dnes pekny podvecerny vyjazd po vlhkych lesoch v Karpatoch, sama zver dokopy som naratala 20 ks.
Pod Tromi kamennymi kopcami asi 500 metrov pred zavorou ma capli vo VO dvaja :muscle: ramenaty prislusnici lesnej straze Ministerstva obrany.cca o 19.45h. No kto by ich tam cakal o takej neskorej hodine :lol: A to tadial chodim dost casto a uz takych nejakych xx rokov a este som nemala tu cest. Tak ma vypoklonkovali a tvarili sa strasne dolezito ako keby sme stali vedla odpalovacej rampy s jadrovou raketou. ;)
23.07.2011 - 21:33:38
00
neviete ako je v karpatoch? ci to tam neni moc rozmocene, nejake blato sa da ocakavat, ale tot otazka ci ist na cestak, alebo do hory.
Dik
24.07.2011 - 09:32:20
00
Včera sme šli po asfalte v MK a cesty boli vlhke až mokré. Do lesa by som nešiel. Radšej ten cesťák.
24.07.2011 - 09:38:23
00
@mailer:
spevnene cesty ci uz asfalt alebo sotolina su v pohode, ale lesne cesty su dost mokre, sama kaluz, blato resp vyjazdene kolaje .....
24.07.2011 - 09:48:04
00
hlásim ze oresanske kopce majú povrch ideálny - po zjazdíkoch ako grahamové rožky :lol:
24.07.2011 - 14:18:50
00
No dnes som to zobral skor po spevnenych cestach .... raz som trochu pobludil ... a absolvoval prve dva pady :(

Prílohy:

2472011.jpg
2472011.jpg 65.99 KiB thumb_up0thumb_down

24.07.2011 - 17:50:58
00
Dnes na Devínskej Kobyle.
Jaskyňa a chatka boli posledné zaujímavé lokality, ktoré som tu chcel mať navštívené bicyklom.

Prílohy:

Komentár súboru: Namiesto škaredých vlhkých ciest som zvolil túto bočnú cestu, na ktorej ani nebolo poznať, že niekedy pršalo. To, že tadiaľto veľa ľudí nechodí, som pochopil po množstve pavučín, ktoré som mal na sebe. Nasleduje strmšie klesanie žľabom na Devínsku cestu.
3.jpg
3.jpg 249.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Neďaleko sa nachádza trampská osada Diamond. Je to príjemné miesto, vedie sem lesná cesta. Ak sa nemýlim, tak v súčasnosti je to jediná funkčná trampská chatka v lesoch Devínskej Kobyly.
2.jpg
2.jpg 338.79 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Medzivrstvová jaskyňa. Vchod je "to dole" na fotke. Jaskyňa má dĺžku cca 165m, maximálnu výšku 1,5m. Asi tak okolo roku 1997-1998 som v nej bol vrámci exkurzie z geologického krúžku. Je to v nej zaujímavé. Plazili sme sa chodbami, len už vtedy si pamätám, že v nej bolo aj dosť špiny-odpadkov. Takto keď je zatvorená, tak je to dobre. Bicyklom je to dostupné=zjazdné až priamo sem. Samozrejme treba vedieť kadiaľ.
1.jpg
1.jpg 257.28 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2011 - 20:59:39
00
aj ja som v nej "behaval" :) inak dlho som taktiez nebol pri tej chate. bol som zvedavy ako vyzera. dik ze si ju odfotil
27.07.2011 - 12:37:58
00
Rado sa stalo. Už som sa k týmto dvom lokalitám chystal s bicyklom dlhú dobu. Plus, určite to tu každý nepozná, tak sa nielen dozvie niečo nové, ale to aj uvidí na fotke.
A aspoň som mal dôvod ísť na Kobylu.

