Tak povedzme aj-aj, mozno nejake koliecko by bolo fajn spravit, lepsie ako ist tu istu trasu hore aj dole.. napr stupanie kludne po nejakej bocnej asfaltke a zjazd pekne cez lesik, tak by sa mi to pacilo :)
neviem, necham si poradit, nemam to tu vobec prebajkovane.. takze trasa ZV-Skalka-ZV mozem pocitat kludne celodnovka, hej? proste nejakych 6hod ak nie viac.. ?
inak cez Ihrac a Nevolne sa mi to zda dost obchadzka, najma zo ZV sa tam trepat, jedine nejako cez Budcu po starej ceste alebo...? Tam by to bolo asi az moc po asfaltke, nem? Ja sa asfaltu vyhybam ak sa da, resp len nejake bocne cesticky kde nie je premavka.. samo ak usetrim (obrazne) 3hod tak idem radsej po asfaltke ako sa kdesi brodit kalamitnym lesnym terenom..
14.07.2011 - 12:45:08
00
Ja to chodím : Bienska Dolina - Kováčová - Sielnica - Brestová - sedlo Laurin - Rudná Poľana - Tri kríže - Kralické sedlo - Skalka za ca. 2h 45 min. - 3 hod.

Naspäť sa dá zbehnúť cez Králiky - Malachov - Badín - Vlkanovú - Veľkú lúku (cez horu na Sliač a Bakovú Jamu) - Zvolen alebo sa vrátiť medzi Rudnú Poľanu a Laurín a je tam cesta cez Badínsky prales do Badína

resp. naspäť cez Hostinec a dostaneš sa medzi Nevoľné a Ihráč a na Ihráčskej Píle ďalej za Ihráčom sa dá odbočiť doľava a prejsť na Kováčovú cez Mláčik
14.07.2011 - 15:05:40
00
Urcite je to najjednoduchsie zo Sielnice na Brestovu a dalej po bezkarskych trasach na Skalku. Priprav sa na trochu neprijemny usek s este uplne neujazdenym makadamom pri vyslape na Tri Krize (ak pojdes po bezkarskej...).
Odporucam zo Skalky potiahnut par minut do sedla Tunel a odtial dole k razcestiu zlta/zelena TZT, dalej po zelenej nad Kraliky a potom pokracovat dalej po modrej na Suchy vrch. Krasne vyhlady, pokosene luky, prezrete visne...
14.07.2011 - 15:58:17
01
Podľa mňa veľká chyba ísť nazad ináč ako cez Tri kríže, Laurín atď. teda po červenej až na Kováčovú.
Je to veľmi pekná trasa.
Keď je už človek na Skalke a ide do Zvolena, podľa mňa najkrajšia.
A Spider207, tam choď tak, že zo Zvolena na Brestovú po asfaltke a ďalej cez Laurín po bežeckej, ako písal tento predo mnou.
Na začiatok je to asi najľahšia trasa, ale aj tak si odgrgneš :nod: .
Vyššie si písal že: " ostate tiež ešte nemám kondičku"
V podstate je to celé až na Skalku do kopca.
Potom, keď budeš chcieť, tak môžeš skúsiť aj iné alternatívy.
Aj keď teraz ma napadá, že ešte ľahšie by to malo byť po asfaltke až do B.Bystrice do Malachova a potom na Tri kríže atď... Len tam je toho asfaltu už dosť.
Tam môžeš počítať také tri hodiny a späť podľa úrovne vyčerpania od 1a1/2 hod vyššie. Čistý čas...
14.07.2011 - 16:10:00
00
Vcera som chcel ist na Suchy vrch cez malachov a nejak som si nevsimol odbocku na suchac a dostal som sa niekde k tabuli Jazera a odtial ze Tri krize :D A dneska sa to tu spomina. Budem sa tam musiet teda raz vybrat.
14.07.2011 - 19:33:53
00
Ked uz spominas slabu kondicku, najlahsie je ist asfaltkou zo ZV az nad Malachov. A naspat urcite cervenou. Samozrejme, ze do Kremn. vrchov nechod sam :hug:
15.07.2011 - 07:23:29
00
tak kondičku zase extra neriešim, v Žiline mám toho pobikované dosť a koľko sezón som tak začínal, že prvý výlet a hneď Minčol alebo Krížava (1400-ky) v Malej Fatre :) Do kondičky sa dostávam pomerne rýchlo, už som tohto roku vytiahol bike a pomaličky sa do toho dostávam.. hlavne veľa pitia, nejaké jedlo a pod a nemám problém.. skôr čo neznášam je nepriechodný terén preto sa pýtam na nejakú rozumnú trasu.. nemám záujem šplhať sa 4hod do kopca a z toho 3,5hod prenášať bike cez stromy, skaly, vymleté cesty a pod..
takže vidím to tak, že cesta dole bude po červenej :) ešte si premyslím hore, možno skúsim po ten Malachov po asfalte a odtiaľ hore.. možno pôjdem len po Velestúr a na inokedy si nechám Skalku a Vyhnatovú.. a ešte na inokedy Svrčinník a Flochovú :) všetko má svoj čas, nemôžem pobikovať všetko naraz.. len ma neteší počasie, tento víkend to na bikovačku moc nevyzerá.. kua

