Ak chces ultrazoom kludne ber ten Nikon alebo Panasonic,nic tym nepokazis,budes mat pekne fotky,megapixely nemaju pre teba asi nejaky velky vyznam,pokial nemienis robit plagaty:) ale zoom vyuzijes ak si v prirode .Alebo pozri http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk/fujifilm-finepix-s3200/specifikace/#section
alebo ak nieco mensie tak pozri http://www.alza.sk/fujifilm-finepix-f300exr-black-d189706.htm?kampan=adw2_foto_fujifilm-produkty
Ja mam tiez Fuji sice len S2950 ale robi pekne a kvylitne foto.
Zrkadlovku ber ak sa tomu chces venovat ,ale pocitaj stym ze ak ju kupis za nejakych 400 -500 ecok tak ak budes dokupovat nove objektivy ,blesky tak ti to riadne prevetra penazenku,pretoze kvalitne objektivy su drahsie nez samotna zrkadlovka :rofl:
30.07.2011 - 11:18:08
00
Jemu tie objektívy nič neprevetrajú, kupuje to pre sestru. :D Ak sa chce setra trochu vážnejšie venovať foteniu, tak ako my bicyklovaniu, ultrazoom ju bude iba brzdiť. Veľký zoom je v prírode použiteľný možno dva dni v roku, keď vo vzduchu nie je žiady opar. A ten veľký zoom akurát kazí parametre objektívu v hraniciach kde sa najčastejšie používa. Viac by o tom ale vedeli napísať lepší fotografi ako som ja. Je to podobné ako keď chceš univerzálnu gumu na asfalt aj do terénu. Sú také výrobky, lebo trh si to pýta. Ale všetky sú na ... ;)
30.07.2011 - 11:46:49
00
Ak lacnú zrkadlovku tak toto: http://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/nikon-d5000/
Sám používam a som spokojný. Lacný, telo o niečo menšie ako majú profi zrkadlovky a setový objektív je na bežné použitie dostačujúci.


Naposledy upravil Turbi dňa 30.07.2011 - 12:08:02, celkovo upravené 1 krát.

30.07.2011 - 12:06:02
00
Na zoom sa vykasli, je to zavadzajuce. Pokial nechces fotit so stativom, tak vyjdu z toho vzdy iba rozmazane fotky, pretoze ten zaber neudris, ruky sa ti budu triast pro priblizeni. Megapixely su dolezitejsie
30.07.2011 - 12:07:00
00
Malo by to byt v cene 200 - 300 eciek a robit spickove fotky.

na to môžeš zabudnúť
Keby sme doplatili na cca 450-500 eur, ktora celkom slusna zrkadlovka sa da kupit?

opäť ťa musím sklamať, za toľko sú tie najzákladnejšie zrkadlovky...

hlavne si nenapísal, čo chce vlastne fotiť. niesu dobré fotky ako dobré fotky, iný foťák treba na ateliérové fotenie a iný na fotenie svištov v Tatrách... vo všeobecnosti - ak do toho chce vraziť fakt viac tak kúpiť nejakú najlacnejšiu zrkadlovku a k nej slušný objektív (ten už podľa spomínaného využitia) - <NIE kúpiť čo najdrahšie telo ktoré sa z rozpočtu dá a k nemu najzákladnejší objekív, NIE!>. ale treba rátať s tým že to 99% ľudí napríklad na bike nosiť nebude lebo to bude veľké a ťažké, a že sa s tým treba učiť fotiť a nie zapnúť auto režim a cvakat okolo seba... (to sú potom vyhodené peniaze lebo vôbec nevyužije to, čo zrkadlovka dokáže)

Druhá alternatíva je nejaká 3/4 ako ti tu už radili, to je veľmi zaujímavá cesta, je to taký kríženec zrkadlovky a kompaktu, veľké + je pomerne veľký senzor a vymeniteľné objekívy, veľké - zase absencia hľadáčika... (niesom si istý, zdá sa mi že v originál baleniach nieje, ale dá sa dokúpiť.. - samozrejme len digitálny)

