za svateho sa mi ho nedari nafukat. Verim, ze ten "home made" kit funguje / moze fungovat. Paska drzi, dokonca aj ventilok tesni v pohode (toho som sa bal najviac). Jediny problem je, ze mi vzduch unika cez patky pri fukani rychlejsie ako stihnem nafukat plast, ani mlieko to nezvlada utesnit. Keby som plast raz dokazal nafuknut na tvrdo drzalo by to bez problemov. ALe nechce to chytit, nepomaha ani jarova voda... Nerobim to prvy raz, ale uz ma nic nenapada a asi prejdem spat na dusovu pasku. Ak by mal niekdo nejaku dobru radu, tak budem rad.
25.05.2011 - 20:31:53
00
klasické dušové plášte oba predpokladám.. ono sú niektoré kusy ktoré sa proste nahodiť nedajú..
fúkaš to na pumpe alebo akým kompresorom?
25.05.2011 - 20:44:02
00
ked som zakladal plast, jednu stranu som do patiek popritlacal z vnutra, kym som druhu namal este nahodenu
25.05.2011 - 20:46:35
00
mame doma (otec ma :) ) kompresor original, znacku, parametre si uz nepamatam, ale celkom dobry myslim. Samozrejme skusil som aj na benzinkach, ci nenatlacia viac vzduchu, ale nepodarilo sa, skor by som povedal, ze z troch co som skusil bol jeden mozno malinko lepsi a dalsie dva nula bodov. Zatlacit patku aspon z jednej strany som veru neskusal, doteraz som to nepotreboval, skusim cez vikend, ak nepomoze tak sa vratim k povodnej verzii.
25.05.2011 - 21:17:39
00
zabudol som, ano klasicke dusove plaste s aramidovou patkou
25.05.2011 - 21:19:29
00
možnosť je ešte dať nejakú hrubšiu pásku na tú ktorou si utesnil diery pre niple... (niekto na to dal asi aj pôvodnú z ráfiku :) ). Zväčší sa vnútorný obvod ráfiku = plášť sa dostane bližšie k okraju ráfiku = jednoduchšie nafúknutie.
25.05.2011 - 21:27:42
00
To je ten Rubena kit tak strasne drahy, ze treba vymyslat co najhorsi sposob ako bez neho nahodit plast bez duse? :tmi:
25.05.2011 - 22:07:31
00
hmm co na to povedat
1. nejde teraz ani tak o peniaze. Mal som original Joe´s kit. Podla mna su tieto kity tak na jedno pouzitie. Ked sa ta gumena paska zaserie mliekom, tak je ju lahsie vyhodit ako ocistit. Preto som pri vymene plasta za novy pouzil rozrezanu 20" dusu namiesto orig. pasky (aby som ju nemusel cistit...). Plni to presne rovnaky ucel, kupis to hocikde a je to asi aj lahsie riesenie.
2. Ja som chcel nahradit gumovu pasku aka je tusim aj v tom Rubena kite paskou ako ma napr. Caffelatex, len som namiesto caffelatex pasky pouzil Patex powertape. Co som cital, tak by to malo fungovat a aj to podla mna funguje.
Takze neviem na co narazas tou cenou, ale je pravda, ze ma to vyslo o polku menej ako original aj ked mi neslo povodne o usetrenie...
26.05.2011 - 08:55:03
00
Narazam len na to, ze Ti to akosi nefunguje. :) A myslel som to tak, ze naco je dobre za kazdu cenu skusat nejake neoverene systemy, ked existuju overene? Ale ved zas ked nemas lepsi program, tak sa da par hodin zabavat aj s nafukanim kolesa a minanim tmelu. :)
26.05.2011 - 09:29:05
00
keď je náhodou zlý kus plášťa tak ti je jedno aký kit používaš..
26.05.2011 - 09:41:42
00
keyboard_arrow_up