Musíš mať zapnuté GPS (ikonka so satelitom) a musíš mať zapnuté zaznamenávanie trasy (ikonka s červeným krúžkom a 4 zelenými vlajkami). Nastavenia hrúbky a farby čiary cez MENU:

Nastavení---Uživatelské rozhraní----Barva zaznamenávané trasy
Nastavení---Uživatelské rozhraní----Barva plánované trasy
Nastavení---Uživatelské rozhraní----Tloušťka čáry zaznamenané trasy
Nastavení---Uživatelské rozhraní----Tloušťka plánované trasy

Treba čítať aj návod: http://www.oruxmaps.com/manual_en.html
05.07.2011 - 23:13:23
00
To mi nejak ušlo,ale už to zaznamenáva a presne.Teraz tak krok po kroku by som sa chcel nauciť trasu dať do počítača.Čítal som už všeličo,ale asi to sám nezvládnem.
08.07.2011 - 20:14:52
00
na zaznamenávanie trasy doporučjem runkeeper..trasu si sámn uploadne ked pustíš na mobile wifi alebo net..a svoje trasy aj výsledky máš na ich stránke...a chodia aj mailom..na nete si môžeš pozrieť potom celú trasu na gugl mapach a aj vidíš presne v ktorom mieste si malaku rýchlosť..čas...atd...a obsluhovať ho musí zvládnuť aj môj pes ktorého nemám. navyše mám pocit žeby mobil vydržal zaznamenávať s ním aj dva dni v kuse.
19.07.2011 - 09:29:05
00
Ja zatial runkeeper pouzivam. Zalezi aj aky mobil pretoze tu moju baterku GPS dost vycucava :)
Co ma ale serka co nemusi byt uplne chyba runkeepru je GPS signal. Nikdy ho nechytim pred svojim domom ale neskor ale ked je uz chyteny a sa vraciam tak ho pred domom potom mam kde dam stop. Niekedy len tak hocikde sa stopne. Kamarat si vsimol ze ako dal aktualizaciu na runkeepera tak ma tiez problemy s GPS. Zatial mi to postacuje je to celkom fajn len ta baterka :D
19.07.2011 - 11:34:22
00
opravujem sa..dva dni to som prehnal :D ale na celodennú túru stačí v pohode...ja som ho mal dnes od desiatej do piatej pusteny...a popritom dost som čumel do máp (orux maps - mimochodom ktorý k*kot robil tie mapy...nakopal by som ho niekam...nenormalne hnusnou cestou som išiel kvôli nim)
a problémy som s ním nezaznamenal žiadne...a aktualizujem ho vždy...ja osobne som celkom prekvapený citlivosťou...fak ma u mňa signál stále.., mám htc desire
19.07.2011 - 20:36:29
00
ja mam HTC Desire HD a vydrzi mi tak cca asi okolo 8 hodin vzdy je to inak. Ale raz mi vydrzal 6 so zapnutou WiFi a este som mal 50% :) To som nechapal
19.07.2011 - 20:42:05
00
... orux maps - mimochodom ktorý k*kot robil tie mapy...nakopal by som ho niekam...nenormalne hnusnou cestou som išiel kvôli nim ...


Nek*koti si mapy vyrábajú sami jednoducho pomocou programu MOBAC aj s vloženými lesnými cestami z podkladov Národného lesníckeho centra. ;)
19.07.2011 - 22:12:47
00
Ja som tiez pouzival Runkeeper, ale raz sa mi stala taka prihoda co nahneva... Cely den beham po horach a ked uz som dosiel k autu dal som ulozit a odoslat track log. A doma sa tesim, ze kuknem na webe runkeeperu co som nabehal a trasa nikde. Ani v mobile. Tak ma to nahnevalo a odvtedy mam nekomercny My Tracks. Odtial gpx subor updatnem na free web a vidim kde som sa flakal :)
19.07.2011 - 23:03:09
00
Nek*koti si mapy vyrábajú sami jednoducho pomocou programu MOBAC aj s vloženými lesnými cestami z podkladov Národného lesníckeho centra.

