Ahojte, viete mi prosim niekto povedat, aky je rozdiel v polarizacii tychto typov skiel? Na oficialnej stranke som sa docital, ze Polar 3fx je z klasickeho polykarbonatu, a ImpactX z tvrdsieho materialu. Rozdiel v polarizacii sa vsak neuvadza. Mate niekto teoreticke info, alebo prakticke skusenosti s oboma typmi polarizovanych skiel? Maju snad Polar 3FX silnejsiu (rozumej kvalitnejsiu) polarizaciu? Alebo je ImpactX polarized co sa tyka polarizacie totozny s polarom 3fx, hoci sa to neuvadza? Ma aj ImpactX vnutornu vrstvu eliminujucu odrazy/odlesky, podobne ako to ma Polar 3FX? Stranky vyrobcu su skreslujuce, a nedefinuju rozdiel medzi nimi.

Konkretne mi ide o to, ze ak si vezmem skla ImpactX Polarized Photochromic Brown (12–30%), ci o nieco pridem z hladiska polarizacie/inych kvalit oproti sklam Polar 3FX Polarized (12%).

Vdaka vsetkym
04.06.2011 - 21:34:43
00
Zakladny rozdiel je v tom ze Polarfx je klasicke cierne polarizacne sklo z nizkou priepustnostou svetla a ImpactX su fotochromaticke skla cize samozatmavovacozosvetlovacie s priepustnostou svetla v nejakom intervale od do podla druhu skla lebo Impacty sa robia rozne ale Polar3fx je len jedno a to cierne urcene do silneho slnka. Impacty su univerzalnejsie. Neviem ci ti toto pomoze.
04.06.2011 - 23:24:50
00
Zakladny rozdiel je v tom ze Polarfx je klasicke cierne polarizacne sklo z nizkou priepustnostou svetla a ImpactX su fotochromaticke skla cize samozatmavovacozosvetlovacie s priepustnostou svetla v nejakom intervale od do podla druhu skla lebo Impacty sa robia rozne ale Polar3fx je len jedno a to cierne urcene do silneho slnka. Impacty su univerzalnejsie. Neviem ci ti toto pomoze.


vdaka :) a okrem samozatmavujuceho efektu a farebnych moznosti, predovsetkym co sa tyka polarizacie, ma polar fx nejaku pokrocilu verziu polarizacie oproti polarizovanym impactx? pripadne inu vyhodu?

dakujem
04.06.2011 - 23:36:45
00
Neviem. Ale podla mna je vyber skla skor podla sportu alebo urcenia cinnosti na ktoru budes tie okuliare potrebovat. Pripadne sa este informuj priamo u dodavatela RP na Slovensku www.sagitta.sk
05.06.2011 - 00:11:19
00
Tak skusal som oboje a ak je tam nejaky rozdiel ohladne polarizacie urcite nieje poznat, nakoniec som siel do ImpactX z dvoch dovodu, prvy je ze su fotochromaticke a druhe ze fakt ale FAKT hodne vydrzia a to som nane uz od vtedy par krat skocil aj SPDeckami a ani skrabanec.

Ale ako tu uz bolo povedane zalezi aj od toho naco to chces, co sa tyka optickej kvality a aj polarizacie tak najlepsie su Maui Jim coz ale niesu sportove okuliare, a pokial tato firma nejake robi neviem o tom. Ale tam je vyrazny rozdiel v optickej kvalite napriklad Rayban oproti tomu je ako 5$ sunt z vypredaja. Pokial som ich nemal na ociach neuveril by som, hlavne niekde kde je to fakt poznat, pri skalnatych plazach napriklad...
07.06.2011 - 00:04:16
00
rad by som tieto skla na cyklistiku pocas slnecnych a zamracenych dni (nie tma a dazd), ako i na tenis, beh, dovolenku pri mori. V podstate univerzal..

sHTiF, rad by som sa este spytal, ci na tych fotochromatickych je aj vidiet v praxi rozdiel v stmaveni, ked papierovo ide len o maly percentualny rozdiel. Z fotochromatickych som skusal len verziu clear, a tie boli super.

Ide mi aj o to, ci by tie hnede fotochromaticke boli vhodne i v pripade, ze slnko zajde a bude pod mrakom (ci nie su pri zosvetleni prilis tmave), ako i v pripadoch extra silneho ziarenia (ci pri stmaveni su dostatocne tmave - pri mori).

Vdaka moc!
07.06.2011 - 00:11:00
00
Moj nazor je ze tie polar3fx su vsetko len nie univerzalne, tie su super na tu dovolenku k moru, sport pocas slnka atd ale pocas tych "zamracenych dni" neuvidis. Podla mna si na takyto pripad kup nahradne sklo napriklad Racing red, ktore by som ja nevymenila za nic na svete a nosim ho do lesa na bike a ked neni slnko paradne rozjasni a vidis. A ked pojdes a nebude slnko tak ten Polar 3fx vymenis za racing red ta vymena trva asi 5 sekund. Zalezi vsak, ktory ram si vyberies.
08.06.2011 - 08:41:27
00
Zabudla som dopisat, ze Impact polarized brown maju svetelnu priepustnost 10-25 a Impact polarized grey 12 - 30.
08.06.2011 - 12:14:18
00
Zabudla som dopisat, ze Impact polarized brown maju svetelnu priepustnost 10-25 a Impact polarized grey 12 - 30.