Nad Dúbravkou zo strany jaskyne je toľko chodníkov-pekných prudších zjazdov, naposledy som po niektorom z nich išiel možno tri-štyri roky dozadu.
Ak má niekto pozorné oči, a ide po jednej bočnej lesnej ceste vedľa Jezuitských lesov, tak sa dajú vidieť pozostatky starého úseku červenej turistickej značky-Štefánikovej magistrály. Neviem kedy bola preznačená do súčasnej podoby, ani kadiaľ išla ďalej. Možno klesala do miesta kde je teraz Metrologický ústav.
Spomínané pozostatky sú miestami na stromoch dobre viditeľné-mám to aj nafotené, včera som ich opäť hľadal, ale bolo tmavo, stromy vlhšie a ja tmavé sklá, tak som si ich nevšimol.
27.07.2011 - 14:04:03
00
wukie:
Na devinskej Kobyle este existuje jedna trampska osada TO Pohohoda, s krasne zrenovovanou studnickou Rychlych sipov...:) Oplati sa to vidiet... ;)
27.07.2011 - 14:47:29
00
Laco: jasné, a nie je ani ďaleko...
Pri popise tej fotky som si dal pozor na vyjadrenie, keďže som napísal, že na Kobyle nie je už žiadna iná chatka (búda).

Aby som nejakým spôsobom spestril výjazdy, tak možno sa pustím po peších návštevách okolia týchto niektorých búd aj na ich cyklonávštevu.
Dva týždne dozadu TO Vysoká, včera TO Diamond a naplánovanú mám TO medzi Čmeľkom a Pernekom a potom búdy za Borinkou.
27.07.2011 - 15:09:20
00
wukie:
A nezabudni na budy na Grenade nad Racou ( Borinkou ) Tam ich mas zopar, tak na pol dna okukavania...:) Niektore su celkom pekne, a niektore velmi pekne zasite....
Potom upni foto tychto bud, vcelku rad si to pozriem...
Inak trampov z Diamondu poznam...:)
27.07.2011 - 15:18:19
00
Laco: jasné.
Okolie Vydrice, Borinský kameňolom, Dračí hrádok, nad Račou a Svätým Jurom, Volhovisko, pod Volhoviskom,... No je toho dosť, veľa ich ešte nepoznám. +ten Pernek, Vysoká a Kobyla.
Mám rád keď je výjazd takto nejeko tematicky zameraný.
Fotky možno budú, samozrejme bez udanej presnej polohy.
27.07.2011 - 15:29:48
00
mozno trochu OT, ale po tych dazdoch :rain: :rain: ci sa da prejst z Devina po naucnom chodniku az po VpM v pohode ? :D dik
29.07.2011 - 21:10:19
00
Dnešný výjazd, išlo sa dobre, len škoda škaredej sivej oblohy a oblakov. Nezvyknem jazdiť pri takýchto podmienkach, ale čo už, keď to okolie Zárub je také zaujímavé.

Prílohy:

Mapa.jpg
Mapa.jpg 219.83 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kúsok ďalej, tu som ešte nebol, obloha sa už zatiahla. V strede trstínsky kameňolom, napravo vytŕča aj bukovský kameňolom.
8.jpg
8.jpg 165.04 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Za Trstínom a kúsok modrej oblohy.
7.jpg
7.jpg 185.91 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Najprv na mňa pozerala kravička a potom ovečka. Na ľavej foto je na pozadí aj známy závod Chemolak a za ním obec Bíňovce.
6.jpg
6.jpg 267.99 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Druhá časť vozňa sa nachádza pár metrov od žltej značky medzi jaskyňou Driny a Vlčiarňou. Z tejto časti je spravený senník. (mapa číslo 2) Opäť ľahko dostupné.
5.jpg
5.jpg 278.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Dnešný cieľ - dlho som odkladal návštevu tejto lokality pod Veterlínom. Kto nepozná, jedná sa o polovicu "Tatranského expresu", motorového vozňa z prvej Slovenskej republiky. Viac info na internete, zbytočne sa tu budem o tom rozpisovať. Dostupné je to úplne ľahko, od lesnej cesty na predchádzajúcej fotke je to pár desiatok metrov. (mapa číslo 1)
4.jpg
4.jpg 298.5 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Kalamita pod Veterlínom.
3.jpg
3.jpg 140 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Stúpanie priesekom plynovodu, je to fajn cesta. Na pozadí Trstín.
2.jpg
2.jpg 142.39 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Ľavá časť - protitankové zátarasy vedľa lesnej cesty Jablonica-Trstín (číslo 4 na mape). Pravá časť - opäť zátarasy (číslo 3). Čo viem, tak na okolí sú zátarasy najbližšie v okolí železničnej stanice Buková. Viac info sa dá nájsť na internete.
1.jpg
1.jpg 224.34 KiB thumb_up0thumb_down

30.07.2011 - 20:51:45
00
keyboard_arrow_up