:D :D

ja pouzivam SPORTS TRACKER, ma najmensiu spotrebu baterie z piatich co som skusal. Navyse ma nejake funkcie naviac, vyborne spracovany portal atd. Ked je spusteny (zaznamenava trasu) a fotis, vsetky fotky pocas zaznamu uploadne na server a priradi im suradnice daneho miesta.
http://www.sports-tracker.com/
http://www.sports-tracker.com/#/workout/rb251/cvpk8t41ls9v4tua
20.07.2011 - 20:19:22
00
vau, ten sport tracker vyzerá celkom efektne..
23.07.2011 - 11:51:19
00
Zdravím, mám nový mobil Samusng Galaxy 5 I5500 s Androidom 2.2 .
Chcel by som využívať navigáciu: prvá otázka: Mapy sú už priamo v mobile alebo ich treba stiahnuť, zdá sa mi , že ich treba stiahnuť.
2. našiel som nejakú mapku https://market.android.com/details?id=com.google.android.apps.maps&feature=top-free&rdid=com.google.android.apps.maps&rdot=1&pli=1 , ako je to zo sťahovaním do mobilu? pri používaní stačí, ak je povolené len GPS cez satelity? alebo musí byť aj cez internetové siete?

Vopred diky
24.07.2011 - 21:34:41
00
Toto (Google Maps) na navigáciu určite nie. Ani v teréne a ani (na Slovensku zatiaľ) v aute.

Prečítaj si túto tému. Odporúčam sústrediť sa na "Locus" a "OruxMaps". Momentálne vedie Locus. Dátové pripojenie nebudeš potrebovať vzhľadom na to, že obe aplikácie okrem on-line máp vedia používať aj off-line mapy (umiestnené na karte v mobile).
24.07.2011 - 22:02:37
00
Diky laco , mám ešte pár dotazov, pokiaľ by si mal čas. ;)

1: Stiahol som si SmartMaps do PC nainštaloval na kartu , ešte to treba nainštalovať v mobile , ale keď to otvorím pred inštaláciou, dole je Instal a Cancel a nad tým sú nejaké upozornenia : povoliť tejto aplikácii : Vaša poloha , Vaše osobné údaje, Sieťová komunikácia, Úložisko, Služba , za ktoré sa platí, Telefonické hovory , Systémové nástroje. - Mám obavy či je to bezbečné, sťahované z offic. stránky , to isté aj pri OruxMaps
2: Práve som pozeral na Android Market cez PC, kde je napr, Locus zdarma k siahnutiu , ale musím byť regostrovaný s nejakým mobilom s Androidom. Ako sa tam zaregistrovať s mobilom, zaregistrovaný som len neviem ako tam doplniť mobil. A ešte jedna vec : aj keď je to zdarma platí sa niečo za to keď to budem "sťahovať" cez android Market? A celkovo , platí sa využívanie Locus-u, Smart Maps?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
25.07.2011 - 11:08:34
00
Ja pouzivam Locus Pro ("vyliecena" verzia) a mapu som si urobil podla lacovho navodu na inom fore. Locus je dost dobra app, takze by som odporucal nainstalovat - tych upozorneni sa neboj, pokial budes mat vypnute data, tak sa nic nestane.
Na Markete su platene/neplatene app, takze musis si davat pozor...inac platis len za datove pripojenie (nie ak stahujes cez wifi).

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk
25.07.2011 - 11:29:21
00
Diky , inak som taký laik, takže ešte mám pár otázok: Nedá sa Locus stiahnuť z netu do PC a tak na kartu?
Ako si to myslel tým , že vypnuté dáta? Ako mám vypnúť asistované GPS?

Keby si mi to mohol nejak ozrejmiť , bol by som ti povďačný.
25.07.2011 - 11:39:02
00
keyboard_arrow_up