na medvede som zvyknutý, skoro rok som býval východne od Ihráču a Nevoľného na samote u lesa a už som tam počul čo to chrumkať.. medvede, to su klidný... :D (ale dúfam, že nejakého zase tak skoro nestretnem)

btw vďaka za rady ;)
15.07.2011 - 09:30:37
00
ešte jedna otázka - zo Sielnice myslíte po žltej po Veľký son, kde sa spája s červenou a tá ide na Brestovú a ďalej na Skalku alebo zo Sielnice len chvíľu po žltej a potom ďalej pokračovať rovno po ceste, potom to podľa mapy prechádza asi na nejakú lesnú cestu (?) a končí to priamo na Brestovej?

vychádzam z tejto online mapy http://www.freemap.sk/#p=48.66012|19.0526|14|T,m=T
15.07.2011 - 09:46:23
00
zo sielnice urcite nie po zltej lebo budes ten bike ozaj prenasat!!! na brestovu len po ceste pekne krasne :muscle:
15.07.2011 - 12:30:20
00
Kua bude ci nebude zajtra psrat ? Kto sa kam chysta?
15.07.2011 - 19:19:37
00
oki, díky chlapi za rady :)
v nedelu by malo byt lepsie pocasie ako sobotu, tak ak sa bude dat tak niekde vybehnem.. neviem sice ci rovno Skalka, ale aspon niekde by sa trebalo prevetrat..

FoXo4: som si az teraz vsimol, ze mas Trek 8500, to je v podstate moja srdcovka.. aspon teda Treky z tych rokov, tie sa mi vzdz pacili :) respekt 8)
15.07.2011 - 19:34:58
00
Foxo4 akurat rozmyslam kam vyrazit mas nejaky napad? Hlavne nieco kde nebude blata.
16.07.2011 - 11:22:29
00
Prida sa zajtra skoro rano niekto na cestu hrebenom Kremnickych vrchov? Vyrazam zo ZV.
16.07.2011 - 20:34:04
00
Foxo4 akurat rozmyslam kam vyrazit mas nejaky napad? Hlavne nieco kde nebude blata.


Caf sorac ja som ran kukol nikto nic a potom som uz nepozeral ze ci niekto ide bo vacsine sa nedalo
16.07.2011 - 20:52:54
00
Chalani ocujte. Ked som bol 3 krat zdolat peso cast trate Cesta Hrdinou SNP tak sme sli na Skalku od Kralik hore ku vleku a tam ku skokanskemu. Dneska sa mi tam omylom podarilo dostat lenze ked som si spomenul s pred par rokov ked som tade naposledy siel ten teren ze sa aj peso zle islo a dneska tie kamene tak som si nebol isty ci je toto cesta aj pre nas :D Som to otocil a siel na Kofolu do Vlkanovej.
16.07.2011 - 23:16:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up