http://bratislava.sme.sk/c/5900019/chranenej-luke-hrozi-zastavba.html
tak poniektori sa mozu rozlucit s peknym miestom dalsi zas s karloveskou ligou MTB ;(


Naposledy upravil large dňa 07.06.2011 - 21:50:04, celkovo upravené 2 krát.

21.05.2011 - 11:28:18
00
:cry:
21.05.2011 - 13:11:36
00
:puke:
21.05.2011 - 13:25:58
00
Sú to hazjli, ktorí len hrabú €. No "pokrok" sa zastaviť nedá, čo už... Pozitívny je aspoň fakt, že ak budú stavať, tak len na Pasienku. Stále ešte ostane nejaká časť Kobyly. No som optimista a verím, že sa výstavba neuskutoční. Aspoň nie v dohľadnej dobe. Pri takýchto ľuďoch sa ani nečudujem extrémistom, ktorí za niečo bojujú. Neskutočne ma nasierajú tieto typy "občanov".
21.05.2011 - 18:33:54
00
Čo na to napísať... :(
Rovnako pomenovanú Veľkú lúku vedľa Technického skla chcú tiež zastavať. Zastavať zastavajú aj polia medzi DNV-Lamačom-Dúbravkou a Záhorskou.
Mňa by len zaujímalo, kto v tých obytných komplexoch bude bývať...

Budúcu situáciu tu v okolí nevidím pozitívne.
21.05.2011 - 19:15:25
00
Motto tohoto štátu:
Všetko predať a rozje*ať a kašlať na prírodu
21.05.2011 - 19:40:18
00
polka novostavieb na dlhych dieloch nie je ani do 50% obyvana... a oni maju furt tendenciu stavat dalsie a dalsie domy... zachvilu aby som cestoval 10tky kilometrov k prirode hoci prave teraz ju mam prakticky pred domom
21.05.2011 - 20:49:46
00
Majitelov J&T by niekto mal dat dole, lebo len vsade nicia co sa da. A to, kde nabrali majetky vieme ... klasickym slovenskym privatizacnym sposobom.
21.05.2011 - 20:52:40
00
Čo na to napísať... :(
Rovnako pomenovanú Veľkú lúku vedľa Technického skla chcú tiež zastavať. Zastavať zastavajú aj polia medzi DNV-Lamačom-Dúbravkou a Záhorskou.
Mňa by len zaujímalo, kto v tých obytných komplexoch bude bývať...
Ďalší Blaváci... Slovensko je veľké!
23.05.2011 - 21:52:09
00
Ďalší Blaváci... Slovensko je veľké!
Správne, odpoveď som vedel, len som ju nenapísal.
Ako to bola tá prezentácia Slovenska v zahraničí: "Malá veľká krajina" ...
25.05.2011 - 12:42:58
00
ja nemám nič proti výstavbe ak je v súlade z územným plánom...
problém mame ten že ceny bytov sú vysoké, hlavne tých starých, kto zato môže že sú vysoké? dopyt po bytoch, trh určuje cenu, jednoducho je tu veľa ľudí v tejto našej peknej BA, ale to je iná otázka strategického plánovania, to bola asi jediná výhoda komunizmu že sa plánovalo :)

mali by ste vydieť študie na Petržalku II (tahajúc sa od lamača až do stupavy) budme radi že komunistom došli peniaze...

je pravda že 50% novostavieb je nepredaných lebo na zisk to stačí investorvi, vyčkáva... a kúpiť si starý 30ročný byt za cenu 80%tnú z nového bytu je podla mna perverzné...

skôr mi prekáža hospodárenie našich lesov, ťažba, polovačky v nedelu na obed pri značených turistických chodníkoch, odpadky v lesoch, ale fest je vyvezenie sa autom hore k bufetom na kamzíku...

každopadne tu mame dosť lesov na našom svk, aj by som možno bol za obmedzenie chodníkov pre bikerov kôli zvery, či ten muflon je rad že nas stretne?... pochybujem :)
27.05.2011 - 00:14:17
00
Nuž skúšali to už v 03 roku a nezadarilo sa.Mesto im to zatial už druhý krát zamietlo,týto červení ***** ktorí ***** aj kv zátoku vlastnia len spodnú časť pasienka a práve tá je určená v územnom pláne ako občianska vybavenosť,ďalšie dve časťi smerom hore k lesu sú lesný fond kde sa nedá stavať.Tá spodná časť nedávno nahodne vyhorela...
6 júna bude na molecovej k tomu verejná diskusia.Oni totiž k výstavbe potrebujú aj zmeny v územnom pláne pretože tam treba aj prístupovú cestu.Zmeny v územnom pláne môže schváliť len mesto.
27.05.2011 - 07:32:31
00
horsia ako vystavba novych sidlisk mi pride to ze zahrady nad karlovkou sa za chvilku zmenia v stale luxusne byvanie s adekvatne zvysenou dopravnou zatazou a vyhladovo aj s mhdckou ... to bude na kobyle sveta zit .. vsak?
27.05.2011 - 07:34:37
00
každopadne tu mame dosť lesov na našom svk, aj by som možno bol za obmedzenie chodníkov pre bikerov kôli zvery, či ten muflon je rad že nas stretne?... pochybujem :)
Obmedzenia sú aj teraz, ale nikto to nerešpektuje. Cyklisti sú v tomto ohľade až ten posledný problém. Na prvých priečkach sú motorky, štvorkolky a terénne autá.
A k tomu muflónovi: Neviem prečo vždy utekajú, veď keby zastal, prišiel ku mne, tak mu dám kúsok keksíka, pokecali by sme a nakoniec by sme sa odfotili. Muflón by bol určite spokojný a nemusel by sa plašiť :D

K výstavbe nad DD: neviem presne aké čachre tam mal Devín s tými pozemkami nad DD, ale prečo za to nikto neodvisol? Či vlastne nie, som na chvíľu zabudol, v akej krajine žijem :D
Výstavba bude, veď ide o pekné zisky. Celé súčasné panelákové Dlhé Diely sú podľa mňa taká bradavica, ale prečo ju musíme ešte rozširovať.
Rovnako plánovaná výstavba nad konečnou električiek 4 a 9, medzi Dúbravkou a KV...

Mňa štve tá výstavba medzi DNV-Lamač-Záhorská. Celý ráz krajiny sa tým zmení. A že tam boli opustené polia? Radšej to ako sklenené opachy.
Viem, že výstavba tam bola plánovaná už za komunistov - spojenie Lamača a DNV panelákovou výstavbou. Čiže tento projekt Bory je len prepracovanou verziou :(
27.05.2011 - 08:11:41
00
Aj Petržalka sa nám rozšíri http://www.novostavby.sk/detail-developerske-projekty/859
O pár rokov budeme šlapať dve hodiny po meste aby sme sa vôbec dostali do lesa :?:
27.05.2011 - 08:16:43
00
keyboard_arrow_up