Iné alternatívy by som nezvažoval lebo sa kvalitatívne nikde neposunie...
30.07.2011 - 12:15:01
00
Skús ozrejmiť na čo sú tie megapixely dôležité. :) Podľa mňa 99% ľudí (a to aj tých čo sa venujú fotografii viac) nevyužije viac ako 5Mpix. :!:
Edit: príspevok patril Lucasovi
30.07.2011 - 12:20:19
00
Marvin mas v tom pravdu ,tie megapix. su len taky oblbovak na kupujucich,v pohode stacia od 5 do 10,aj tak to bezny clovek ani nevyuziva.
Lucas a stabilizacia ti nieco hovori pri zoomovani |-)
30.07.2011 - 12:45:29
00
dosetril by som par eur este a radsej zobral canon 1100d
31.07.2011 - 07:51:23
00
Ma to tu ten spravny smer. Od kompaktu za 200 € pre laika sa tu ponukaju Canony a ine zrkadla. Z Angelovych poziadaviek nieje absolutne jasne aka fotografka jeho sestra je. Ak sa chce venovat seriozne foteniu a skusenosti s kompaktom ma tak akakolvek zrkadlovka bude dopbrym krokom aby zvladla techniku fotenia. Ak ale ma zaujem o fotenie zuriek a vyletov na chate tak kompakt do 200 € je na mieste a najpouzivanejsi rezim bude samozrejme automatika :-)
31.07.2011 - 08:18:12
00
Požiadavka bola: cena 200-300 € dodatočne zvýšená do 500€ nie kompakt a má robiť špičkové fotky, ak ju to naozaj baví tak čo iné ako zrkadlovka ti vychádza? :) ak vyberieš low end rady tie nie sú ani také ťažké. Skúsenosť mala s výmennými objektívmi tak nič iné mne ani nevychádza. Na začiatok telo a jeden stredný objektív. Je to reálne kúpiť aj kvalitnú značku. Objektívov je na uvedenej stránke (ephoto) na bazáre stále dosť. Niekto kúpi zistí, že mu dané ohnisko nevyhovuje, alebo zaujme ho iné predá aj pohodové sklá ešte v záruke a bez viditeľného použitia. Musí si zvážiť hlavne použitie a tak sa rozhodnúť.
31.07.2011 - 18:16:44
00
To vsetko mi je jasne, ale za uvedene cenove relacie si zrkadlo nekupis. Mozno bazar ale to by som osobne asi neriskol. Samozrejem ak to ma byt na seriozne fotenie tak nic ine ako zrkadlo nepripada do uvahy, ale na spickove fotky treba aj techniku ( a suhlasim s Rootom ) a tam sa uz ceny pohybuju niekde inde ako je spominany rozpocet. Takze, aby sme to tu nedomiesali celkom do krasy :lol: mne to vychadza na set s min dvomi objektivmi napr 18 - 55 a 55 - 200 alebo nieco podobne v tomto zlozeni. Co sa tyka znacky, ja by som vsadil bud na Nikon alebo Canon. U Nikonu treba brat do uvahy este ake telo, ci s motorcekom alebo bez, kvoli vecsej variabilite pri dokupovani objektivov. KLudne by som odporucil toto 10 megovy NIKON D3000 černý + Objektiv 18-55 AF-S DX VR v cene 419 € a k tomu podla potreby dokupit dlhsi objektiv.
31.07.2011 - 18:46:16
00
hlava,hlava a ešte raz hlava potom ostatné a stači aj Zorkij :D
31.07.2011 - 18:48:38
00
Alebo mam este aj funkcny LJUBITEL :lol:
31.07.2011 - 18:52:21
00
KLudne by som odporucil toto 10 megovy NIKON D3000 černý + Objektiv 18-55 AF-S DX VR v cene 419 € a k tomu podla potreby dokupit dlhsi objektiv.


ja by som na druhú stranu tento objektív vôbec nedoporučoval, D3000 je samozrejme dobré telo, ale k nemu dokúpiť pevnú 35 alebo 50mm 1.8, alebo aspoň Nikkor 18-105. a bude na dlhšiu dobu vystarané. Viem, a sám ho mám, že s 18-55 sa tiež dá fotiť, ale načo strácať čas a postupne prechádzať na niečo lepšie, keď môže mať ovela lepší objektív od začiatku, napr tú pevnú 35 ktorá ju aspoň naučí kreativite a nie len zoomovaniu :)

som zvedavý ako sa vyjadrí samotný angel1
31.07.2011 - 23:33:19
00
To vsetko mi je jasne, ale za uvedene cenove relacie si zrkadlo nekupis. Mozno bazar ale to by som osobne asi neriskol.

ja som odtiaľ kúpil na bazáre Nikon D90 s prǐslušenstvom dokladmi a zárukou za veľmi výbornú cenu v stave ako z obchodu takže ide to ;) Tá 18-105 by bola asi naj začiatok, alebo ešte dáke pevné sklo 35 základný obj. pri crop faktore. Tiež som zvedavý čo si angel1 vyberie :)
01.08.2011 - 00:15:29
00
keyboard_arrow_up