Vdaka. A tie photochormic brown su pri zosvetleni vhodne aj pod mrak? alebo su tiez V REALI take tmave ako 3FX? Postacovali by na cestu ak je zamracene? (mimo lesa)

Dakujem
08.06.2011 - 12:17:02
00
Používam RP Rydon ImpactX Clear Photochromic, 78 - 18%, za slnka ok, v lese by mohli byť o chĺpok svetlejšie, ale dá sa. Sú ľahké a odolné - ešte sa mi ich nepodarilo poškriabať a to ich nešetrím. Minimálne sa zahmlievajú. Optické vlastnosti sú dobré, ale pri striedavom nasadzovaní predsa len vnímam malinký rozdiel v zobrazení, ale dá sa. U specialized okuliarov to bolo podstane horšie. Ako najproblematickejšie vnímam pri častom striedaní ostrého slnka a tieňa v kratkych intervaloch, sklá reagujú rýchlo, ale nevadilo by keby boli ešte rýchlejšie. Vie niekto ako je na tom v porovaní s RP Oakley?
08.06.2011 - 12:32:51
00
Používam RP Rydon ImpactX Clear Photochromic, 78 - 18%, za slnka ok, v lese by mohli byť o chĺpok svetlejšie, ale dá sa. Sú ľahké a odolné - ešte sa mi ich nepodarilo poškriabať a to ich nešetrím. Minimálne sa zahmlievajú. Optické vlastnosti sú dobré, ale pri striedavom nasadzovaní predsa len vnímam malinký rozdiel v zobrazení, ale dá sa. U specialized okuliarov to bolo podstane horšie. Ako najproblematickejšie vnímam pri častom striedaní ostrého slnka a tieňa v kratkych intervaloch, sklá reagujú rýchlo, ale nevadilo by keby boli ešte rýchlejšie. Vie niekto ako je na tom v porovaní s RP Oakley?


A z hladiska porovnania racing red a clear photochromic do lesa (slnko, pod mrakom, pripadne pritmie?) S ktorym mas lepsie skusenosti?
08.06.2011 - 12:43:28
00
Vďačne by som poradil, ale racing red nemám. Ale fixska ich chváli, tak ich tiež vyskúšam.
Ale teraz pozeram: http://www.rudyprojectuk.com/products/glasses/rydon/black-matte/impactx-photochromic-grey.html a photochromic red vyzeraju mat este lepsiu kresbu a rozlisenie v tieni ako racing red tak asi vyskusam skor tie.
08.06.2011 - 13:06:37
00
Vdaka. A tie photochormic brown su pri zosvetleni vhodne aj pod mrak? alebo su tiez V REALI take tmave ako 3FX? Postacovali by na cestu ak je zamracene? (mimo lesa)

Dakujem


Osobne som impact polar. brown na ociach nemala ale fotochromy s tak malym rozsahom by som ja osobne povazovala za vyhodene peniaze lebo ked fotochrom tak taky ako je Impact clear. Cez Polar 3fx pozeram teraz a pocasie je pod mrakom, ludia tien nevrhaju na chodnik a blyzi sa cierne pracno, vidiet vidim. Obe skla aj polar3Fx aj imp pol brow su oficialne do: high sun light, bright light a medium light - na mid sun mid cloud sa uz nedoporucuju ale ako vravim kukam cez ne teraz a vidiet vidim. Ja som po rocnom hladani Rudy project zvolila Racing red z dovodu ze mi do nich brusili dioptriu a dalo sa to zaplatit na rozdiel od impact clear co som povodne chcela, a v lese alebo pod mrakom pekne rozjasnia. Co je nevyhoda ze v impact by som videla dlhsie, k vecer musim racing red dat dole.
08.06.2011 - 13:33:00
00
RP Photochromic Clear vozim 2 sezonu a mozem len odporucat. Volil som ich prave z hladiska moznosti celedenneho nosenia, ked rano vyrazas a vecer za sera sa vracias z biku. Je pravda, ze pri intenzivnom UV nie su dokonale cierne, ale vysoko to kompenzuje ich univerzalnost. Kedze nosim kontaktne sosovky, tak musim okuliare nosit stale, t.j. aj za uplnej tmy (musky, prach...). S Photochromic Clear nemam najmensi problem aj v uplnej tme (bez UV su prakticky cire). Takze ak chces slnecne okuliare na celodenne nosenie, tak su jasnou volbou. ;)
Popravde, uz by som ine nechcel.
09.06.2011 - 08:05:13
00
Ja mam tiez RP Rydon...ale mam klasicke tmave skla. Daju sa kupit iba samostatne tie fotochromaticke skla?
12.06.2011 - 18:16:20
00
keyboard_arrow_up