zdravim Vas, mam takyto problem: rozhodol som sa vycistit bike lebo uz bol dost spinavy, aj co sa tyka kotucov a platniciek a celeto brzdov. domca (alebo ako to nazvat). kotuce som vycistil odmastovadlom-ecoclean (smrdi to podobne ako riedilo, ruzovu farbu to ma), kotuce boli pekne, suche a ako nove, neboli mastne. tak isto som aj ten domec vycistil aj platnicky, vsetko vyutieral handrou aj zvnutra, siel sa prejst a brzdy vobec nebrzdia, resp. slabo asi aj 4x dlhsie trva kym to zastane. kotuc je strasne horuci ale nebrzia nic. Co mam robit prosim Vas? bicykel (Merida matts 40D 2009)mam vyse roka, platnicky su ako nove, skoro nic sa nezodralo z nich.

http://velosprint.sk/shop/c.599_605_606_622/tektro-kotucova-brzda-auriga-comp-hydr-zadna.p.20553

dakujem vas za kazdu radu
04.07.2011 - 13:43:01
00
Po takom odmastení vždy chvíľu trvá, kým sa brzdy "chytia". Ak si sa len málo povozil a hneď zdesene písal tento text, daj si normálny výjazd a zabehni ich v zjazde.
04.07.2011 - 16:42:26
00
súhlasím, môže chvíľu trvať, kým brzdy opäť sadnú. ja som ale na čistenie kotúču používal technický benzín, účinkoval vždy perfektne a na brzdnom účinku nebol žiadny pokles. keď som vo februári mastil reťaz, nakvapkalo trochu oleja na kotúč, trvalo asi mesiac kým som to vybrzdil...ale to aj preto, lebo som nejazdil často. takže možno stačí pár kilometrov a brzdy by sa mali aj samé zlepšiť. skús ešte pozrieť, či ich nemáš zavzdušnené...
04.07.2011 - 20:49:10
00
radsej som sa spytal este sa mi toto nestalo.
ok vdaka, dnes som bol tiez sa prejst a zda sa mi ze predny uz brzdi o nieco lepsie. preco to zrazu prestal omat taky ucinok ??? pri cisteci tym benzinom cistite aj platnicky ci len nejak vyhukate ten bordel z tade ??? ako zistim ci su zavzdusnene ?? zdvih pacok pred a po cisteni je rovnaky len ked brzdim tak musim vacsiu silu vynalozit, predtym mi napr pri troche stlacenia hned brzdilo a teraz nic. dakujem
04.07.2011 - 21:34:16
00
v zivote som kotuc alebo platnicky alebo ostatne casti takymto sposobom "dokladne" necistil...a nikdy som s tym nemal jediny problem...cize mozno sa na to nabuduce vykasli a bude vsetko fungovat...a este usetris cas a mozes ist na :beer:
...ale inak suhlas s tmax-om...
04.07.2011 - 21:57:54
00
ja som čistil benzínom len raz, keď som prebehol cez pole s repkou olejnou a aj keď som cítil ako trie platnička o kotúč, skoro vôbec to nebrzdilo. inak som do toho zbytočne nešahal, maximálne som utrel kotúč handrou pri umývaní. pri zavzdušnení brzdy ti brzdová páčka ide príliš ľahko, pričom prakticky necítiť žiadny účinok. pri mastnom kotúči je aspoň trochu cítiť odpor kotúča. ale bližšie by ti k tomu povedal asi viac nejaký servis, ja osobne by som do toho veľmi nerýpal...až tak tomu nerozumiem.
04.07.2011 - 22:21:32
00
tak zavzdusnene nie su, ten zdvih packy je stale rovnaky, nemohli sa nejak poskodit platnicky ??? ze nemaju taky povrch ako predtym ???
04.07.2011 - 22:29:40
00
keyboard_arrow_up