Zdravím mám taký problém s tlmičom Manitou Metel RPA Platform Plus. Môj problém spočíva v tom že keď sadnem na tlmič tak tlmič ide zo začiatku krásne plynulo a potom zastaví, musím vynaložiť vedšiu silu aby tlmič šiel ďalej....potom ide zase normálne... v jednom mieste sa proste seká.... raz pomohlo keď som prečistil uchytenie tlmiča o rám... všetky tie vložky čo sú v tlmiči som mal vyčistené a namazané.... aj strunu som vyťiahol prečistil som to všetko... potom som namazal úchyty aj tie šroby a dal som to na bike... problém prestal.... teraz sa problém opakuje mal som to rozobrané a vyčistené asi 15x a už to nepomáha.... skusil som aj vybrať strunu a stlačiť tlmič naprázdno... bez struny... ale neseklo to ako keď to je na bajku... tak ja neviem kde je potom problém.... viete mi poradiť? budem vďačný za každú radu... lebo mi to lezie na nervy a vadí mi to pri jazde.... ďakujem vopred...
22.05.2011 - 20:54:12
00
pomôžete mi či ani nie?.....
24.05.2011 - 20:04:42
00
Si si isty ze to robi tlmic? Mozu to byt znicene loziska v capoch ,ktore zadrhaju..
24.05.2011 - 20:13:14
00
tie sú po výmene(vráj).... ale každopádne ich skusím vyťiahnuť a točiť s nimi či sa nedrhnú.... a podobne.... ale raz som všetko podoťahoval vyčistil som osadenie tlmiča... a prestalo to... ale nie na dlhú dobu.....
24.05.2011 - 21:47:15
00
Povoľ jedno oko tlmiča, druhé nechaj dotiahnuté a skús s ním otáčať, uvidíš ako to pôjde. Potom skús druhé oko. Keď tam nebudeš mať tlmič, skús chod rámu. Ak všetko bude fungovať ako má, hľadaj chybu v tlmiči. Ak je to tlmičom, ťažko povedať čo to môže byť. Môže byť zle zložený, ak ho niekto rozoberal, zle naplnený, môže blbnúť propedal, ak tam nejaký je....
25.05.2011 - 09:09:17
00
Sak daj dole tlmic a vyskusaj, ci chodi hladko stavba, ak ano, daj dole pruzinu z tlmica a rukou ho stlacaj a zistis, ci drhne.
25.05.2011 - 09:46:39
00
z tým povolovaním ók som to skúšal.... všetko chodilo tak ako malo... tlmič som mal dole rám chodil tiež tak ako mal....a zas taký rambo som neni aby som stlačil tlmič :) :D ale koniec srandy... skúšal som vymontovať strunu... a stlačiť tlmič bez nej.... nezdalo sa mi že by čosi drhlo.... ale to asi preto lebo som to stláčal pomáli lebo to šlo ťažko.... chcel som vyskúšať tlmič na inom bajku... jeden kamarád má full chcel som to vyskúšať... ale je neochotný tak z toho nič nebude.... :-/ skusím to dať do servisu vyskúšať....
25.05.2011 - 15:19:07
00
Problém som už vyriešil očividne spočíval v tom že bol tlmič zavzdušnený tak to preto sekalo.... na tlmiči na ten expanznej nádobke či čo je to.. je z konca taký malinký šrobik.... tam je odvzdušnovací ventil... stlačil som ho a čo tam bol vzduch neaký nahromadený sa vypustil.... skusil som tlmič stlačiť bez strny nesekala... tak som tlačil ešte pár krát.... a nesekalo nahodil som strunu dal som na bike pohúpal som sa a podobne... a nesekalo... tak očividne problém je vyriešený.... :)
28.05.2011 - 15:46:17
00
keyboard_arrow_up